iwonaa92

Wyposażenie restauracji

Recommended Posts

Niezbędne są m.in. meble - powinny być stylistycznie dopasowane do rodzaju kuchni, najczęściej wybierane są drewniane, ale warto rozważyć też takie z elementami szklanymi i stalowymi, są nowocześniejsze. Niezbędny jest także sprzęt gastronomiczny, w tym sprzęt AGD, zastawa stołowa (dość szeroki wybór jest na https://mmgastro.pl/kategoria/produkty/31,zastawa-stolowa), naczynia, przybory kuchenne i inny drobny sprzęt kuchenny.

Oprócz sprzętu na kuchni, przydałyby się meble http://icon-concept.pl/oferta/meble-restauracyjne/ przy których będą mogli usiąść goście. Ja wykorzystałem pomoc architekta wnętrz, który zaproponował mi pewne rozwiązania, na które przystałem. Moja restauracja została urządzona w stylu loftowym, co dealnie wpasowało się w moje oczekiwania. 

Ukraina. Olej slonecznikowy od 2,70 zl/litr, sezamowy 4 zl/litr pakowany w butelki, zgrzewki na palecie, opakowania styropianowe w kontenerach, cysternach. Zaklady tluszczowe, rozlewnia oleju. 100% z pierwszego tloczenia ekologiczny olej spozywczy w najlepszej cenie od producenta. Ilosci nieograniczone z roznych olejaren. Rafinowany, nierafinowany olej slonecznikowy wytwarzany z nasion najwyzszej jakosci. Cenne zrodlo witaminy E. Olej sezamowy otrzymywany poprzez tloczenie na zimno nasion sezamowych. Pyszny bardzo zdrowy, bogactwo nienasyconych kwasow tluszczowych omega-6. Olej roslinny do przyprawiania dan miesnych, sosow, zup, salatek, marynat w smaku lagodny i lekko orzechowy. Zapraszamy do wspolpracy wszystkich zainteresowanych. Telefon: +380505806241 (polsk.),  E-mail: nieruchomosci@ukr.net  Skype:IgorKijow
Europart,ul.O.Teligi 21,lok.24 Kijow 04060 Ukraina

Na pewno warto zainwestować w dobry system POS. Znacznie on ułatwia pracę i sprawia, że obsługa gościa jest o wiele prostsza i co najważniejsze szybsza (przy tym poziom jest nadal wysoki, jak nie wyższy ;) )

U mnie korzystamy z Gastro POS i jesteśmy zadowoleni. Zainteresowanym zostawiam linka: http://gastro.pl/gastro-pos/

Jak dla mnie to podstawowym sprzętem gastronomicznym są takie rzeczy jak czajnik, ekspres do kawy, zmywarka itp. Tego typu asortyment musi być z jak najwyższej półki. Oczywiście przeważnie ma swoją cenę ale jeśli przejrzeć takie oferty jak http://www.zadowolenie.pl/agd/zmywarki/beko-dfs05011x-zmywarka-1  to okaże się, że można znaleźć profesjonalny sprzęt w bardzo atrakcyjnych cenach.

Stoły w porządnej restauracji są przykryte eleganckimi obrusami. Jeżeli poszukujesz takich obrusów to polecam ci www.mesa.biz.pl Produkują obrusy, koronki i narzuty do restauracji i hoteli. Mają eleganckie produkty w dobrych cenach.

Ja też myślałem, że nie ma nic lepszego niż niemiecka chemia. Tylko, że za wschodnią granice jakoś mi nie po drodze a kupowanie niemieckiej chemii u nas w polsce to paranoja, bo ludzie dosypują czy dolewają cokolwiek. Odkąd kupuję środki czystości w http://speedpack.pl/ zmieniłem zdanie. Tu mam pewność, że produkty są nowe i oryginalne, ceny znacznie lepsze a dom lśni na połysk.

