Zaloguj się, aby obserwować  
Aniaq2

Księgowość online czy stacjonarnie ?

Recommended Posts

Co bedzie lepszym rozwiązaniem jeżli otrzebuje księgowości do nowo otwartej firmy ? Zastanawiam sie czy zdecydować się na księgowość online https://taxcare.pl/ czy lepiej korzystać z usług biura rachunkowego na miejscu ?

moim zdaniem dużo lepszym rozwiązaniem jest biuro rachunkowe rachmistrzowie.pl dzięki nim nie tylko papierki mam pod kontrolą ale też uzyskałem dotację na rozwój działalności

Według mnie zdecydowanie lepiej jest korzytać z księgowości stacjonarnej. O wiele lepszy kontakt, można w razie konieczności się poradzić lub dogadać. Księgowość on-line to chyba tylko dla naprawdę niewielkich firm. Tym bardziej, ze biura rachunkowe są w każdym mieście więc odległość w tym przypadku nie powinna stanowić żadnego problemu.

W Tax Care masz księgowość online, ale rachunki robia księgowi. Prowadzą mi działalność już spory kawałek czasu i jestem zadowolona. Ja akurat załatwiam wszystko zdalnie, ale w razie potrzeby zawsze możesz umówić się w oddziale. No  i cenowo też ok, mi wychodzi taniej niż biuro rachunkowe. ;)  Jak masz jakieś pytania to pisz, to Ci coś tam jeszcze dopowiem.

Coraz popularniejsze jest samodzielne prowadzenie księgowości. To dużo bardziej opłacalna opcja niż korzystanie z usług biura.  Jest na rynku narzędzie wFirma https://wfirma.pl/. Ma wiele przydatnych funkcjonalności jak np. wystawianie faktur czy zarządzanie magazynem. Nie jest drogie więc tym bardziej się opłaca.

Ale w przypadku zlecenia takiej obsługi komuś na zewnątrz, nie musimy się o nic martwić. Każde profesjonalne biuro korzysta z odpowiedniego oprogramowania jak np. to http://sage.com.pl/rozwiazania-dla-firm/biura-rachunkowe  i jest w stanie kompleksowo obsłużyć klienta. Ja bym nie ryzykowała samodzielnego prowadzenia, tym bardziej teraz, jak wchodzi konieczność tworzenia jednolitego pliku kontrolnego.

a orientowalas sie jakie sa koszta miesieczne utrzymania biura rachunkowego? w mojej miejscowosci-ok 34 tys mieszkancow sa to koszta rzedu 300-400 zl w zaleznosci od lat stazu;) dlatego jak to uslyszalam to stwierdzilam ze pobawie sie troche na https://wfirma.pl/jpk poklikam, popytam i sprawdze na wlasnej skorze jak to jest z ta ksiegowoscia online i szczerze mowiac nie taki diabel straszny jak go maluja:) tym bardziej ze mam wszystko w jednym miejscu: ksiegowanie, faktury, pliki jpk, pit no a w razie problemow moge napisac do eksperta i place niecale 30 zl miesiecznie -roznica jest spora,prawda?

Nie musisz rezygnować z opcji online nawet współpracując z biurem rachunkowym. Rozwiązaniem jest księgowość przez internet. Jeśli biuro rachunkowe ma dostęp do takiego oprogramowania https://mojebiuro24.pl/ to może świadczyć usługi online na wysokim poziomie. bezproblemowy jest przepływ informacji między stronami. A biuro dodatkowo zyskuje dostęp do wielu narzędzi ułatwiających pracę.

My od wielu lat korzystamy z usług biura rachunkowego  PIMAG we Wrocławiu. Biuro znajduję się na ulicy Łokietka 47 i w biurze znajdziemy super pomoc z zakresu szeroko rozumianej księgowości. W biurze możemy liczyć na  kompleksowe wsparcie klientom od etapu wstępnego, jakim jest pomoc przy rejestracji firmy, po rozliczanie spółek. 

Spokojnie jak chodzi o księgowość to można skorzystać z usług warszawskiego biura Abacus. Tu ich oferta adamus.net.pl. Zapewniają kompleksowe wparcie za rozsądne pieniądze. Fachowa pomoc zarówno dla początkujących, jak i dla bardziej doświadczonych przedsiębiorców

A czy interesowałeś się w temacie źródeł finansowania przedsiębiorstw? Warto rozeznać się w tym temacie, bo na rynku jest wiele ciekawych produktów finansowych, które mogą znacznie pomóc w rozwoju i zachowaniu płynności finansowej w firmie. Np. na stronie - https://www.monevia.pl znajdziesz listę i opis tych najpopularniejszych. Co więcej, firma Monevia oferuje tego typu produkty. Ja np. korzystam z faktoringu, bo swoim klientom daję możliwość wystawienia fv z odroczonym terminem płatności.

Najlepiej sprawdzić tabelę opłat i prowizji niektórych firm księgowych online i porównać z takim usługami, ale stacjonarnymi. W niektórych przypadkach, korzystniejsza będzie współpraca z biurem online, w innych odwrotnie.

Ja mam stały kontakt z  biurem w Dzierżoniowie w biurze  J. Braumann.  To biuro oferuję poleciła mi moja koleżanka, która też u ich prowadziła swoje rachunki   Biuro oferuję super współpracę i dogodne ceny. 

Korzystam z biura księgowości stacjonarnie bo lubię kontakt osobisty w tak ważnej dla mnie sprawie, jednak nie widzę przeciwwskazań do korzystania z usług online. Wszystko można obgadać przez telefon. Na początku prowadzenia działalności księgowość online w zupełności wystarczy.