handlara

Jaki kupić komputer do pracy?

Recommended Posts

A co sądzicie o tym, aby sobie zaprojektować i skonfigurować zestaw komputerowy, indywidualnie pod swoje potrzeby? Taki komputer będzie moim zdaniem najbardziej wydajny. W sklepie Trysja można zamówić taki sprzęt, myślę że do celów zawodowych to najlepsze rozwiązanie.

Zależy do jakiej pracy. Do biura wystarczy zwykły laptop ze średnią konfiguracją. Ale są też takie bardziej specjalistyczne komputery, które wykorzystuje się w kilku branżach, na przykład na halach produkcyjnych czy kiedy z komputera trzeba korzystać w terenie, na świeżym powietrzu itd. Takie laptopy wyglądają na przykład tak https://rugged.com.pl/pl/why-getac.html

Na szczęście wiele sprzętów można wykorzystać zarówno do pracy, jak i do rozrywki. Na pewno świetnym przykładem są chociażby komputery opisane w  http://techfresh.pl/csgo-wymagania-minimalne-i-zalecane-jaki-komputer-wybrac/ To opłacalne zakupy, bo dokonujecie ich tylko raz, a korzystacie w różnych celach. 

Wszystko zależy od tego do czego komputer będzie używany... samemu można porównać parametry - procesor, pamięć RAM, pojemność dysku, grafika. Ja kupowałem w x-kom i spokojnie można porównać samemu różne konfiguracje. Postawiłem na Lenovo, bo mają dobrą cenę a opinie znajomych były pozytywne.

Ja uważam, że do pracy najlepiej sprawdzi się komputer stacjonarny. Komputery stacjonarne mają z reguły mocniejsze parametry, są też wygodniejsze w użytkowaniu. Jeśli zastanawiacie się nad modelem to polecam rzucić okiem na HP Inc. ProDesk 600SFF G3 i5-7500 500/4G/DVD/W10P 1HK32EA. Myślę, że taki komputer może być inwestycją na długie lata. Mam nadzieję, że będziecie z niego zadowoleni.

Moim zdaniem porządny laptop jest naprawdę w cenie. Zwracam jednocześnie uwagę że nie trzeba kupować nowego sprzętu za kilka tysięcy złotych. W https://shoplet.pl/ można kupić po niższej cenie używany, ale w bardzo dobrym stanie sprzęt komputerowy i nie tylko. Warto zajrzeć i zapoznać się z ofertą.

Z własnego doświadczenia wiem, że zarówno laptop jak i komputer stacjonarny, równie dobrze sprawdzają się podczas standardowych czynności w firmie.  Myślę więc, że wybór między laptopem a komputerem stacjonarnym nie jest tak ważny, jak bezpieczeństwo danych na komputerze.  To od sprawności i bezpieczeństwa oprogramowania zależy sprawność działania i bezpieczeństwo całej firmy.  Dlatego warto zadbać o inwentaryzację informatyczną http://darent.net/portfolio/inwentaryzacja/ . Taka usługa może okazać się bardzo pomocna, ponieważ można zdiagnozować słabe strony obecnych rozwiązań i wprowadzić korzystne zmiany, zgodne z obecnym prawem o ochronie danych osobowych i bezpieczeństwie informacji.

Ja ostatnio kupiłam komputer po leasingowy i się bardzo bałam że będzie wadliwy albo uszkodzony a okazało się że jest całkowicie odwrotnie. Byłam w szoku, dzisiaj polecam wszystkim taki zakup, ale być może akurat mi się udało i miałam szczęście. Nie wiem od czego to zależy. Ma ktoś jakieś doświadczenia z kupnem komputerów po leasingu?

Części i podzespoły komputerowe między innymi pamięci, dyski twarde, płyty główne znajdziecie odwiedzając stronę esus-it.pl mają super ofertę w tym zakresie. Do tego normalne ceny oraz szybka realizacja zamówień.

Jak rozumieć sformułowanie "normalne ceny"? Pierwszy lepszy produkt: Dysk Crucial MX500 250 gb mają za 399 zł, a konkurencja sprzedaje te dyski w okolicach 280 zł.

Ja mam laptopa Dell i uważam, że nie ma lepszeo rozwiązania. Do tego drukarka Brother i jest okej. Co do drukarki, aby obniżyć trochę koszty to kupuję nie toner oryginalny ale zamiennik z Asarto i nie ma kłoptów. Działa super, drukuje wydajnie, koszty są mniejsze

My komputery kupowaliśmy ze sklepu shoplet i byliśmy z nich bardzo zadowoleni.  W tym sklepi emożna kupić wszystko co z komputerami jest związane czyli - laptopy, komputery stacjonarne,  obudowy do komputerów, napędy, dyski, tablety,  serwery i tym podobne - wszystko w dobrej cenie. 

Do pracy dobry będzie wygodny laptop z ekranem 15,6. Taki można kupić zam niej niż 1,5 tys złotych.  Jeśli ktoś pracuje tylko w domu to najlepszy będzie duży monitor i zwykły komputer.