Zaloguj się, aby obserwować  
Johnyy_b

18lat-2 pomysly. Co o tym sądzicie?

Recommended Posts

Witam, mam 18 lat, 5-10tys. na inwestycje, szczere checi i... to czego przegladajac duuuzo podobnych tematycznie for, a tam setek setek tematow, nie znalazlem u innych - podstawowa, a moze i sredniozaawansowana wiedze przydatna do prowadzenia jakiegokolwiek biznesu. Interesuje sie marketingiem, zarzadzaniem - znam podstawy, a moze i cos wiecej. Lubie to i caly czas sie ksztalce w tym kierunku (sam, ale jednak cos robie). Dodatkowo opanowalem pare przydatnych technik w kontaktach miedzy ludzkich, co rowniez uwazam za swoj atut.

Jako, ze od dluzszego czasu chodza mi rozne pomysly na biznes po glowie zaczalem poszukiwania w Internecie i tak o to trafilem na strone MamBiznes.pl Chcialbym zasiegnac Waszej opini, moze udzielicie tez jakis porad

Pierwszy pomysl, na ktory wpadlem wczoraj w nocy (niestety skonczylo sie to jej nieprzespaniem) polega na stworzeniu portalu spolecznosciowego. Wiem, ze jest ich teraz wysyp, ale przegladajac zasoby internetowe nie znalazlem ani jednego o podobnym przeznaczeniu jak moj. Mysle, ze moglby on odniesc sukces w kregach, na ktore bedzie nastawiony (musze przeprowadzic jednak dokladniejsza analize, troszke zasiegnac slowa...).

Chcialbym sie dowiedziec, bo nie ukrywajac - na informatyce, programowaniu, tworzeniu stron sie nie znam - co jest potrzebne do zalozenia takiego serwisu profesjonalnie. Czy jestem w stanie prowadzic taki serwis na poczatku sam, zatrudniajac tylko ludzi do wykonania projektu, czy jednak bede musial z kims wspolpracowac? Jak stworzyc projekt takiej strony, by wszystko sprawnie dzialalo? Tak jak wyzej napisalem, kapital poczatkowy to ok 5-10tys.

Drugim pomyslem jest zalozenie Wędzarni(z ojcem, takze kapital znajdzie sie wiekszy niz te 10 tys.). Jako, ze mieszkam w miescie ok 50tys. 40 km od Łodzi, mysle, ze problemu na zbyt przyzadzanych wlasnymi metodami, naturalnych wedzonek by nie bylo. Jednakze intereseuje mnie bardzo, jakie wymogi musialaby spelnic taka wedzarnia, by prowadzic wszystko legalnie. Jakie normy unijne obowiazuja, czy jest mozliwosc uzyskania dofinansowania. Jak wyglada sprawa z sanepidem?

Dodatkowo (bez wzgledu czy przedsiewziecie z wedzarnia sie uda) mamy zamiar utworzyc wlasna marke piwa. Jak sadzicie, czy takie cos ma sens?

Czekam na opinie i porady

Pozdrawiam,

Johnyy_b

Przede wszystkim gratuluję takiego podejścia:) Wyrażę opinie na temat portalu z racji, że pracuje w e-biznesie już 3 lata. Jeśli nie znasz się na prpogramowaniu to musisz pracę zlecić profesjonalistą.

Koszt wykonania będzie spory, zazwyczaj mniej niż 8.000 nie zapłacisz za wykonanie przez firmę. Możesz poszukać tzw. freelancerów- zrobią może za ok 3-4 tys.

Do tego dolicz reklamę portalu(min. 2000), koszt serwera(na początek to mo,że być tania maszyna za 100 zł miesięcznie, ale potem trzeba wymienić na mocnego dedyka)

Zacznij jednak od przeprowadzenia badań czy pomysł się przyjmie:) Ja powiem tylko, że zainwestowałem w jeden projekt 1000 zł (sam programowałem stronę), a obecnie przychodzy wynoszą +/- 40.000 miesięcznie.

Także powodzenia:)

Jeśli masz świetny pomysł na portal, badania dały korzystne rezultaty to śmiało.

Ale z tego co wiem koszty portalu to szerokie pojęcie i nie da się podać ceny portalu bez dokładnej

specyfikacji. To może kosztować nawet dziesiątki tysięcy zł.

Co do wędzarni, dowiedz się jakie normy trzeba spełnić do produkcji spożywczej (ja nie mam pojęcia).

Wydaje mi się, że to świetny pomysł, sam uwielbiam wędzonki robione na święta przez babcie :P.

Coraz więcej osób kupuje naturalne produkty.

