Zaloguj się, aby obserwować  
dagaxx

nauka języka

Recommended Posts

Hej :) Myślę, że warto zapoznać się z tą ofertą: http://ckperla.pl/ - nauka u profesjonalistów i przede wszystkim osób, które lubią uczyć :) Fajne podejście i wyrozumiałość :) Ponad to, z tego co wiem, to lektorzy posiadają wiele materiałów, które z pewnością ułatwią naukę.

Dobre kursy prowadzi Jagiellońskie Centrum Językowe Uniwersytetu Jagiellońskiego. Chodziłem tam na angielski i bardzo dobrze oceniam ten kurs.

Speak up:

https://speak-up.pl/pl/metoda

Na stronie możesz sobie poczytać o ich metodzie ale jeśli o mnie chodzi to bardo mi ich metoda odpowiada. Stawiają tam na indywidualny tok nauki tka wiec można sobie dopasować naukę do swoich możliwości ( przecież jedna osoba łapie wszystko szybciej, inna potrzebuje większej ilości zajęć).  Nie ma również ściśle określonych godzin zajęć tak wiec jest to dobre dla tych, którzy pracują na zmiany czy też mogą mieć nadgodziny.

Warto jest polować na promocje ( sama trafiłam tam na promocję w ramach, której dostałam 3 miesiące w gratisie przy wykupieniu rocznego kursu). 

My korzystaliśmy z usług tej szkoły językowej  [link usunięty]  uważam, że świetnie się z nimi człowiek może oswoić z językiem. Bardzo fajne podręczniki, przyjaźni lektorzy, bardzo dużo rozmów. Myslę, że spokojnie wato im zaufać, bo metoda jaką mają imożna poczytać sobie u nich na stronie jest naprawdę skuteczne

Szczerze nie wybrałbym się na kursy JCJ Uniwersytetu Jagiellońskiego. Może mają dobrych lektorów i renomę , ale chyba lepiej postawić na jakiś intensywny kurs w szkole językowej i do tego dołączyć we własnym zakresie rozmowy z obcokrajowcami na Skypie.  Miałem styczność z JCJ i dla studentów spoko,a le jak się faktycznie chce nauczyć języka, żeby pogadać i się dogadać to lepiej wybrać coś innego.  

Najlepiej udać się chyba do szkół językowych gdzie uczą Native Speakerzy. Najszybciej oczywiście nauczycie sie ciąglę mówiąc, a nie tylko słuchając, czy czytając jakieś poradniki, ćwiczenia w internecie. Ja to poddałem się jeżeli chodzi naukę języka, to nie dla mnie. W firmie i tak mamy raczej takie specjalistyczne teksty do przetłumaczenia, więc biuro tłumaczeń  [link usunięty] jest czymś z czego musimy korzystać.

Ano każdy ma różne zdolności językowe. Mam dwie koleżanki, które uczą się polskiego w krakowskim Makilen i  mimo ze przykładają się podobnie, zaczynały od takiego samego zerowego poziomu to jednej już całkiem dobrze idzie a druga nadal mówi słabo. Nie wszyscy mają te same talenty :)

Znalezienie sprawdzonego miejsca, w którym zajmują się nauką języka jest ważne. Ja osobiście polecam wam Jagiellońskie Centrum Językowe https://jcj.uj.edu.pl/ w Krakowie. Tam organizują kursy językowe dla osób, nie będących studentami uniwersytetu Jagiellońskiego.

Bardzo dobry pomysł. W dzisiejszych czasach warto znać przynajmniej jeden język obcy. Ja chodzę regularnie na szkolenia z języka angielskiego prowadzone przez lektora ze szkoły językowej www.languageexpert.pl. Myślę, że w przyszłości zacznę uczyć się również języka niemieckiego.

A czy warto Waszym zdaniem zapisać się na kurs języka angielskiego on-line? Widziałam taką ofertę ostatnio na stronie internetowej  [link usunięty] . Czy Waszym zdaniem nauka na takim kursie będzie tak samo skuteczna, co na kursie stacjonarnym?