polikos6

Parapety z duszą...chyba

Recommended Posts

Witam

Od kilku lat zajmujemy się intarsją podłogową, wykorzystując do produkcji wysokiej jakości drewno egzotyczne?.. Od czasu do czasu zdarzało się, że przy okazji produkcji podłóg drewnianych wykonywaliśmy parapety, z gat. drzew takich samych jak np. parkiet.

Tak nam z czasem przyszło do głowy, żeby wyprodukować choćby próbną partię parapetów z wyciętą intarsją. Zakładamy, że produkt jest ekskluzywny, dlatego też do produkcji używamy dobrej klasy lite drewno klejone. Jako podkład użyta jest klejonka z Red Meranti, dzięki temu parapety są stabilne, nie wypaczają się i nie pracują. Na to naklejamy warstwę dekoracyjną z intarsją. Tu chyba największym problemem jest dopasowanie odpowiedniego wzoru, koloru drewna, jak trafić w gusta klientów?? a produkt nowy, nie bardzo jest na czym się oprzeć, coś podpatrzyć.

Aby wszystko było jasne to może trochę szczegółów technicznych:

Wymiary standard założyłem że szer. 25cm, gr. 3cm, dł. na życzenie klienta( bo przecież każde okno inne). Wszystkie inne rozmiary oczywiście też można wykonać, natomiast wyceniane będą indywidualnie.

Całość wykonana z litego drewna, podkład ? red meranti, warstwa wierzchnia o gr. 5mm z intarsją ręcznie wyciętą na pile włosowej. Do intarsji wykorzystujemy takie gatunki jak merbau, jatoba, iroko, padouk, wenge, badi, orzech amerykański, a z europejskich gatunków - dąb, klon, jesion. Drzew jest cała masa, te są najciekawsze moim zdaniem. Każde z drzew ma swój charakterystyczny kolor i można dzięki temu stworzyć ciekawą intarsję oraz dostosować rodzaj drewna do pozostałych drewnianych elementów w domu, czy to okien czy podłóg lub mebli. Parapety wykańczamy od spodu folią aluminiową ażeby odbijała ciepło i powierzchnię możemy polakierować lub, co polecamy - zabezpieczyć olejowoskiem.

Proszę o opinie

[link usunięty]

[link usunięty]

[link usunięty]

[link usunięty]

[link usunięty]

[link usunięty]

[link usunięty]

[link usunięty]

[link usunięty]

[link usunięty]

[link usunięty]

[link usunięty]

[link usunięty]

Pozdrawiam

Przemek

Mozpar Inlay Style

Usunąłem 2 poprzednie posty, spamu nie chcemy na forum.

Michał Molenda

wygląda to naprawdę bombowo.

Nie wiem czy przypisywanie duszy parapetowi to chwytliwy pomysł, natomiast parapety nawiązujące do podłóg - może byc niezłe.

Oczywiście tak naprawdę to rynek zweryfikuje pomysł, ale szczerze mówiąc to już tylko robota działu marketingu - ja już wiem że to jest możliwe i na pewno w przyszłości będe o tym myślał (raczej odległej, bo właśnie skończyłem remont i nie uśmiechają mi się kolejne zmiany).

Dobrze wypromujesz - sukces masz w kieszeni.

Nie wypromujesz - zapomnij o wprowadzaniu na rynek, bo klienci sami tego nie wymyślą, a co za tym idzie - nie będą szukać.

Faktycznie to jest świetny pomysł tylko wystarczy to jakoś korzystanie wypromować... masz rację to nie jest zwykły parapet, on w pewnym sensie ma duszę;) Myślę, że Twój pomysł ma dużą szansę się sprzedać... tylko pomyśl nad jakąś dobrą promocją. Może zacznij na początek od promocji internetowej;)

Przecież dobre parapety można kupić już w wielu miejscach. Ja sam uważam, że najlepiej zrobić to w sklepie z tak dobrymi materiałami jak http://www.mat-pol.com.pl/index.php/parapety  W ten sposób będziecie w stanie urządzić Wasze mieszkanie w sposób przez Was pożądany. I właśnie o to chodzi ;)

Warto zainwestować w parapety kamienne. Myślę, że jest to dobre rozwiązanie. Rewelacyjnie się prezentują i są praktyczne. Tutaj  http://www.marmo.pl warto sobie zerknąć. Koniecznie sobie tam zerknijcie. Myślę, że takie parapety przetrwają lata. Poza tym są ponadczasowe. Pasują praktycznie do każdego wnętrza. 

U nas parapetami i blatami zajęła sie firma Frankowscy z okolic Krakowa (Morawica) i bardzo fajnie to wyszło. Parapety są z trawertynu, bardzo ładny kamień.  W użytkowaniu wszystko jest dobrze, nie ma problemów z czyszczeniem. 

Parapety drewniane dobrze wyglądają chyba tylko w połączeniu z drewnianymi oknami. Do okien plastikowych bardziej odpowiednie będą parapety z tworzy sztucznych albo z kamienia jak https://www.athenamarmor.pl/parapety-r83 - te drugie wyglądają bardziej stylowo.

My wybraliśmy parapety od śląskiego Toram, to parapety z MDFu. Jesteśmy z nich zadowoleni, są solidne, wytrzymałe i dobrze wyglądają (nasze mają dębowy fornir). Nie zapłaciliśmy za nie wiele.