Co do portalu społecznościowego, ja bym ostrożnie podchodził do tego typu serwisów. Po sukcesie nk powstała masa serwisów społecznościowych, ale wybić się nie udało się chyba nikomu. Ale oczywiście nie zniechęcaj się, zbadaj dokładnie "teren". Np. GoldenLine skierowany do ludzi biznesu, więc to ogranicza pozyskiwanie użytkowników, ale świetnie sobie radzi.

To prawda, czasami jak patrzę na statystyki i zarobki gier online (mówię o grach typu plemiona.pl a nie flashowych grach, chociaż te 2 swoją drogą też fajnie sobie radzą :)) to aż zazdrość bierze :) Ale jak przy każdym projekcie, dobry pomysł to najważniejsze :)

Bazując na własnym doświadczeniu wyliczyłem, że takie Plemiona mają 0.5 mln zł na czysto miesięcznie. Są dużo mniejsze gry(prowadziłem kilka gdzie było ok 10.000 graczy a i tak miały przychody na poziomie 20.000 miesięcznie, przy niemal zerowych kosztach).

Także jak to najbezpieczniejsza branża do której szukam wspólnika;)

I to są fajne zarobki moim zdaniem :) Ostatnio czytałem artykuł o chłopaku który miał 18 lat i na grze on-line (gangi itp. coś ala thecrimes.pl) zarabiał ok. 50 000 funtów miesięcznie (historia z UK) :) Więc jak widać można na e-biznesie zarabiać i wcale nie trzeba być "gigantem" :)

Zacznij jednak od przeprowadzenia badań czy pomysł się przyjmie:) Ja powiem tylko, że zainwestowałem w jeden projekt 1000 zł (sam programowałem stronę), a obecnie przychodzy wynoszą +/- 40.000 miesięcznie.

Też jestem pełen podziwu, nawet chyba wiem o której stronie mówisz (rozmawialiśmy przez email) :) Zastanawia mnie jedna rzecz, w którym z tematów (chyba dział E-biznes) pisałeś że ta strona zabiera Ci ok. 10h dziennie. Czy to prawda ? Jeśli tak to ciekawy jestem czemu, nie lepiej zapłacić komuś nawet te 2k (przy zarobkach 40k to chyba nie będzie wielki problem) aby odciążyć się trochę od pracy ? :) Rozumiem fajne zarobi itp. ale nie samą pracą człowiek żyje, trzeba mieć czas na wydawanie zarobionych pieniędzy :)

Rafał- masz rangę Administratora, zgłaszałem swoją firmę do publikacji na stronie, nie wiem czy Ty masz jakiś dostęp/wpływ na te zgłoszenia:)

Michał, czytałeś "Kwadrant przepływu pieniędzy"? Jeśli tak to odpowiedzią na to pytanie jest to, że ja nadal mentalnie siedzę w kwadrancie S, nie mam tyle odwagi by przejść do B. Nie mniej ciągle czytam, by w końcu uwierzyć bardziej w siebie i swoje możliwości. Mnie nie interesują za bardzo portale przynoszące 2-3 tys miesięcznie. Giganta zarobkowego udało mi się zrobić jednego, maluczkich- kilka. jeśli nowe projekty okażą się dochodowe bardziej niż 2-3 tys to wtedy dokonam mentalnego przemieszczenia się z S->B. Mimo, że strona ma 3 miesiące, i każdy miesiąc jest o 15-30% lepszy niż poprzedni to jednak nadal się boję sytuacji kiedy stanie się ona niedochodowa.

Jeśli jednak nie czytałeś to odpowiedź jest jeszcze prostsza:) Jestem samoukiem, szkoły nie lubię i uważam, że sam zrobię wszystko najlepiej:) Nie mógłbym znieść sytuacji gdy dochód odwróciłby się w trend spadkowy bo wtedy wiedziałbym, że nie potrzebnie oddałem prowadzenie w czyjeś ręce:)

Nie mniej szukam programisty do zarządzania projektem, umówiłem się już z jednym wstępnie na 1300zł, ale muszę się upewnić, że ma to "coś", coś co pozwoli rozwijać projekt a nie stać w miejscu/cofać się:)

Co do tych 10h. Tyle pracowałem na początku. Teraz czasem siedzę po 3 godziny dziennie, a zyski są na tym samym poziomie ponieważ ten portal jest(prawie) systemem biznesu. Cały czas automatyzuję jak największą część serwisu by pracować jak najmniej. Czasem znikam na 3 dni(bo mi się po prostu nie chce albo chce zapoznać się z kolejną książką na temat biznesu) a pieniążki nadal są. Do pełnego systemu jednak jeszcze brakuje, nie mogę zniknąć na kilka miesięcy bez utraty zysków.

Pozdrawiam

Kuba