Hokus

budowa domu

Recommended Posts

Ja ze swojej strony mogę polecić sklep z tworzywem sklepem  [link usunięty]  jeden z najlepszych sklepów na polskim rynku. Sprawdzony producent z świetną jakością produktów, koniecznie zapoznajcie się z ich ofertą.

My też rozważaliśmy budowę domu, ostatecznie zdecydowaliśmy się na mieszkanie od inwestplanu na Woli. Jeszcze trochę czasu potrwa zanim je otrzymamy bo inwestycja jeszcze nie ruszyła, ale lokalizacja dla nas jest kapitalna

Cześć,

na pewno podczas budowy potrzebne będzie wam wiele narzędzi, nie chciałem przepłacać budując swój dom i korzytsałem z narzędzi od znajomych, co prawda tez musiałam dużo zakupić nowych sprzetów i narzędzi. Tutaj możecie znaleźć cenne informacje na co zwracać uwagę przy wyborze narzędzi i nie tylko http://swiatmajsterkowicza.pl/

Mają też fajne sposoby na zrobienie ciekawy rzeczy samemu :)

polecam!

Decydując sie na budowę domu trzeba tez dobrze wybrac biuro projektowe. Ja polecam http://ekspertyza-budowlana.pl/ , bo obsługują od początku do końca - od projektu do wykonawstwa. Zajmują się wykonawstwem ekspertyz budowlanych, wydawaniem orzeczeń i opinii technicznych, http://ekspertyza-budowlana.pl/realizacje/ etc.

[link usunięty]  to duże wyzwanie - jest dopiero przed nami, ale już się do tematu przygotowujemy :) Znajomi i rodzina uprzedzają, że najważniejsze jest dobranie właśnie dobrej firmy budowlanej, która kompleksowo zajmie się budową. My szukaliśmy firmy, która postawi dom "pod klucz", finalnie zdecydowaliśmy się na firmę Espiro Property - z polecenia znajomych, na szczęście zwolnił im się termin, w który celowaliśmy :) Ważne dla nas było, że możemy na żywo zobaczyć efekty ich pracy i z pierwszej ręki wysłuchać opinii na ich temat, choć te internetowe też bardzo pomocne, naprawdę pozytywne, więc jesteśmy utwierdzeni w podjętej już decyzji :) 

Ja rozważam budowę domu i oglądam różne projekty. Spodobały mi się domy drewniane. Chyba są tańsze i szybciej się je stawia. Ładnie wyglądają te w których w dachu wykorzystano http://dachynowazelandia.pl/gonty-drewniane/. Dają  ciekawy efekt końcowy i są też ozdobą domu. Jeden jest tylko problem, że trzeba pamiętać o dobrze wykonanej konserwacji. Gonty mają tendencje do gnicia.

Projektowanie wnętrz, w tym wybór okien to bardzo ważna sprawa, ponieważ te wybory będą nam służyły przez długie lata. Ja w swoim domu powierzyłam to zadanie firmie z Łodzi  [link usunięty]  , która pomogła mi w wyborze trwałych materiałów i sensownie wszystko zaplanowała. Jestem bardzo zadowolona, bo sporo zaoszczędziłam na materiałach. Nie znam się na nich i pewnie wybrałabym te z górnej półki, które jak się dowiedziałam wcale nie były lepsze od nieco tańszych. No ale ja nie muszę się znać na wszystkim, fachowcy muszą :)

A czy stosujecie w swoich nowo budowanych domach jakieś inteligentne rozwiązania? Na przykład z opisanych tutaj http://apasmart.pl/ coś odnośnie monitoringu i systemów alarmowych? Bezpieczeństwo to w końcu w dzisiejszych czasach bardzo ważna rzecz!

Budując dom należy zadbać również o jakość instalacji elektrycznej, aby posłużyła na długie lata, bez konieczności naprawy. Dlatego warto zaopatrzyć się w sprzęt sprawdzony i solidny. Wiele dobrego słyszałam o firmie Onninen, której produkty elektrotechniczne można  nabyć pod tym linkiem  [link usunięty]  Instalowaliście coś od nich?

Ciężki kawałek chleba przed Tobą. Fundamenty, ściany, dach... A potem kiedy już myślisz że to już koniec trzeba jeszcze kupić jakieś ogrodzenie. Ja postawiłam na drewniane z  [link usunięty]  i jak bardzo fajnie się sprawdza, ale ile mnie ten dom kosztował to szkoda mówić nawet,..

zgadzam się z poprzedniczką, do tego wiadomo że im większe okno-tym jaśniejsze bedzie pomieszczenie ale niestety nie w każdym miejscu można sobie pozwolić na przestronne okno, do tego musisz patrzeć żeby drzwi wejściowe pasowały do okien, zerknij tu:  [link usunięty]  mają duży wybór asortymentu, możesz coś podglądnąć i się zainspirować, albo poprosić konsultanta o pomoc. najwięcej tak naprawdę dowiesz się u źródła

Czasem zapominamy o tak ważnej rzeczy jaką jest dzwonek do domu, a obecnie dzwonki mają świetny design, który łatwo można dopasować do stylu domu. Poczytajcie artykuł: http://celnie.pl/wybrac-dzwonek-drzwi-rodzaje-dzwonkow-domu , wiele na pewno dowiecie się o ich rodzajach i tym jaki najlepiej wybrać, kiedy zdecydować się na dany rodzaj dzwonka.

