Zaloguj się, aby obserwować  
Thierry

Dentysta dziecięcy - jak wybrać?

Recommended Posts

Według mnie to nie jest najlepszy pomysł, żeby dziecko zabierać do tego samego dentysty, do którego ja chodzę. Owszem, zdarzają się wypadki, że nie ma innego stomatologa w okolicy i wtedy nie ma wyjścia.

Jednak, bardzo ważne jest, by taką pierwszą wizytą, o której można poczytać tutaj: http://www.stomatologiadziecieca.com/pierwsza-wizyta/ , nie zrazić dziecka do leczenia w ogóle. Dzieci z reguły boją się dentysty, więc to ważne, by nie traumatyzować tej sytuacji jeszcze bardziej.

Poza tym, w klinikach specjalizujących się w leczeniu dzieci, zwykle personel, który jest zatrudniony to osoby ze specjalnymi predyspozycjami, a gabinety wyposażone są tak, by były funkcjonalne i przyjemne dla dzieci.

Jeśli chodzi o stomatologa dziecięcego to ja ze swoim dzieckiem chodzę do gabinetu Laboratorium Pięknego Uśmiechu w Rzeszowie http://lpustomatologia.pl/stomatologia-dziecieca/. I jestem na razie bardzo zadowolona z jakości obsługi tak jak moje dziecko. Mój syn czuje się w gabinecie bardzo komfortowo, a lekarze potrafią zadbać o miłą atmosferę.

No jasne, że przywiązywałam szczególną uwagę. Wybór dentysty dziecięcego to nie jest taka prosta sprawa jak by się mogło wydawać. Trzeba znaleźć tego, który ma najlepsze podejście do naszego dziecka. Ja zdecydowałam się ostatecznie na  [link usunięty]   bo moje dzieci nie były przerażone jak w innych gabinetach i bez problemu dały sobie wyleczyć zęby. Jestem zadowolona z podejścia pani doktor do dzieci i bardzo cieszy mnie fakt, że w okolicy udało mi się znaleźć tak dobrego dentystę.

Dla dzieci nie może być pierwszy lepszy dentysta. On musi mieć dobre podejście do małego pacjenta. Ten http://klimek.slask.pl/uslugi/, warto się do niego udać. Nie tylko mają dużą wiedzę, umiejętności i właściwe wykształcenie, ale też podmiotowe podejście i nowoczesny sprzęt. W takim gabinecie dzieci nie będą się bały tego, co je czeka. 

My chodzimy do tego samego wszyscy, ale w Krakowie jest taka świetna klinika stomatologiczna - http://www.studiose.med.pl/ i oni mają tu cudowne podejście do dzieci. W innym wypadku szukałbym innego dentysty ale jesli mam sprawdzonego i dobrego to po co 

Ja też uważam, żę grunt to wybrac dentystę, który dzięki odpowiedniemu podejściu nie wystraszy dziecka na początku i z doświadczenia wiem, że potem nie będzie już kłopotów :) Ja ze swojej strony mogę polecić tego  [link usunięty]  z gabinetu Lux-Dent z Wrocławia. Profesjonaliści a przy tym bardzo ciepłe i empatyczne osoby. Idealne miejsce by wybrać się tam z dzieckiem. 

ja wybierałem nie "mojego dorosłego dentystę", ale innego lekarza z tego samego gabinetu. w nawrockiclinic mają świetne podejście do dzieci, polecam

Podobnie jak nie każdy człowiek dorosły ma podejście do dzieci, tak nie każdy dentysta musi mieć. Jedni mają, inni - nie. Zresztą na stronach gabinetów często można znaleźć informację o tym, kto ma super podejście do dzieci. Sama byłam ostatnio z siostrzenicą w Krakowie u stomatologa na wizycie, dokładnie u pani dr Kołodziejskiej w klinice Luxdentica. Bardzo fajna pani doktor, od razu złapała kontakt z małą i widać było, że jest to nienaturalne i niewymuszone. 

Cieżko jest trafić na dentystę z dobrym podejściem do dzieci. Ja od siebie mogę polecić  http://lux-dent.com.pl/ Mają naprawdę wspaniałych stomatologów więc dziecko nie powinno sie bać. My z dzieciakami chodzimy do bardzo miłej pani stomatolog, wcześniej byłyśmy na NFZ i powiedzialam sobie że nigdy więcej. 

