firmowiec

Polityka

Recommended Posts

Temat będzie poświęcony do komentowania aktualnych wydarzeń politycznych, kolejnych afer oraz poglądów. To może na początek - co sądzicie o tym co dziś nasz kraj najbardziej trzyma w napięciu, czyli tarcza antyrakietowa? Ja stoję po stronie przeciwników owego pomysłu, gdyż uważam, że będzie to narażało nasz kraj na niebezpieczeństwo, a warunki jakie oferuje nam w zamian Ameryka są, co by nie mówić, śmieszne.

Mnie tarcza tak bardzo nie absorbuje, jest mi ona obojętna.

Bardziej interesuje mnie kolejny wybryk PIS-u, kwalifikujący sie do leczenia w zakładzie zamkniętym o zaostrzonym rygorze. O co chodzi? Oczywiście o bojkot jednej stacji telewizyjnej, oraz pretensje o pokazywanie fotek w złym świetle na jednym portalu. :wacko:

Pozdrawiam.

jest polityka dla polityki <-reality show alternatywa np. dla BigBrothera

i jest Polityka...

Ja interesuję się tą drugą, ale jestem w zdecydowanej mniejszości...

Ja jakoś specjalnie staram się w tym nie siedzieć, ale nie mogę nie skomentować naszego prezydenta. To przykład nieodpowiedniego człowieka na nieodpowiednim miejscu. Ten człowiek strasznie się gubi i czasem mam wrażenie, że jest tylko prawą ręką swojego brata...

Nie interesuje się polityką, mam ciekawsze sprawy. Nie lubie ludzi, którzy jak nie mają o czym gadać to gadają o polityce - paranoja. Żeby jeszcze było coś miłego do powiedzenia, ale w naszym pięknym kraju to niemożliwe przeważnie...

Nie interesuje się polityką, mam ciekawsze sprawy. Nie lubie ludzi, którzy jak nie mają o czym gadać to gadają o polityce - paranoja. Żeby jeszcze było coś miłego do powiedzenia, ale w naszym pięknym kraju to niemożliwe przeważnie...

I to jest zdrowe podejście ;P Jest wiele innych, ciekawych tematów na które można porozmawiać i interesować się. Polityka to tylko dla cierpliwych i tych, którzy lubią dołować się na dzień dobry ;)

Dlaczego zdrowe? Wg. mnie szary obywatel powinien choć w niewielkim stopniu interesować się tym, co dzieje się w jego kraju. Bo mamy później sytuacje, że ludzie głosują w wyborach na kogoś, bo ten ma ładny krawat...

Oczywiście, że powinien, ale według mnie to nie znaczy, że ma siedzieć w tym całymi dniami i oglądać wiadomości polityczne. Znam takich ludzi i trochę wydaje mi się to dziwne, bo ile można śledzić ten cały cyrk ;)

Zresztą ktoś wczoraj ciekawie zauważył chyba w 'Szkle Kontaktowym' (tak i mi się zdazy śledzić ;)) - 'Gdybym wygrał w totka, kupił bym sejm i przerobił go na zoo' ;)

No a tarcza będzie. Nie wiem czy to dobrze czy to źle (raczej ok), ale orędzia pana prezydenta uwielbiam ;) Nie komentuję tego co działo się ostatnio, bo chyba wszystko zostało powiedziane...

Co jak co, krytykuję prezydenta praktycznie od początku, ale jego stanowisko wobec Rosji mi się podoba. Pokazał, że ma jaja i choć to było nieco za bardzo do przodu, to dzięki temu Polska będzie postrzegana jako kraj bardzo zdecydowany i odważny, w porównaniu z cichym zachodem. Choć z drugiej strony to najgłośniejsze krowy najmniej mleka dają...

Co jak co, krytykuję prezydenta praktycznie od początku, ale jego stanowisko wobec Rosji mi się podoba. Pokazał, że ma jaja i choć to było nieco za bardzo do przodu, to dzięki temu Polska będzie postrzegana jako kraj bardzo zdecydowany i odważny, w porównaniu z cichym zachodem. Choć z drugiej strony to najgłośniejsze krowy najmniej mleka dają...

Po tym, jak oglądałem spotkanie jego i premiera z pania Rice, to straciłem do niego resztki szacunku. Chodzi o sytuację, kiedy Tusk zaczął bełkotać po angielsku - może niezbyt udanie, ale to nie powód żeby parskać śmiechem do mikrofonu. Świadczy to niestety o inteligencji...