Na pewno jest to dobry pomysł:) Sam jednak pomyślałabym także o dobrym wyposażeniu kuchni, w tym garnkach i czajnikach, np. z oferty https://bokono.pl/pl/c/Czajniki/96 . W ofercie sklepu Bokono.pl można znaleźć całe mnóstwo niezbędnych w każdej kuchni czy też zapleczu gastronomicznym elementów wyposażenia, przy czym można je tutaj nabyć w fajnych cenach.

Z tego co wiem to warto zadbac o to, aby sprzęt kuchenny w takiej restauracji był ze stali nierdzewnej - nie pochłania wtedy żadnych substancji, jest łatwiejszy w utrzymaniu czystości i higieny. Dodatkowo koniecznie trzeba znaleźc dobrych dostawcow zywności, żeby nasze dania byly wysokiej jakości. 

Koniecznie też musisz pomyśleć o porządnej profesjonalnej zmywarce która umyje każdy rodzaj naczyń jakie używacie, idealnie do tego nadaje się sprzęt od winterhalter bo mają kosze pasujące do wszystkich naczyń a także doskonałe środki myjące

Wyposażenie restauracji jest bardzo specyficzne więc raczej warto szukac go w specjalistycznych sklepach. Dobra ofertę na sklep Multigastro. W dobrej cenie można kupić u nich np szafy chłodnicze  https://multigastro.pl/szafy-chlodnicze , które sa niezbędne w każdej działalności gastronomicznej.  Multigastro oferuje kompleksowe wyposażenie gastronomii. Jesli nie wiecie na co się zdecydować warto skonsultować się z doradcą telefonicznie lub mailowo. 

Ukraina. Siano lakowe 70 zl/tona, orzechy wloskie luskane, pestki dyni w dobrej cenie przeznaczone na export. Sprzedam, wynajmie sad jablkowy, orzechowy. Stabilny poziom produkcji, srednioroczne zbiory 240 ton orzechow wloskich. Grunty rolne od 150 zl/hektar laki, pastwiska, zalesione nieuzytki, stawy, pasieki ok.1000ha polozone na dawnych polskich ziemiach w dolinie rzeki Desna obok zabytkowego miasta Nowgorod-Siewierski. Mieszanki traw, siano lakowe na cele energetyczne paszowe do zbioru we wlasnym zakresie. Prosze o propozycje. Nieruchomosci szczegolnie atrakcyjne cenowo. Zapraszamy do wspolpracy wszystkich zainteresowanych. Telefon: +380505806241 (polsk.), Viber +380660832530 , E-mail: nieruchomosci@ukr.net  Skype:IgorKijow 
Europart,ul.O.Teligi 21,lok.24 Kijow 04060 Ukraina

Meble ze stali nierdzewnej, które jak wiadomo w kuchni tak naprawdę są nie do zastąpienia możecie znaleźć w stalnierdzewna-gren.pl/wyroby-gotowe Polecam kontakt z nimi, bo to po prostu dobra, praktyczna firma, bez dwóch zdań terminowo realizująca wszystkie zlecenia.

Jeśli ma się miejsce, to moim zdaniem bardzo sprawdza się komora chłodnicza, np z firmy Merton  . Wiadomo, ze zajmuje trochę miejsca, ale może być bardzo przydatna. Przechowywanie w takiej komorze sprawia, ze jedzenie jest nadal świeże i dobre. Nie trzeba go mrozić, można spokojnie przechowywać w niższych temperaturach.

A co z meblami do takiej restauracji ? moja znajoma otworzyła małą kawiarenkę i bardzo ładnie urządziła ja meblami i dodatkami z firmy produkującej włoskie meble   ItaliaStyle .  Bardzo fajne i ciekawe wzornictwo dla osób lubiących nietuzinkowe rozwiązania. 

popieram, dobrej jakości, pewny sprzet to podstawa. Ktoś tu o firmie Winterhalter wspominał - to dobra firma w wieloletnim doświadczeniem. Na takie warto stawiać zeby nie zawieść się na sprzęcie

Dobierając odpowiednie wyposażenie do restauracji trzeba też pomyśleć co będzie podawane w naszej restauracji. Polecam wam zajrzeć na stronę www.agnes.waw.pl Jest to firma, która zajmuje się dostarczaniem jedzenia do restauracji.