Zaloguj się, aby obserwować  
martyna317

Co studiować bo nie wiem?

Recommended Posts

Jaki kierunek studiów wybrać aby miało to sens. Można skończyć cokolwiek, ale potem pracować na kasie . Jak myślicie który z kierunków tu zapewni pracę [link usunięty] Myślę właśnie o budownictwie ale sama nie wiem. Czy to kierunek też dla kobiety? Doradźcie coś! Co studiujecie?

Może pedagogika albo praca socjalna http://szczecin.wspkorczak.eu ? Uczelnia jest bardzo dobra i daje bardzo dobre wykształcenie. Dobrze w trakcie studiów pomyśleć o stażu, wtedy jest łatwiej o pracę w zawodzie.

Moim zdaniem przede wszystkim powinniśmy wybrać taki kierunek kształcenia, który będzie nas interesował. Na pewno nie powinniśmy jednak kierować się tym, że musimy jakieś studia skończyć. Sama najchętniej wybrałabym pedagogikę na http://lublin.wspkorczak.eu/, ponieważ po pierwsze kierunek ten jest bardzo ciekawy, a po drugie mamy tutaj sporo możliwości w zakresie zatrudnienia w różnego typu instytucjach.

Czy chcesz studiować w kierunku, który zagwarantuje Ci ciepłą, opłacalną posadkę? Muszę Cię zmartwić - http://www.addmoney.pl/praca/ jest czymś, czego nie zagwarantują Ci żadne studia. Można być super wykształconym i nie pracować. .. Takim wartym uwagi kierunkiem są finanse i rachunkowość - zostaniesz przeszkolony do pracy w banku i prowadzeniu księgowości :-).

budownictwo moze być przyszłościowe ale to zależy od specjalizacji i trzeba wziąć pod uwagę że po studiach nie zostaje się od razu kierownikiem budowy :P

Dziewczyny ja pomyślałabym nad jakimś studium kosmetycznym czy coś w tym stylu, to takie teraz na czasie i praca po tym jest. Oczywiście wiadomo musi Was to kręcić inaczej nic z tego  nie wyjdzie Moja siostra zapisała się teraz i zaczyna roczne studium wizażu i stylizacji w Międzynarodowym Studium Dziewulskich , wspaniała szkoła wiele dobrego czytałyśmy o niej i wiele można się nauczyć tam , także jeśli was to kręci w jakiś sposób lubicie takie rzeczy to może warto pojechać gdzieś dalej i spróbować swoich sił. Zerknijcie na ich stronkę poczytajcie sobie http://www.dziewulscy.pl/

Najlepiej studiować to, co nas interesuję. Sama miałam problem jak byłam przed maturą, ale było to na zasadzie, że miałam kilka wybranych kierunków (chyba 3 czy 4), które najbardziej mnie interesowały.

Po pierwsze wybór uczelni jest dość ważny. Ja polecam uczelnie we Wrocławiu. Mają tam dość różnorodne uczelnie, a Uniwersytet i Politechnika posiadają bardzo bogatą ofertę jeśli chodzi o  kierunki. Dalej ważne aby wybrać coś co nas interesuję, bo jednak w tym będzie się najlepszym. A jak się jest w czymś najlepszym to zdobywa się w tym uznanie i można osiągnąć w tej dziedzinie sukces. A jak się nie jest pewnym co nas tak naprawdę interesuję i co sprawia nam przyjemność to warto pójść na jakiś kierunek informatyczny. Programistów teraz potrzebują wszędzie no i budownictwo też jakiś zawód nam zapewni.  Wszelkie kierunki z zarządzaniem i finansami także mogą być w życiu przydatne. Dalej gdzieś trzeba mieszkać w tym Wrocławiu. Ja polecam mieszkania od   [link usunięty]  . Warto kupić i dobrać sobie paru lokatorów. A potem ma się łatwiej gdy skończy się studia i będzie się chciało zostać już w mieście. No bo i tak będzie się mniej płacić niż za wynajem.  A jak wyjedzie się z miasta, to mieszkanie można wynająć i zbierać z tego gotówkę. Niestety aby przetrwać człowiek musi być przedsiębiorczy. 

Jak zastanawiasz się chwilę przed składaniem dokumentów co masz studiować, to lepiej nic nie wybieraj! To wybór na kolejne dwa, trzy lata twojego życia, więc lepiej go przemyśleć :) 

To prawda, nie ma co podejmować pochopnych decyzji. Czasami nawet warto wziąć sobie rok przerwy po maturze, żeby na spokojnie się nad tym zastanowić i sprawdzić, co faktycznie Was interesuje i w czym jesteście dobrzy/ Nieraz również przed złożeniem papierów na jakiś kierunek, warto wcześniej udać się na kurs przygotowawczy (np.  [link usunięty] ). Dzięki temu na kursie zobaczycie z czym to się wiąże i czy to jest kierunek dla Was. Zobaczycie co będziecie robić na co dzień i czy to faktycznie Wam odpowiada i czy sie w tym spełniacie.

Ja postawiłabym na studia w języku angielskim, na przykład: http://rekrutacja.wsb.edu.pl/kierunek/studia-w-jezyku-angielskim  i wybrałabym jeden z przyszłościowych kierunków taki jak zarządzanie, informatyka czy stosunki międzynarodowe.

U mnie podobnie, licencjat  już jest, ale teraz robię jeszcze magistra  z pielęgniartwa na Akademii Polonijnej w Częstochowie. Placówki potrzebują ludzi po tym kierunku.

Na takie pytania nikt nie odpowie poza Tobą. Trzeba kierować się własnymi zainteresowaniami, pasjami, bo bez tego można nawet skończyć prawo lub medycynę i zostać bez pracy, bo się nie odnajdzie w zawodzie.

Nie ma kierunku, który w tej chwili dał absolutną pewność, że znajdzie się po nim dobrą pracę i będzie się zadowolonym. Trzeba kierować się swoimi upodobaniami, tak jak napisała sssandra52. Jeśli będziesz w czymś dobry i będzie ci to sprawiać przyjemność, to każde studia są dobre.