Lk_hc

Serwis komputerowy.

Recommended Posts

Pomysł jest następujący. Tworzę stronę na której osoba która ma problem z komputerem (nie włącza się, coś nie działa) lub z siecią LAN (instalacja, rozwiązywanie problemów) będzie mogła określić swój problem następnie kliknąć coś w stylu "Chcę pomocy".

W ofercie na chwilę teraźniejszą przewiduję: trwałe wymazywanie danych, szyfrowanie danych, archiwizacja dużych ilości danych, rozbudowa kompa.

Wracając do poprzedniego akapitu. Po kliknięciu "Chcę pomocy" osobnik zostaje przeniesiony do do mapy Polski, tudzież spisu województw i tam wybiera województwo z którego pochodzi. Następnie ukazuje mu się kontakt do serwisanta.

Problem: Na razie jestem tylko ja (Łódzkie). Pytanie do Was forumowicze: Czy ktoś z was zapisałby się na coś takiego jako serwisant? Jeśli tak proszę o info o umiejętnościach, wykształceniu i miejscu aktualnego pobytu. Wymogiem jest własne auto i prawko no i oczywiście umiejętności.

Czy ktoś jest chętny na taką współprace? Warunki? - ponieważ projekt jest w bardzo wczesnej fazie powstawania to wiele rzeczy jest do uzgodnienia włącznie z wynagrodzeniami, stawkami, prowizjami i formą istnienia i pracy (Działalność, umowa o dzieło, na gębę).

--

Tak tak wiem, że każdy ma "syna sąsiada", który się takimi rzeczami zajmuje. Ale to że w mieście jest jedna piekarnia nie oznacza że nie może powstać jeszcze piętnaście które będą lepiej funkcjonować.

Pomysł jest następujący. Tworzę stronę na której osoba która ma problem z komputerem (nie włącza się, coś nie działa) lub z siecią LAN (instalacja, rozwiązywanie problemów) będzie mogła określić swój problem następnie kliknąć coś w stylu "Chcę pomocy".

Jak osoba która nie może połączyć się z internetem wejdzie na stronę www ? :)

Musiał byś współpracować z wieloma osobami z różnych różniastych miast i nie ograniczać się do spraw z internetem, a różne usługi (oczywiście albo komputerowa albo elektronika) :)

Zastanawiają mnie jedynie 2 rzeczy, jak będziesz rozliczał się z osobami i jak zagwarantujesz klientowi bezpieczeństwo ?

Chodzi nie tylko o Internet ale również o szyfrowanie/niszczenie danych oraz kilka innych rzeczy.

Jak osoba która nie może połączyć się z internetem wejdzie na stronę www ?

Jest dużo opcji, Internet jest teraz wszędzie, ludzie mają często więcej niż jeden komputer, jest dostęp w pracy czy w kafejce albo u znajomego czy nawet na ulicy... Poza tym z mojego doświadczenia wynika, że klienci którzy już raz się pojawią potem wracają (często z innymi problemami) Pod warunkiem że zostaną oczywiście dobrze obsłużeni.

Zastanawiają mnie jedynie 2 rzeczy, jak będziesz rozliczał się z osobami i jak zagwarantujesz klientowi bezpieczeństwo ?

Rozliczanie: tak jak napisałem: Firma a więc rachunek/fakturka, umowa o dzieło lub na gębę. Chyba że masz na myśli rozliczanie z serwisantami. To jest to obgadania - na początku mi się nie zwali raczej 300 serwisantów więc jeśli będzie to kilka kumatych osób to jestem otwarty na układ nie w stylu pracodawca pracownik co raczej z pierwszymi na współpracownik - współtwórca serwisu i usług, a więc wszytko na chwilę teraźniejszą jest do negocjacji. Niektóre stawki za usługi mam już skonkretyzowane. Ze świadomością że klient więcej niż 70zł za reinstall systemu raczej nie zapłaci...

...jak zagwarantujesz klientowi bezpieczeństwo ?

Niestety w każdym biznesie klient i usługodawca/sprzedawca muszą w jakiś sposób sobie zawierzyć/zaufać. Weźmy prosty przykład allegro - przelewasz kasę za produkt = w jakiś sposób ryzykujesz.

Wykonujesz dla kogoś jakąś usługę jako firma - potem wystawiasz fakturę = zawierzasz klientowi że zapłaci. Jest to naturalne w niemal każdej działalności. W szczególności w Internecie.

Siemka

Z tego co tu piszesz wynika ze masz ciekawy pomysl na biznes.

Napewno konieczne byloby aby ta "wspolprace" w jakis sposob udoskonalic.

Po krotce napisze cos o sobie...

MIeszkam w Grodzisku Mazowieckim

Mam 27 lat i tak jak Ty interesuje sie informatyką, glownie od strony hardwarowej ale nie tylko.

Zaczalem rozgladac sie za pomyslami na wlasny biznes...mozliwosci jest przeciez wiele...Twoj pomysl mnie zainteresowal...W moim mniemaniu wygladaloby to cos a'la Zrzeszenie Serwisantów Komputerów.,dzialajacych na terenie calej Polski.

Prosilbym o kontakt od Ciebie, bo moze taka wspolpraca mialaby sens....

Pozdrawiam

http://loko.blip.pl/ - to mój blip, łatwo mnie tam złapać.

W załączniku do postu taki wstępny layoucik strony, który popełniłem.

Tak więc zachęcam do odwiedzin mojego blipa, po więcej szczegółów, konkretów, portfolio etc., bo nie chce rzucać na forum mailem czy gg.

post-1067-1258837405_thumb.jpg

Witam...jestem pracownikiem tej strony do oceniania stron i pracuje juz tam jakis czas. wyplacalem pieniadze 4-krotnie i bez problemow. polecam to jako dodatkaowa prace. tutaj macie link i to nie sciema.... oto link: http://www.AWSurveys.com/HomeMain.cfm?RefID=konrad4233 naprawde polecam wystarczy kliknac wcreate free account i zrobic konto. wszystko jest w jezyku angielskim ale bardzo latwe w obslucze w oceni mozna wpisywa tylko 1solwo np. good, bad albo cos takiego zarejestruj sie to cie nic nie kosztuje. Naprawde polecam, bo placa naprawde duzo za 2 oceny placa 4-6$! a dziennie mozna zarobic nawet 30$.

Bardzo dobry pomysł i mógłby zyskać popularność w świecie. I jest takie zgodne z tym duchem kapitalizmu, że wszystko dąży do zasięgu globalnego.

Tylko zrobić wielką bazę współdziałających naprawiaczy komputerów i systemów nie jest łatwo.

Jakiś wielki marketing musi pójść w odpowiednich środowiskach by się udało.

Może też nie wyjść bo z drugiej strony, to poprzez normalne ogłoszenia w internecie niemal każdy może znaleźć kogoś w swojej okolicy i wcale nie trzeba do tego nowego serwisu internetowego...