Zaloguj się, aby obserwować  
Szrajbka

Zawód kosmetyczki

Recommended Posts

Zdałam maturę i postanowiłam, że w przyszłości zostanę kosmetyczką. Czy powinnam zapisać się na studia kosmetyczne czy na jakieś szkolenia? Jak myślicie?

Mnie się jednak wydaje, że ja bym się na takie studia nie nadawała. Dużo chętniej poszłabym na architekturę krajobrazu - http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-a … krajobrazu . No ale wiadomo, każdemu podoba się coś innego i ma inne pasje.

Czy własny biznes czy salon pamiętaj aby na wyposażeniu mieć maść http://zenn.pl/ Robi się coraz bardziej popularna a nie wszędzie jest. Sama sobie kupuję. Nie które zabiegi mnie bolą.

To nie jest przyszłościowy zawód. Myślę, że lepszym rozwiązaniem jest http://lodz.sei.edu.pl/technikum-logistyczne/. Można w ten sposób zdobyć zawód, który gwarantuje prace. Szkoły Edukacji Innowacyjnej mają taki kierunek w swojej ofercie. Uważam, że warto się zastanowić nad takim rozwiązaniem. U nich są nowatorskie metody nauczania, które pozytywnie wpływają na uczniów.

Kosmetyczka to nie jest zły zawód, ale moim zdaniem dużo bardziej przysłużysz się ludziom, jeżeli zostaniesz stomatologiem. Podam ostatni przykład - [link usunięty] .  Byłam niesamowicie zadowolona z obsługi przez Panią doktor, miła, szybka, a co najważniejsze - bezbolesna wizyta i natychmiastowa ulga! Oczywiście, żeby wykonywać zawód na takim poziomie trzeba się było uczyć, a następnie ustawicznie doszkalać latami, ale zadowolenie klienta jest chyba tego warte? To takie moje skromne trzy grosze dorzucone do tej interesującej dyskusji, pozdrawiam wszystkich!

W Beauty lux zorganizują wam długie, wymagające szkolenie zawodowe, które do pracy przygotuje.

Co jest kluczowe? Prowadzące, program, jakość kosmetyków. Szkolenie zawodowe to mnóstwo wiedzy w krótkim czasie, ale wyłącznie wiedzy wartościowej. 

Warto pomyśleć o otwarciu własnego salonu. Wcześniej jednak należy wyposażyć się w odpowiednią wiedzę. Tutaj https://www.akademiaversum.pl/ znajdziecie wiele ciekawych lekcji dotyczących prowadzenia tego typu biznesu. Jest tam bowiem kurs dla managerów salonów fryzjerskich i kosmetycznych.

Patrzcie tutaj - http://beautylux.com.pl/zawodowy/kurs-kosmetyczny-160h/

Tak wygląda zawodowe szkolenie kosmetyczne, które przygotowuje do pracy.

Owszem, jest długie i wymagające, ale po prostu w taki sposób nauczycie się tego zawodu. 

To nie jest tak, że wszystko przyjdzie z dnia na dzień - to będzie wymagać czasu, ale zaangażowanie przyniesie swoje profity.

Dużo dają dobre prowadzące - i tutaj wystarczy dla zdania egzaminu po prostu zaangażować się w samo szkolenie. 

Ja mam taki zawód. Musze powiedzieć, że nie każdy się do tego nadaje, bo to przede wszystkim praca z człowiekiem. Powiem więcej, to praca na ludzkim ciele i za każdy błąd się tu odpowiada. Niemniej jednak ja jestem pewna swoich umiejętności, dlatego otwieram własny salon kosmetyczny, w związku z czym mam do was pytanie. Czy znacie sklep [link usunięty]  , który oferuje wyposażenie do tego typu miejsc? Pytam, ponieważ chciałam tam sie wyposażać, a jednak go nie znam .

Nad swoim postem masz wszystko opisane. Przede wszystkim - u nich macie szkolenia zawodowe, czyli program masz realizowany z nastawieniem na takie zagadnienia, które wykorzystujesz w pracy. Działasz na mocno jakościowych kosmetykach - new nails, ale też innych. Masz dobre prowadzące, działasz w małych grupach. 

