Aniaq2

Wyposażenie magazynu

65 postów w tym temacie

Na magazynie na pewno przydadzą się owijki paletowe. Ja tego typu produkty kupuję od firmy www.silverpack.pl Są producentem opakowań foliowych ale mają w swojej ofercie również owijki paletowe.

Jak najbardziej różnego typy opakowania, folie, taśmy. To podstawa i produkty powszechnie wykorzystywane w magazynach. Tak więc warto zainwestować. Chociażby firma centropack.pl oferuje taki asortyment.

Właśnie najwięcej zależy od tego jaki to magazyn, czego składowaniem się zajmiemy. Bo na przykład nie wszędzie potrzebne są regały, wyposażenie trzeba dopasować do potrzeb. Tak jak samo jak sam budynek, jak stawialiśmy nasz magazyn projekt został konkretnie dostosowany to naszych wymagań, wielkość, ilość pomieszczeń itp. Firma Commercecon która tą budową się zajęła stanęła na wysokości zadania i rzeczywiście całość wyszła idealnie. A elementy wyposażenia? u nas było ich naprawdę niewiele, najmniej istotna sprawa w całym przedsięwzięciu. 

Bez względu na przeznaczenie magazynu, należy odpowiednio zadbać o bezpieczeństwo pracy i organizację. Oczywiście - pomoże w tym odpowiedni sprzęt, rozplanowanie przestrzeni, specjaliści na odpowiednich stanowiskach. Jednak przy otwierani magazynu nie każdy pamięta o tak istotnej rzeczy jak odpowiednie oznakowanie - wyjście bezpieczeńśtwa, instrukcja udzielania pierwszej pomocy, znaki odblaskowe i świecące w ciemności. Dzięki temu podczas poruszania się i pracy w magazynie wszysto będzie odpowiednio zorganizowane, a w  razie niebezpieczeństwa ewakuacja przebiegnie sprawnie. Sama długo zwlekałam z oznakowaniem postawionej hali, ale cełe szczęście w ostatniej chwili znalazłam odpowiednią firmę Top Design Chwaszczyno, która w ekspresowym tempie zrealizowała moje zamówienie.

Gdy wyposażałem swój magazyn, trafiłem na ofertę firmy www.bestim.pl Sprzedają różnego rodzaju elementy wyposażenia magazynu.  Na ich stronie znajdziecie kosze metalowe, stelaże, stojaki i wózki magazynowe.

Ostatnio do swojego magazynu zakupiłem maszyny pakujące, które były mi bardzo potrzebne. Postanowiłem zgłosić się do firmy www.maszynypakujacelublin.pl z Lublina. Wykonują świetne maszyny pakujące, dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta.

Polecam zerknąć na ofertę wyrobów ze stali nierdzewnych, metali nieżelaznych oraz wielu artykułów uzupełniających, bardzo mogą się przydać podczas budowy bądź ulepszeń. Znalazłam dobrą ofertę na https://sklep.hart-metale.pl/ . Moim zdaniem będą mieli wszystko, co może być potrzebne.

Nieodzowne będą też pojemniki techniczno-magazynowe. Wszelkiego rodzaju pojemniki do magazynu (kosze metalowe, skrzynie ocynkowane, pojemniki blaszane itd.) dostaniecie w Palbox ze Zbierska. Pojemniki od nich są bardzo solidnie wykonane, długo już u nas służą i jeszcze posłużą drugie tyle.

Nie jest lepszą opcją wynająć bądź zakupić już przygotowany magazyn? Taki, który został zbudowany i zaprojektowany przez profesjonalistów, którzy na pewno uwzględnili wszelkie potrzeby potencjalnego najemcy. Tutaj: https://www.warehouses.pl/pl/magazyny/do-wynajecia/wojewodztwo/dolnoslaskie można znaleźć sporo ofert z całej Polski dotyczących najmu bądź sprzedaży oraz usługi, które w tym procederze pomagają – jak reprezentacja najemcy albo renegocjacja umowy. Bardzo ułatwi to życie każdemu, kto stawia dopiero pierwsze kroki w tym biznesie.

Podstawową rzeczą, która jest spotykana na każdym magazynie są palety. Niektóre magazyny mają ich za dużo, inne potrzebują dodatkowych palet. Jednym i drugim polecam nawiązać współpracę z firmą www.paletygdynia.pl Zajmują się skupowaniem i sprzedawaniem palet.

Jakbyście szukali solidnych pojemników magazynowych to zerknijcie sobie do Spójni z Kolonii Poczesnej, niedaleko Częstochowy. Znajdziecie tam porządny wybór wysokiej klasy pojemników metalowych. Są tam m.in. pojemniki metalowe pełne, siatkowe czy kontenery metalowe. Na plus fakt, że mogą wyprodukować pojemniki na zamówienie klienta. Dodatkowo kupicie też również wózki skrętne.

Żeby magazyn działał prężnie i bezproblemowo powinieneś zainwestować między innymi w wózki widłowe – poza nimi warto byłoby wyposażyć go w manipulatory podciśnieniowe firmy Premar. Jeszcze bardziej ułatwią one transportowanie towarów na terenie Twojego magazynu. Jestem pewna, że Premar zaproponuje Ci korzystane rozwiązania :)

Prowadzę własny nieduży magazyn. Ostatnio nawiązałem współpracę z firmą www.foliapetroplast.pl, która zajmuje się produkcją folii opakowaniowych. Jeżeli potrzebujecie tego typu produktów w swoich magazynach to się z nimi skontaktujcie.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się