Lechu66

Jaki biznes w małym mieście ?

Recommended Posts

Dobrym pomysłem jest również pośrednictwo w sprzedaży nieruchomości typu mieszknia, działki, grunty i inne nieruchomości. Można na tym nieźle założyć.

-------------------------------

Warszawa - ceny mieszkań.

Znajomy ostatnio szukał fotografa na wesele i ceny tak od 2 tys., no to pięknie pomyślałem - może warto skończyć dobry kurs, zainwestować w lustrzankę plus obiektywy , na początek pokręcić się po imprezach okolicznościowych, zbudować portfolio i zrobić wizytówkę w internecie coś na styl http://mindstudio.pl/. To może być spoko pomysł na biznes. Nie trzeba aż dużych nakładów(wiadomo sprzęt trzeba kupić), praca twórcza.

Fotograf okolicznościowy to zawód w większości sezonowy. Od października do kwietnia nie ma co liczyć na żadną konkretną liczbę zleceń. Dopiero później pojawiają się komunie i śluby, na których ten zawód się jednak opiera. Jest to bardzo dobra forma dorabiania, ale nie głównego źródła zarobków. Poza tym konkurencja jest stosunkowo dużo i ciężko się wybić, szczególnie z podejściem typu: zrobię kurs, kupię lustrzankę i już jestem fotografem.

Zapraszamy osoby, które chcą otworzyć własną działalność przy wsparciu i pomocy doświadczonego podmiotu w branży.

Od kilku lat skutecznie pomagamy firmom zainteresowanym samodzielnym zakuwaniem przewodów hydraulicznych rozpoczęciem produkcji we własnym zakresie.

Dzielimy się naszą długoletnią wiedzą i zdobytym doświadczeniem.

Naszych partnerów wspieramy na każdym etapie działalności:

doradzamy przy zakupie zakuwarek i wyposażenia,

pomagamy zorganizować produkcję,

prowadzimy szkolenia dla pracowników,

zapewniamy najwyższej jakości zakucia i węże,

oferujemy nieprzerwane wsparcie techniczne 24/7,

wspomagamy działania marketingowe.

Zapraszamy do kontaktu www.diuna.pl

marcin.budzinski@diuna.pl

Szukam dobrego pomysłu na biznes w małym mieście (około 33 tyś. mieszkańców), a do większych miast jest dość daleko (około 100 km). Kapitał początkowy to jakieś 25 tyś. zł, macie jakieś dobre pomysły ??? Osobiście myślałem o sklepie z winami (duży wybór i przystępne ceny) oraz o sklepie z akcesoriami dla motocyklistów (buty, kurtki, kaski itp.). Dodam że region ten jest stosunkowo biedny i z dużym bezrobociem...

Zamiast zastanawiać się co się sprawdzi, po prostu wyjdź do ludzi i zapytaj czego im brakuje w Waszym mieście. Przygotuj krótką ankietę z pytaniami otwartymi (zamknięte pytania mogą sprawić, że nie poznasz prawdziwych potrzeb klientów).

Następnie na podstawie zebranych wniosków dowiesz się czego ludzie najbardziej potrzebują. Jeśli dopiero zaczynasz, znacznie łatwiej jest prowadzić biznes, który zaspokaja "palące" potrzeby.

Kwota 25 tysięcy pozwala na realizację wielu pomysłów. Najważniejsze jest jednak to czy Twój pomysł wpasowuje się w potrzeby ludzi na danym terenie (w przypadku biznesu stacjonarnego). W innym wypadku nawet 100 czy 200 tysięcy nie pomoże Ci zbudować płynnego biznesu.

Jeśli masz ochotę dowiedzieć się więcej, zapraszam do kontaktu.

Akcesoria dla motocyklistów myślę, że odpadają, chyba że u Ciebie w mieście wszyscy jeżdżą motocyklami. Jeśli nie, będziesz miał niewielu klientów i niewielkie szanse na rozwój. Jeśli chodzi o wina, również nie jest to najlepszy pomysł. Przecież bezrobotni ludzie nie będą chcieli popijać jakichś specjalnych win, szkoda będzie im pieniędzy.

Zwyczajnie, przejdź się na miasto zobacz co robią ludzie, czego potrzebują, pogadaj, zapytaj zbierz opinie, zapisz. Następnie pomyśl co z tych elementów które udało Ci się zapisać zwyczajnie Cie kręci. Następnie z wyselekcjonowanych pomysłów wybierz te, które według Twojej analizy będą miały szanse na największy sukces biznesowy. Wydaje się proste prawda?