Też mnie to trochę zdenerwowało, ale przyzwyczaiłem się do tego. W ogóle cała ta otoczka polityczna w naszym kraju to istny cyrk i szopka...

Gość rgp

Jest wielu mądrzejszych ludzi, którzy chcą działać w polityce. I to nawet w słusznej sprawie, bo dla dobra całej RP. Tych się jednak rzadko dopuszcza do głosu, bo lepiej gadać "o niczym" i zamiast być sługą państwa w pozytywnym znaczeniu, lepiej być partnerem biznesowym innych polityków i zabezpieczyć finansowo siebie i swoje dzieci. Oczywiście mówię to ironicznie...

Większość polityków, którzy to przecież rządzą naszym krajem, budują stosunki na arenie międzynarodowej, tworzą i anulują przepisy prawne, dyskutują o sprawach "ważnych"... NIE MAJĄ UKOŃCZONYCH STUDII......... Teoria to bardzo ważna sprawa, by odnieść praktyczny sukces. Dziwne jest dla mnie też jak starsza kobieta świata polityki może się uśmiechać do kamery, że właśnie zdała maturę..... Normalnie GRATULUJĘ SUKCESU :)

Uczmy się na błędach, ale najlepiej na cudzych :)...

Co do polityków bez studiów - myslę, że nie trzeba mieć studiów, by być mądrym człowiekiem i umieć myśleć. Choć fakt, to powinno być wymagane, w końcu są to przedstawiciele państwa i muszą jakoś nas reprezentować...

Gość rgp

Moim zdaniem to powinna być konieczność. Nie dyskryminuję ludzi, nie jestem też rasistą... ale wg mnie czołówka państwa, tym bardziej Naszego :) powinna należeć do ludzi WYKSZTAŁCONYCH.

A tak poza tym, to ludzie mądrzy idą na studia...........

Co myślicie na ten temat? :)

Może należy zrobić sondę na stronie głównej odnośnie wykształcenia polityków?

ja za to nie trawię Pana Tuska, może i jest wykształcony, ładnie się uśmiecha, ale z polityki robi show. Poza tym wszystko chce prywatyzować, ale oczywiście Wy Panowie biznesu nie przejmujecie się tym, jak przeciętny Polak przeżyje kolejny miesiąc.

Za rządów PiS ciągle im przeszkadzał wynajdując nowe afery i grzeszki rządu, teraz gdyby nie show, jakie robi z polityki już dawno by wyleciał.

Cuda Tuska:

- wzrost cen żarcia o 47%,prądu o 100%, gazu o 40%, ...

- cena benzyny po 5 złociszów z jesiennymi planami na 6,36 złotego

- zlot giełdy na pysk

- sprzedanie się ruskim za wagon słoniny

- rozwalenie stosunków z USA i wystawienie nas na pastwę merkel i putina

- wprowadzenie planów wybudowania 0 km autostrad do 2012 roku

- umiejętne rozpoczęcie dyskusji o odebraniu nam EURO 2012

- próba prywatyzacji szpitali według przepisu sawickiej

- zwolnienie z więzienia dochnala, gangu pruszkowskiego i wołomińskiego

- próba skazania Ziobry na 25 lat pobytu na Syberii za nieprawidłowe

przejście przez jezdnię

- wyżerka na urodzinach u bolka jako protest przed policjantami

pamięci z IPNu.

- wycieczka życia na Maczu Pikczu za 1,5 miliona złotego w ramach

taniego państwa

- 1000 radarów na każdej polnej drodze

- przybycie emigrantów z Wielkiej Brytanii w liczbie sztuk jeden -

obywatela kulczyka

- wycofanie wojsk z Iraku po to by podwoić ich liczbę w Afganistanie

- znakomite wyniki sportowców - ze szczególnym uwzględnieniem sukcesu

kopaczy nożnych we Wschodnim Rajchu

- radykalny wzrost płac dla nauczycieli o 3,3% ( znaczy o 20 złotych)

- wyjątkowa pracowitość w sejmie i senacie

- zaciągniecie do szkół pięciolatków i skreślenie Sienkiewicza z

kanonu lektur

- .... ----> Wasze propozycje

Gość rgp

Natomiast znacznie lepiej wypada Pan Jarosław Kaczyński...