I właśnie  z takiego szkolenia rzeczywiście wychodzi się z kwalifikacjami i konkretnymi umiejętnościami.

Absolutnie nie jest to czas stracony. 

Witam,

ostatnio przyszła do mnie klienta z dziwnymi objawami przypominającymi łupież pstry, czy ktoś z was się spotkał z czymś podobnym. Tutaj możecie poczytać o łupieżupstrym [link usunięty]

nie bardzo wiedziałam jak jej mogę pomóc i odesłałam ją do lekarza

Moja żona również postanowiła zostać kosmetyczką. Ona nie poszła na studia tylko zrobiła odpowiednie kursy kosmetyczne i to jej w zupełności wystarcza. Polecam ci zajrzeć na stronę http://www.mmpasja.edu.pl Firma ta oferuje wiele kursów kosmetycznych, dzięki którym zdobędziesz odpowiednią wiedzę i umiejętności.

Potwierdzam Beauty Lux. Chodzi o szkolenia zawodowe.

Kosmetyka trwa około 160 h. Jest to długie szkolenie, ale przerabiacie wszystkie tematy - od paznokci, przez makijaż czy rzęsy.

Plus taki, że całe szkolenie prowadzone jest w małej grupie, na porządnych kosmetykach.

A przynajmniej tak to powinno wyglądać. 

Tak, jak już było powiedziane - szkolenie zawodowe robisz w Beauty Lux.

Tam cię przygotowują do pracy, tam was wszystkiego nauczą. Czy szkolenie zawodowe jest łatwe do ogarnięcia?

Nie. Musicie je solidnie przepracować, ale dzięki temu ogarniecie się zawodowo.

Egzamin też wcale nie jest taki prosty do zaliczenia - traktujcie szkolenie jako sposób na nauczenie się zawodu.

I to powinno być dla was najlepsze rozwiązanie. 

Na dobre szkolenia traficie w Perfect Glamour we Wrocławiu. Od dawna profesjonalnie szkolą, mają całą masę szkoleń. Siostra skończyła u nich sporo kursów i jest bardzo zadowolona, teraz prowadzi swój własny salon i ma sporo klientek.

Szkolenie dla kosmetyczki jest naprawdę długie i wymagające.

Ogarnięcie tego wszystkiego to nie jest kwestia chwili.

Chcecie coś ogarnąć zawodowo to śmigajcie. 160h nauki, ale samych konkretów.

Nie będzie to przerabianie zagadnień, które i tak w waszym przypadku nie mają sensu.

Zresztą - przecież sam program można sprawdzić online. 

Myślę, że to dobry pomysł, gdyż różnego rodzaju szkolenia czy kursy, przygotują cię do zawodu, a także nauczysz się kilku nowych technik. Oczywiście, aby być dobrą i wziętą kosmetyczką, nie wystarczą same kursy. Najważniejsza jest pasja i zaangażowanie w to co robisz. Dużo także zależy od twojej praktyki. Oprócz tego, zwróciłbym twoją uwagę również, na odpowiedni sprzęt, na którym będziesz pracować. Wysokiej jakości pędzle czy gąbeczki, to z pewnością coś co powinno znaleźć się w twoim zestawie. Także kosmetyki odgrywają tutaj ważną, jak nie najważniejszą rolę. Początki mogą być trudne, dlatego warto zainwestować w kosmetyki, które znacznie ułatwią ci pracę jak np. https://www.ezebra.pl/pl/products/makijaz/podklady/bourjois-healthy-mix-podklad-nowa-wersja-nr-51-58940.html Podkład ten bardzo ładnie integruje się ze skórą, nadaje jej blasku i naturalnego wyglądu, ale przede wszystkim odżywia i nawilża skórę. 

Beauty Lux - tam macie przygotowanie do zawodu a przede wszystkim nauka sensowna, dająca jakieś realne zyski.

Działamy w tej branży dosyć długo i po prostu wiem, że znaczenie mają nie jakieś tam bzdury, a konkretne umiejętności.

Też wejście na odpowiedni poziom po prostu wymaga mnóstwa czasu - nic się nie dzieje od razu.