Lechu66

Jaki biznes w małym mieście ?

Recommended Posts

Szukam dobrego pomysłu na biznes w małym mieście (około 33 tyś. mieszkańców), a do większych miast jest dość daleko (około 100 km). Kapitał początkowy to jakieś 25 tyś. zł, macie jakieś dobre pomysły ??? Osobiście myślałem o sklepie z winami (duży wybór i przystępne ceny) oraz o sklepie z akcesoriami dla motocyklistów (buty, kurtki, kaski itp.). Dodam że region ten jest stosunkowo biedny i z dużym bezrobociem...

Nie myślałem o winach najdroższych. Jest wiele dobrych win w przedziale od 15 do 50 zł, ale przyznam, że ten biznes z winami w tym regionie byłby chyba zbyt ryzykowny mimo, że sprzedaż wina w Polsce rośnie z roku na rok. Pomyślałem o tym biznesie z uwagi na to że, teraz zrobiło się modne obdarowywanie nowożeńców zamiast kwiatów np. butelką wina, kuponem totolotka itp., co mogło by zwiększyć liczbę klientów, no ale chyba to i tak nie dało by zadowalających zysków. Jeśli chodzi o akcesoria dla motocyklistów to też nie jest to zbyt pewny biznes, ale w tym segmencie rynku też notowany jest coroczny wzrost sprzedaży motocykli i skuterów, zresztą widać to na ulicach. Dodam, że nie ma w tym mieście obu wymienionych sklepów...

z winami może być ciężko, ponieważ:

• jedym kojarzy się z tanim winem
  • drugim z towarem luksusowym

ty starasz się trafić do klasy średniej, dlatego musisz liczyć się z większym nakładem na reklamę i propagowanie picia wina.

biznes internetowy nie zna granic, dlatego polecam :)

witam serdecznie! sama siedzę w temacie win i salonów winiarskich stąd moje pytanie o jakie miasto chodzi????? mogę wiele doradzić w tym zakresie. ..

Czy użytkownik który zamieszał tu dawno temu ten post na temat rozpoczynania biznesu w małym mieście mógłby teraz z perspektywy czasu podzielić się swoimi doświadczeniami na ten temat

Hm... najpierw najlepiej zastanów się czego w waszym miescie brakuje. Czy jest to sklep czy może jakas knajpa do której mogłaby przychodzić młodzież i dorośli po pracy.

Sklep z akcesoriami dla motocyklistów? Może i dobry pomysł, ale czy motocyklistów jest w twoim mieście dużo?

Zrób research, przeprowadź badania środowiskowe. Popytaj ludzi co by chcieli, żeby powstało w miescie. Oni są twoim najważniejszym źródłem informacji.

Zaspokojenie potrzeb otoczenia to raczej sprawa badań i analiz. Ale można znaleźć jakieś konwencjonalne potrzeby i starać się odnieść sukces. Można też przeanalizować czy nie ma luk w branżach które do tej pory działają. Wszystko jest kwestią strategii. Pozdrawiam

Witam ! Dziękuje wszystkim za wpisy do mojego tematu. Ostatnio interesuje się otwarciem komisu z telefonami. Z tego co sie dowiedziałem jest to nie najgorszy biznes. Mim że jest już kilka komisów w moim mieście to jednak mają one wysokie ceny telefonów więc można by z nimi powalczyć na ceny. Co o tym myślicie ???

Musisz się też dowiedzieć dlaczego mają takie ceny, czy dlatego że chcą jak najwięcej wycisnąć i Ty mógłbyś zaoferować taniej, czy dlatego że taki są ceny i nie mogą niżej sprzedawać.

Z tego co wiem to chcą wycisnąć ile się i wiem że można by było sprzedawać zdecydowanie taniej, nawet na forach ludzie narzekają na ich ceny...

Ale czy w czasach kiedy mozna mieć nówkę telefon w abonamencie za złotówkę opłaca się w ogóle kupować używany model w komisie?

Może patrzę na pomysł twojego biznesu krytycznie i zupełnie subiektywnie, ale robię to jako potencjalny klient takiego interesu i ja bym nie kupił używanego telefonu nawet po okazyjnie niskiej cenie.

Krytyka zawsze wskazana :). Po pierwsze nie każdy ma telefon w abonamencie. Po drugie w komisach jest dużo nowych telefonów, które ludzie przynoszą prostu z salonu po podpisaniu umowy i chcą je sprzedać. Po trzecie młodzi ludzie lubią często zmieniać telefony na nowsze bardziej zbajerowane modele.

