Zaloguj się, aby obserwować  
dagaxx

Tusze i tonery

Recommended Posts

Bardzo ciekawe oferty. Nie mniej jednak sama jakiś czas temu natrafiłam na świetny sklep w sieci, gdzie można znaleźć szeroki wybór zarówno tuszów jak i tonerów do  różnego rodzaju drukarek w Inkhouse http://inkhouse.pl . Przy czym poza oryginalnymi produktami mamy tutaj możliwość nabycia również zamienników w fajnych cenach, a dodatkowo nie musimy się na pewno obawiać o jakość druku. 

Generalnie zamienników tuszy i tonerów można spokojnie szukać w dobrych sklepach internetowych, gdzie będzie taniej, do tego mamy również szeroki wybór, asortyment  którego często brakuje w sklepach stacjonarnych.

Zamienniki oczywiście warto moim zdaniem, ale tak jak kolega wyżej napisał, przede wszystkim z pewnych źródeł. A więc pewnej i sprawdzonej jakości, do których regeneracji wykorzystywane są dobrej jakości materiały. Takie zamienniki będą trochę droższe, ale i tak pewnie tańsze niż oryginały. Poza tym zaoferują Ci jakość lepszą od oryginału :)

Można też oczywiście trafić oryginały w rozsądnych cenach. Zależy gdzie szukasz. Duży wybór zamienników i oryginałów do różnych modeli drukarek masz tutaj: https://www.drukuj24.pl/kategoria/drukarki-i-urzadzenia-laserowe.html

Ja też zamawiam w Asarto. I prywatnie do domu i do firmy. Tak się składa, że waśnie bardzo dużo drukujemy, więc kwestia wyboru dobrych zamienników była dla nas kluczowa. Na Asarto w sumie trafiłem dość przypadkowo, ale ich zamienniki po przetestowaniu okazały się naprawdę bardzo dobre.

Sama od dłuższego czasu korzystam z zamienników i nie mam do nich najmniejszych zastrzeżeń. Przy czym oczywiście szukając tego rodzaju produktów, warto stawiać na takie oferty, jak ta w https://ale.pl/1061-materialy-eksploatacyjne. Znajdziemy tam zarówno oryginalne tusze oraz tonery, jak i zamienniki, a co więcej są one dostępne w fajnych cenach. Co więcej, w przypadku tych drugich produktów, w żadnym stopniu nie musimy się obawiać o jakość wydruku. 

Dnia 16.12.2017 o 18:13, olek94 napisał:

Niestety u siebie takich koszy nie widzę, co robić wtedy, nie tylko z tonerami? :/

Faktycznie to jest kłopot, dziwię się, że wszędzie trąbią o środowisku a nie ma w niektórych miastach koszy na elektronikę lub na zużyty sprzęt.

Nie spotkałem się z żadnymi koszami, a wiem że na pewno  przydał by się chociaż jeden. Przez to wiele zużytych sprzętów ląduje na śmietnikach i w lasach. Jedyne co widzialem to pojemnik na stare baterie w tesco. 

Bardzo dobre zamienniki ma Asarto. Warto wyporóbować. My tak w firmie właśnie zrobiliśmy. Skończyły się oryginalne tonery, zamówiliśmy zamienniki na próbę. Teraz już właśnie są na wyposażeniu na stałe, bo w skali roku dają całkiem spore oszczędności.

Dnia 16.12.2017 o 18:13, olek94 napisał:

Niestety u siebie takich koszy nie widzę, co robić wtedy, nie tylko z tonerami? :/

Warto zerknąć na  http://adaso.pl/karta-odpadow.php Dodatkowym atutem jest i wysyłka na koszt firmy, więc myślę, że to dobry pomysł, by popatrzeć na firmy zajmujące się skupem zużytych tonerów.

Tusze, tonery, materiały do druku cyfrowego i inne rzeczy, które są niezbędne w biurze możecie zamówić od firmy www.papercast.pl Jest to świetna hurtownia, która oferuje materiały w bardzo korzystnych cenach.

Dnia 16.03.2018 o 14:19, matuszewski napisał:

pytanie do osób używających tonerów z asarto: czy wydajność jest taka sama jak w przypadku oryginałów i czy nie straci się gwarancji producenta?

Tonery Asarto są bardzo dobre według mnie. Mam, używam do 4 drukarek w biurze. Wydajność pokrywa się z oryginałem. Tonery nie łamią patentów, więc nie stracisz gwarancji