Twoje pomysły wydaje mi się, że się nie sprawdzą, skoro twierdzisz, że to mała miejscowość z dużym bezrobociem. Raczej otworzyłabym sklep typu second hand tylko poszukała dobrego dostawcy z naprawdę fajnymi rzeczami.

Lechu ja myslę nad tym byś znalazł dobrą firmę MLM i zaczął promować tę idę.

Ja również mam podobne warunki i idę tą ideą.

Ja wybrałem zdrową żywność bo uważam za przyszłość.

może zakład produkcyjny? mój własny ojciec w naszej małej mieścinie (Witnica koło Gorzowa) kupił używane maszyny do obróbki drewna (jakieś maszyny stolarskie itp.), zatrudnił kilka osób, a teraz zakład się bardzo rozrósł, bo na meble popyt jest ciągle. Przy obniżonych kosztach wkładu (bo tak jak mówię, kupił używane maszyny w sklepach internetowych i zaczął szybko na siebie zarabiać. Grunt to chyba wymyślić fajne wzornictwo, teraz jego meble uchodzą za wręcz designerskie, więc i ceny skoczyły... Ja zastanawiam się nad czymś podobnym, tylko z obróbką metali, bo kręci mnie kowalstwo :)

Szukam dobrego pomysłu na biznes w małym mieście (około 33 tyś. mieszkańców), a do większych miast jest dość daleko (około 100 km). Kapitał początkowy to jakieś 25 tyś. zł, macie jakieś dobre pomysły ??? Osobiście myślałem o sklepie z winami (duży wybór i przystępne ceny) oraz o sklepie z akcesoriami dla motocyklistów (buty, kurtki, kaski itp.). Dodam że region ten jest stosunkowo biedny i z dużym bezrobociem...

Osobiście uważam, że duży potencjał drzemie w branży handlu internetowego. Wprawdzie zdecydowanym liderem w tym zakresie jest allegro i nic nie zapowiada aby cokolwiek zmieniło się na tym polu, to coraz chętniej kupowane są produkty także z innych źródeł: porównywarki cenowe czy zakupy bezpośrednio dokonywane na sklepach internetowych (bez pośredników). Na uruchomienie własnego sklepu internetowego nie potrzeba dużych środków. Wystarczyć powinno 20 czy 30 tys zł - czyli tyle ile pozyskać można z dotacji. Tutaj jest podobny temat http://www.forum-kredytowe.pl/f142/pomysl-...dytu-84738.html toczy się dyskusja jaki biznes bez wkładu własnego.

Chyba dużo zależy od predyspozycji , nie każdy się nadaje do prowadzenia biznesu:) a co do wielkości miasta to np. żeby otworzyć agencję ubezpieczeniową pod szyldem Cuk jest wymagane żeby miasto miało powyżej 5 tysięcy mieszkańców . moim zdaniem trzeba zbadać lokalny rynek i przekonać się gdzie jest nisza.Ja tak zrobiłem.

Małe miasta maja to do siebie że trzeba sie nieźle nagimnastykować by rozwinąc cos co przyniesie sukces. Jak nie masz jeszcze żadnego pomysłu to może poczytaj tutaj http://praca.gratka.pl/poradnik/art/otworz...rt,t,id,tm.html artykuł i może dzięki temu obierzesz jakiś kierunek.

Tylko dlaczego zawsze musimy spełniac marzenia innych a nie swoje?

Rozpocznij swoją podróż w świat zapachu - zostań naszym partnerem

ZOSTAŃ NASZYM PARTNEREM DYSTRYBUCYJNYM

Marketing zapachowy to świetny pomysł na nowy biznes lub rozszerzenie działalności istniejącej firmy.

Krajowy lider w rozwoju i wdrażaniu innowacyjnych technologii i rozwiązań z zakresu Aromamarketingu, aromatyzacji i neutralizacji zapachów ma przyjemność poinformować o uruchomieniu sieci regionalnych dystrybutorów.

W związku z ciągłą rozbudową sieci, w chwili obecnej poszukujemy nowych partnerów biznesowych!

Aromamarketing to świetny pomysł na nowy biznes lub rozszerzenie działalności istniejącej firmy.

Zapewniamy pełne wsparcie merytoryczne i techniczne oraz szkolenia.

Osoby zainteresowane współpracą, prosimy o kontakt z biurem tel 22 266 0 366 lub e-mail. partner@aromacorp.pl