Zgadza się krytyka ważna rzecz. Ale istotne też jest to czego chcemy do czego dążymy. Jeśli wierzysz w swoje założenia biznesowe masz plan który chcesz zrealizować , strategie dzięki której potrafisz się utrzymać na rynku - działaj.

W tym przypadku jednak może warto poszukać poszerzenia oferty o nowe produkty i usługi zastanów się kto będzie Twoim klientem. Jaka grupa? I na co oni wydają pieniądze? Może warto ukroić sobie jeden kawałek tortu z ich wydatków. Pozdrawiam

Gość Gonzo

Myślę, że obecnie opłaca się zakładać restaurację. Można zastanowić się nad połączeniem restauracji z hotelem. To dobre rozwiązanie przy organizacji wesel. Widziałem nawet niedrogie projekty takich budynków http://www.kbprojekt.pl/projekty_domow_weselnych.php . Zawsze to ciekawsze i bardziej przyszłościowe niż telefony komórkowe.

W małym mieście można dobrze zarabiać na nieruchomościach. Mam na myśli hale magazynowe - firmy przenoszą się z dużych miast ze względu na koszty. Jeśli przejmiecie jakąś halę jartomu przy aktualnych cenach, to na bank zrobicie świetny interes.

Nie myślałem o winach najdroższych. Jest wiele dobrych win w przedziale od 15 do 50 zł, ale przyznam, że ten biznes z winami w tym regionie byłby chyba zbyt ryzykowny mimo, że sprzedaż wina w Polsce rośnie z roku na rok. Pomyślałem o tym biznesie z uwagi na to że, teraz zrobiło się modne obdarowywanie nowożeńców zamiast kwiatów np. butelką wina, kuponem totolotka itp., co mogło by zwiększyć liczbę klientów, no ale chyba to i tak nie dało by zadowalających zysków. Jeśli chodzi o akcesoria dla motocyklistów to też nie jest to zbyt pewny biznes, ale w tym segmencie rynku też notowany jest coroczny wzrost sprzedaży motocykli i skuterów, zresztą widać to na ulicach. Dodam, że nie ma w tym mieście obu wymienionych sklepów...

No to może zrób sklep z prezentami dla nowożeńców. :)

Ostatnio modne jest też to, że Para Młoda przychodzi do sklepu, wybiera sobie co chciałaby dostać, a goscie przychodzą i to kupują. Wina i totek też by mogły być!

Po za tym mógłbyś nawiązać współprace z fotografami, kamerzystami i salami ślubnymi i powymieniac się z nimi wizytówkami, to dobry sposób na reklame i wkrecenie się w biznes.

Quatra

W małym mieście np. mobilne usługi, poprzednik wspomniał o "nowożeńcach" można np. rozkręcić cały biznes z tym związany np. makijaż ślubny (przykład link: http://www.makeupwarszawa.pl/makijaz-slubny.html ) / fotografia ślubna / auta do ślubu itd. działalność można rozszerzyć na inne miasta bo w końcu to jest biznes mobilny nie ma co się ograniczać do jednej miejscowości, trzeba patrzeć szerzej.

Podstawa to dotrzeć do klienta a w małej miejscowości podstawa to dobrze wykonana usługa i drogą pantoflową wieść szybko się rozchodzi.

Mój znajomy otworzył w ubiegłym roku firmę zajmującą sie czyszczeniem tapicerek samochodowych, dywanów oraz innych tego typu powierzchi. Ma specjalistyczny sprzęt i sporo stałych klientów.

--------------------

Psycholog Warszawa - zmień się.

Małe miasta nie są wcale takie złe na prowadzenie biznesu jak się ma ok pomysł,

albo rzut beretem do większego miasta.

Taka np Huta Żabiowolska - pod Warszawą, niedaleko do głównej drogi i bach - ktos wymyślił hotel konferencyjny pod Warszawą - Palatium i dziś biznes hula, a my nawet jeździmy tam na szkolenia.

Pewnie, że w nie każdej wsi da się cos rozkręcić, ale próbować trzeba. :rolleyes:

Ja otworzyłam w mojej miejscowości punkt przedszkolny – są mniejsze wymagania niż przy zakładaniu normalnego przedszkola i mniejsze koszty. Wszystko poszło super, zabijała mnie tylko papierkowa robota, ta cała księgowość, o której nie mam fiołkowego pojęcia, ale znajomy polecił mi serwis http://superksiegowa.pl/, czyli internetowe biuro rachunkowe i teraz wszystko jest dużo prostsze. Zainwestowane pieniądze nie od razu się zwracają, trzeba trochę poczekać, ale ogólnie to przyjemny biznes, przynajmniej dla mnie :)