Thierry

Gastronomia-pomysł

49 postów w tym temacie

Dnia 8.12.2016 o 09:46, KamisH napisał:

jeżeli rozważasz prowadzenie gastronomi warto zainwestować w dobry sprzęt polecam hybryda-gastro

Sprzęt i wyposażenie to podstawa. Niestety droga. Można posiłkować się leasingiem czy kredytem, można częściowo ograniczyć koszt wybierając dostawcę przyzwoitego sprzętu w dobrej cenie. Mozna wybrać tę hybrydę, co poleca KamisH (nie znam, jak raz), można mmgastro. Ja polecam a'Gusto - agusto.pl - niezła relacja ceny do jakości.

Na gastronomii przede wszystkim trzeba się znać - nie wystarczy, że komuś się wydaje, że potrafi coś upichcić... Generalnie to straszna orka, wyłącznie dla pasjonatów. 

czym jest gastronomia bez swiezych i sprawdzonych produktów. Jest to podstawa przy prowadzeniu takiego biznesu oczywiscie też odpowiednie sprzęty i maszyny. Jeżeli chcecie podziałać coś w branży gastronomicznej to polecam firmę http://savpol.pl która jest partnerem dla firm gastronomicznych jak np. restauracje, cukiernie, piekarnie

ludzie są teraz coraz bardziej wymagający jeśli chodzi o jedzenie, dlatego przede wszystkim powinno być w lokalu czysto i smacznie. ale też znam mnóstwo osób-sama należę do tego grona- które lubią eksperymentować i od czasu do czasu zjeść coś innego nie-polskiego w sensie,zobacz choćby na Zajazd Country w miejscowości Kobiór gdzie menu mają dostsowane do potrzeb klienta bo są i śniadania i sałatki, trochę kuchni meksykańskiej a trochę amerykańskiej

JA chciałabym za jakiś czas założyć własną pizzerie. Tylko nie wiem gdzie kupić maszyny do pizzerii. Oczywiście oprócz pizzy były by też inne dania włoskie. Ale najbardziej chcę się skupić na pizzy a do tego są potrzebne dobrej jakości piece.

Jak planujesz się zabrać za gastronomię to za wczasu pomyśl o porządnym sprzęcie, bo nie ważne czy to restauracja, kawiarnia czy bar to takie rzeczy jak na przykład zmywarka będą potrzebne. Ja mam na przykład je od Winterhalter i są nie do zajechania, mega dobry sprzęt, który jest przystosowany do ciągłej pracy

Gastronomia to jeden z najpewniejszych biznesów (ludzie zawsze będą musieli jeść) a jednocześnie jeden z najbardziej ryzykownych (jest cała masa różnych punktów gastronomicznych). Trzeba mieć naprawdę dobry pomysł no i lokalizację.

Podobnie jak kilka osób wyżej zgadzam się, że bardzo ważny jest sprzęt zwłaszcza ten ciężki. Metalowe regały powinny być stabilne, a odradzam szklane półki :/ Z firm polecam firmę https://metalsistem-cbtc.pl/regaly-na-opony/

Mają bardzo dobre jakościowo produkty, z których sama korzystam prowadząc mój sklep internetowy.

Jakiego typu gastronomii byście nie zakładali, zawsze najwazniejsze moim zdaniem jest to, aby miec dobre i świeże produkty i gotowac smaczne jedzenie, które sprawi, że goście będa do nas wracać. Znam bardzo dobrego producenta pieczarek, mogę podrzucić namiar http://pieczarki.net.pl/ :) Myśle,że bedzie bardzo cenny!

Ukraina. Meble, nierdzewka, nawiazemy wspolprace, otworzymy przedstawicielstwo. Producent wyrobow metalowych, ze stali i aluminium wedlug potrzeb zamawiajacych. Meble, stolarka, urzadzenia gastronomiczne, biurowe, motoryzacyjne, elementy, ramki, bariery drogowe, szafy, sejfy, wozki, kontenery, stoly przemyslowe. Na zamowienie nierdzewka, piecy do chleba, sprzet piekarniczy, rolniczy itp. Zajmujemy sie kompleksowa obrobka metali od projektowania przez ciecie, giecie, spawanie, malowanie, lakierowanie bram, altan, wyrobow z blachy, lekkich konstrukcji stalowych oraz produkcja metalowa krotkoseryjna. Otworzymy przedstawicielstwo na zasadzie franczyzy, warsztaty, 350 pracownikow, pomieszczenia techniczne o pow. ponad 20000m2. Zapraszamy do wspolpracy wszystkich zainteresowanych. Telefon: +380505806241 (polsk.), Viber +380660832530 , E-mail: nieruchomosci@ukr.net  Skype:IgorKijow 
Europart,ul.O.Teligi 21,lok.24 Kijow 04060 Ukraina