Na pierwszą wizytę z córką poszłam do mojego dentysty. I to był ogromny błąd, bo mimo, że ja z jego pracy jestem bardzo zadowolona to okazało się, że do dzieci podejścia kompletnie nie ma. No i mi syna wystraszył, na samo słowo dentysta wpadał w histerię. Długo szukałam osoby która to złe wrażenie zatrze no i łatwo nie było. Dopiero 5 podejście okazało się strzałem w dziesiątkę. Pojechaliśmy do Płocka do Linea Medica do dr Kochman - Pakuły. Pani doktor jest wręcz stworzona do pracy z dziećmi, leczy delikatnie, świetnie zagaduje, opowiada, naprawdę nie daje dziecku czasu na lek czy płacz. Mój syn dzięki niej ma zdrowe ząbki, z córką jak będzie trzeba też na pewno będę jeździć Płocka. 

Zaczenę o tego że sam nie lubię dentystów, więc wybór dentysty dla dzieci to podwójny sters. Mam dwójkę dzieci, których już od małego męczy pruchnica i wiem że będzie z tym problem. Dlatego zaczęłem szukać i działać. Znalazłam post o [link usunięty] . Wydawał się wiarygodny i zdecydowałam się iśc na pierwszą wizytę, na której dzieci tylko poznawały sprzęt i miejsce. To był bardzo dobry pomysł, kolejnym razem dzieci znały to miejsce i nie bały się od drzwi. Lekarz tłumaczył wszystko dziecią krok po kroku dzięki czemu one nigdy nie panikowały. To sie nazywa lekarz. 

Wybór odpowiedniego dentysty jest bardzo ważny. Najgorzej, jeżeli pierwsza wizyta dziecka w gabinecie stomatologicznym nie jest związana tylko i wyłącznie z leczeniem. W naszej Galerii Uśmiechu, wiemy jak ważne jest wyrobienie odpowiednich nawyków oraz odpowiednie podejście do małego pacjenta. Na stronie [link usunięty]  znajdują się porady dotyczące pierwszej wizyty. Ważne, aby dziecko miało pozytywne skojarzenia związane z wizytą, dzięki czemu chętnie wybierze się na nią ponownie.

Wszystko zależy też od tego, gdzie mieszkasz. W Łodzi mogę polecić świetną klinikę stomatologiczną Neo Dentica. Z ich pełną ofertą zapoznasz się na stronie http://www.neodentica.pl/. Myślę, że zarówno Ty, jak i Twoje dziecko, będziecie zadowoleni z wizyty w tym miejscu.

Wszystkim osobom mieszkającym w Szczecinie i okolicach mogę polecić gabinet stomatologiczny http://www.epsilon.info.pl Zajmują się tam między innymi stomatologią dziecięcą i są w tym naprawdę dobrzy.

Jeżeli mieszkacie w okolicach Warszawy to mogę wam polecić centrum stomatologiczne http://www.ortodentis.pl Miejsce to dokładnie znajduje się w Łomiankach pod Warszawą. Posiadają szeroką ofertę. Zajmują się też stomatologią dziecięcą i robią to bardzo dobrze. Wszystkie moje dzieci mają zdrowe zęby.

Ja brałam dziecko do dentystów, którzy przede wszystkim zajmowali się leczeniem ząbków najmłodszych pacjentów. Jeśli młody coś marudził, że dentysta mu się nie podoba, bo (...) wtedy szukałam innego. W taki sposób zatrzymaliśmy się u Pani Justyny z Villa Dentica w Krakowie. Chodzimy tam już pół roku, a młody wciąż zadowolony :)

W Kaliszu na Dobrzeckiej jest ZOZ Dentical Centrum Stomatologii i Medycyny Estetycznej. Mają dobre podejście do pacjenta, także małego. Dobrze tam leczą a do tego jest miło, nowocześnie, mają niezły cennik.

Zadowoleni też będziecie z Ars Dentana w Gdyni. Maja szeroką ofertę, oczywiście stomatologia dziecięca wchodzi u nich w grę. Byliśmy z naszymi małymi tam parę razy, na szczęście zęby mają raczej zdrowe. Obsługa bardzo miła, ceny w normie.

Poruszając temat dentystów zwróciłbym Waszą uwagę na fakt, że nie zawsze należy się kierować do specjalistów. Mam taki przykład jeśli chodzi o wybielanie zębów, zamówiłem jakiś czas temu aktywny węgiel ze strony https://starsmile.pl/produkt/coco-white-mint-aktywny-wegiel/ i szczerze mogę Wam powiedzieć, że był to strzał w dziesiątkę :) efekty można zauważyć już po kilku dniach i są one porównywalne do efektu po zabiegu, jednak naturalne wybielanie jest znacznie tańsze :)

Moje dziecko chodzi do tego samego gabinetu co ja. Razem chodzimy do przychodni stomatologicznej Dental w Lublinie. Zajmują się leczeniem dzieci oraz dorosłych. Moje dziecko nabrało odwagi gdy zobaczyło, że też leczę się u tego samego dentysty.