Zaloguj się, aby obserwować  
Hokus

Dom z drewna

Recommended Posts

Po tegorocznej wycince drzew domy z drewna będą rosły jak grzyby po deszczu. A tak na poważnie to dom drewniany ma szereg zalet i na pewno wart jest rozważenia podczas wyboru technologii budowy Największym plusem jest to, iż daje ciepło zimą a chłód latem, nie trzeba go w porównaniu do murów długo nagrzewać  Domy z drewna mają coraz więcej zwolenników Zajrzyj też na stronę  archetonu    domy z drewna    Mają też takie gotowe projekty

Mi również bardzo się podobają domy z drewna naprawdę mają wiele zalet :) Ale jeśli już ktoś ma to pięknie będą się prezentować meble kuchenne na wymiar z Krakowa i nie tylko bowiem przyjmują zlecenia w całej Polsce. Sama też szukam mebli ale w Alu Styl najbardziej mi się podobają zobaczcie sobie galerię zdjęć  http://szafyalustyl.pl/oferta/kuchnie/   meble nowoczesne i są w stanie tworzyć meble kuchenny w taki sposób, aby jak najlepiej wykorzystać przestrzeń w pomieszczeniu. 

W dzisiejszych czasach gdy większość ludzi zwraca uwagę na ekologię budowa domów z drewna będzie na topie.  Ja również jestem nimi zainteresowana. Najbardziej podobają mi się domy z bala,  w których zakochałam się będąc na Mazurach. Domy te stawiała lokalna firma Natur Eko Dom http://www.naturekodom.pl/ z bala sosny mazurskiej. Domy przepiękne, fantastycznie pasujące do otoczenia, a co najważniejsze budowa ich trwa niebywale krótko.

Ja tam jestem zwolennikiem tradycyjnego budownictwa i wykorzystania systemów kominowych Schiedel. Najlepszy sposób ogrzewnia jak dla mnie a przy tym bezpieczeństwo i pewność wysokiej jakości przez wiele lat.

Sam mam dom wykonany z drewna. Zgłosiłem się do firmy www.its-koszalin.pl, która oferuje gotowe domy z drewna. Mają bardzo dobre ceny i wiele ciekawych projektów w swojej ofercie. Stawiali domy drewniane w całej Polsce i za granicą.

Mam nadzieję ze będę kiedyś właścielem domku z drewna. Ostanio ogladałem propozycje położenia dachu i trafiłem na   domki-drewniane.pomorskie.pl/blachy-dachowe   Bardzo spodobała mi się dachówka podobna  do tradycyjnego gontu z drewna. To na pewno   będzie ładne wykończenie domu. A do tego prosta do położenia i tańsza od dachóewk tradycyjnych.

Budować, nie budowałem, ale moi rodzice posiadają podobny domek u siebie na działce. Generalnie jest to bardzo fajna sprawa, ale niestety jak to bywa w przypadku drewna, musimy o nie regularnie dbać. My praktycznie co roku musieliśmy odświeżać go, gdyż po zimie wyglądał na wyblakły i wiekowy. Miałem tego serdecznie dość, więc postanowiłem znaleźć rozwiązanie, które zapewni mu odpowiedni wygląd i ochroną na dłuższy czas niz tylko jeden sezon. Szukając w internecie, trafiłem na bardzo ciekawy artykuł - https://www.sadolin.pl/pl/pomysly-i-porady/czy-nalezy-zabezpieczac-drewno-impregnatem z którego dowiedziałem się dlaczego należy impregnować drewno, a także jakie błędy można popełnić podczas tej czynności. Od tamtej pory nie zdarzyło mi się jeszcze malować domku, bo nie było takiej potrzeby. 

Taki dom z drewna to świetna sprawa. Zastanawiam się jednak czy można tego typu dom urządzić w klasycznym stylu. Znalazłem bardzo ciekawy artykuł https://swiatikobieta.pl/wnetrza-w-klasycznym-stylu-jakie-meble-wybrac/ na temat takich aranżacji i zastanawiam się czy można porady w nim zawarte wykorzystać podczas aranżacji takiego domu? Jak uważacie?