W barach samoobsługowych lub restauracjach, w kjtóych są ogródki, przyda się system powiadamiania - 

http://www.lrspoland.pl/235,zestaw-klient-start.html

Dzięi temu klient będzie mógł swobodnie zamawiać czy  odebrać dania, nie stresując się tym, że trzeba szukać kelnera lub nie usłyszy momentu, gdy będzie wywoływane jego danie

Ukraina. Siano lakowe 70 zl/tona, orzechy wloskie luskane, pestki dyni w dobrej cenie przeznaczone na export. Sprzedam, wynajmie sad jablkowy, orzechowy. Stabilny poziom produkcji, srednioroczne zbiory 240 ton orzechow wloskich. Grunty rolne od 150 zl/hektar laki, pastwiska, zalesione nieuzytki, stawy, pasieki ok.1000ha polozone na dawnych polskich ziemiach w dolinie rzeki Desna obok zabytkowego miasta Nowgorod-Siewierski. Mieszanki traw, siano lakowe na cele energetyczne paszowe do zbioru we wlasnym zakresie. Prosze o propozycje. Nieruchomosci szczegolnie atrakcyjne cenowo. Zapraszamy do wspolpracy wszystkich zainteresowanych. Telefon: +380505806241 (polsk.), Viber +380660832530 , E-mail: nieruchomosci@ukr.net  Skype:IgorKijow 
Europart,ul.O.Teligi 21,lok.24 Kijow 04060 Ukraina

Popieram, najważniejszy jest sprzęt - żeby był dobrej jakości. Ktoś tu wspominał o Winterhalter - no oni  mają bardzo porzadne urządzenia. Po prostu nie da się pracować na słabej jakości maszynach 

Jeżeli bierzemy się za gastronomię to warto pomyśleć już na początku o dobrym wykonawcy, który  zamontuję nam klimę. Ja takiego wybralam juz na początku - firma A-Tec  z Gdańska.  Klimatyzacja i wentylacja dzialają bez najmniejszego zarzutu. Polecam Tych fachowców. 

Okej klima jest ważna  bo nie ma nic gorszego jak zlani potem klienci  ... Jak już to załatwimy łatwo pomyśleć o wyposażeniu. Ja mam super namiar do firmy  Revinex , która zajmuje się kompleksowym wyposażeniem w sprzęt gastronomiczny restauracji, barów i innych lokali gastronomicznych. Wyposażamy w urządzenia gastronomiczne stołówki szkolne i przedszkolne, kuchnie w hotelach, szpitalach, jednostkach wojskowych, firmach cateringowych i w innych instytucjach. Warto wejśc na ich stronę bo mają szeroki wachlarz usług i super ceny dla początkujących. 

Jeżeli planujecie wejść w biznes związany z gastronomią lub już się tym zajmujecie to polecam wam nawiązanie współpracy z firmą www.makaronyanna.com.pl Dostarczają świetne makarony do mojej restauracji.

Ja mogę polecić firmę, która oferuję wynajmę  sprzętu gastronomicznego na różnego rodzaju eventy, wigilie,  spotkania biznesowe czy konferencje. Firma znajduję się w Otwocku na  Szkolnej  41    J.B. Catering .  Firma oferuję bardzo dobre ceny i mamy gwarancję udanej imprezy. 

We własnej restauracji musimy zadbać nie tylko o pyszną kuchnie ale też o wystrój restauracji.  Jakiś czas temu szukając nowych dodatków natknęłam się na sklep Decorest w, którym znalazłam przepiękny wybór różnych dodatków na stół do restauracji i nie tylko.  Zachwyciły mnie karty dań wykonane z korka lub drewna różnego rodzaju. W ofercie znalazłam również numerki na stoliki,przyprawniki,pojemniki na sztućce i tym podobne. Osobiście wybrałam styl grecki, który pasuję do mojej restauracji. 

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się