Jeśli już budujemy dom, niech to będzie [link usunięty] - dzięki temu w przyszłości zaoszczędzimy (np. jeśli mamy system gaszenia świateł), będziemy też bezpieczniejsi (dzięki odpowiednim systemom alarmowym). 

Jeżeli chcemy zadbać o dom zarówno tuż po budowie jak i na stałe to polecam mieć przy sobie kontakty do specjalistów takich jak hydraulik lub chociaż [link usunięty] do firmy zajmującej się profesjonalną dezynfekcją. Gdy wszystko jest świeże i nowe spodziewamy się, że nie będą konieczne żadne poprawki i naprawy, ale czasami dzieją się rzeczy nieprzewidywalne i warto dmuchać na zimne. :) Ja mam specjalny kalendarzyk w szafce na korytarzu i tam zapisuję potrzebne kontakty. Dzięki temu czuję się bezpieczniej i mam nad wszystkim kontrolę. 

Planując budowę trzeba wszystko wziąć pod uwagę nawet taką kwestię jak wybór żarówki  .  Na rynku mamy do wybór najróżniejsze modele energooszczędnych czy też led. Ale które są lepsze? Tutaj widziałam ciekawe informacje  [link usunięty]  dlatego planuję się zapoznać z tym artykułem.

Wszystko co może Ci się przydać o budowie domów odnajdziesz na http://www.przytulny.pl/budowa-domow-drewnianych/ znajdują się tam wskazówki, typu z jakich produktów korzystać, na co zwracać uwagę przy wyborze firmy budowlanej, ale i jak obniżyć koszta 

Jeżeli już dojdziesz do etapu projektowania łazienki i jej wyposażenia to polecam ten artykuł:  [link usunięty]  . Mi podczas remontu bardzo pomógł. Ciesze się ogromnie, że już remontowanie jest za mną. Teraz już można tylko mieszkać, jak sobie przypomnę ile to było pracy, nerwów i godzin sprzątania to aż m się znowu ciepło robi.

Jak tak projektujecie domy to polecam bezpłatną apkę: [link usunięty] - mi bardzo pomogła w zdecydowaniu się na kolor elewacji i fug. Na całe szczęście kolega mi ją podeslal bo tak to zdecydowalabym się na zielony kolor elewacji, a to nie wyglądałoby dobrze.

Budowa domu to duże przedsięwzięcie i warto się od początku zastanawiać co dokładnie jak urządzić. Ja już podstawowe rzeczy mam porobione w domu, jestem na etapie wstawiania drzwi i zastanawiam sie nad  [link usunięty] . takie drzwi to pewność że będą dobrze zrobione tak jak chcemy.

Domy ze styropianów? Jakoś do mnie to nie przemawia. Budując dom najlepiej zastanowić się jakie instalacje będą nam w przyszłości przydatne. 

Koszty energetyczne niestety wciąż rosną, podobnie jak wpływ zużycia energii na środowisko. Warto więc, aby takie systemy grzewcze, chłodnicze czy wentylacyjne były zaprojektowane w taki sposób, aby były jak najbardziej wydajne. 

Jednym ze sposobów na oszczędności jest  [link usunięty]  jako zmiennych przepływów przez parownik. To dzięki systemowi chłodzenia wody lodowej klimatyzacja jest tańsza, a zużycie energii mniejsze. Jednocześnie redukuje się emisja gazów z tego montażu. Sama woda lodowa jest czynnikiem chłodniczym, który jest stosowany w centralach klimatyzacyjnych oraz innych instalacjach chłodniczych. Jest ona rozprowadzana do klimakonwektorów, czyli wymienników ciepła. To w nich zachodzi proces schładzania wentylowanego powietrza oraz wzrost temperatury tej wody.

My  przymierzamy się do postawienia domu drewnianego. To nasze marzenie od dawna. Postanowiliśmy że wykorzystamy [link usunięty]   Jest to dachówka wyglądem pasująca do drewnianego domu bo podobna do  tradycyjnego gontu z drewna. Do tego jest lekka, a doskonale chroni dom przed gniem, wiatrem czy wodą.

Szczerze wam powiem, że niedawno przeglądałem oferty sprzedaży domów takie jak na przykład ta http://nowezlotniki.pl/ i zastanawiam się czy jest w ogóle sens budować dom od podstaw. Przecież koszta są podobne, a do takiego gotowego domu można się od razu wprowadzić. Co wy o tym sądzicie?

Drewniany dom.. sąsiad właśnie tak się wybudował. Budowa trwała zaledwie 3 miesiące.. Na razie minął rok i nie narzeka.. ciekawe jak to będzie dalej. Według mnie to są domy znacznie mniej stabilne niż te murowane. Ponad to drewno wydaje mi się bardziej podatne na różnego rodzaju szkodniki i zanieczyszczenia. A w kwestii zanieczyszczeń to dla budujących polecam  [link usunięty] .. Niby nic ale jeśli mieszkamy za miastem tak jak ja to dobre rozwiązanie ;)