Jarosław Aleksander Kaczyński vel Kaczor ? były premier IV RP, po klęsce październikowej i zejściu IV RP do podziemia przyjął pseudonim konspiracyjny towarzysz Jarosław vel Jozin z bazin (ang.: Big Brother, amer.: Cookie Monster, cz.: Velka Drobinova Kserovina, niem.: Ein Führer, wł.: Curduplo Direttore, Xerocopio Curduplo lub Bonzo Curduplo, port.: Piccolo Pistolo, flam.: Manneken PiS, fr.: Kachor le Grand) - brat Lecha.

Władze okupacyjne IV RP, a ściślej rzecz biorąc sam Gubernator województwa wolskiego, nadały mu w dniu 03.04.2008 pseudonim operacyjny Ciasteczkowy Potwór, chcąc w ten sposób ośmieszyć Wodza uczciwych Wolaków:

Jest wzorem prawdomówności, o czym wszyscy mogli się przekonać, gdy obiecywał/zapewniał:

1. Nie będę premierem gdy mój brat będzie prezydentem (jest to tzw "obietnica opóźniona" - premier dotrzymał jej dopiero 21.10.2007)

2. Nie będzie koalicji z Samoobroną

3. Nie zmienia się ordynacji wyborczej przed wyborami

4. Nie podniesiemy akcyzy na paliwo

5. 3 miliony mieszkań

6. Niższe podatki

7. Tanie państwo i redukcja administracji

8. Marcinkiewicz - premier na całą kadencję

9. Afera billboardowa

10. Chcemy koalicji z PO

11. PO jest w koalicji z SLD

12. Nie będzie TKMu

13. Moja teczka jest sfałszowana

14. W rządzie nie będzie przestępców!

15. Byli szefowie dyplomacji byli na usługach KGB

16. Wycofamy wojsko polskie z Iraku

17. Kler nie ma wpływu na politykę PiS

18. Prowadzimy politykę zagraniczną dla dobra Polski

19. Obniżymy składki na ZUS

20. Zrezygnuję z przewodniczenia PiS, jeśli nie wygramy wyborów.

Kaczynskitort.jpg

Wdzięczny naród nadał mu w związku z powyższym przydomek "Kłamczyński".

"Mnie się pan prezes Kaczyński jeśli z jakimś potworem kojarzy, to z ciasteczkowym, a więc z sympatycznym, z niczym złym na pewno" - cynicznie oświadczył Donaldu Tusku.

Kawaler, mieszka z mamą, rachunku bankowego ani prawa jazdy nie posiada. Wielki przywódca IV RP, Premier wszystkich Wolaków, obdarzony przez naród tytułem Geniusz Mazowsza i Świętego, znany językoznawca i twórca podstaw współczesnej nowomowy oraz członek i nieformalny lider formacji rodzinnej Bracia Mniejsi. Wielki geometra IV RP - twórca Wolskiej geometrii stosowanej.

Mimo że zajmuje niższe stanowisko niż rodzony brat, to on właśnie jest w tym tandemie ważniejszy i za to nazywany "Większym Kaczorem". W młodych latach był zamieszany w kradzież Księżyca. Bohater Moherowej Rewolucji, choć kilka lat temu urągał Ojcu Dyrektorowi. Wśród wrogów Narodu krąży o nim opinia: "taki mały, a taki upierdliwy".

7 Cudów Kaczyńskiego:

W dniu 14.09.2007 spowodował cudowne nawrócenie wrogiego marszu wykształciuchów, inspirowanego przez krasnoludków warszawskich, których zatwardziałe od cynicznego oporu umysły wpadły na pomysł, aby - zamiast dokonywać kolejnego wściekłego ataku - ogłosić Wielkiego Brata świętym za "cudowne przemienienie kłamstwa w prawdę, cud życia bez konta i cud zdolności przebywania w dwóch miejscach jednocześnie". Niestety ci wrogowie narodu zignorowali lub zapomnieli o wymienionych niżej wielkich osiągnięciach Geniusza Mazowsza.

Także Zbigniew Ziobro został uznany przez nich Błogosławionym. Uświetniło to wizytę naszego wielkiego przyjaciela, Premiera Komunistycznej Republiki Wietnamu.

Na razie cierpliwie oczekujemy oficjalnego potwierdzenia kanonizacji czcigodnego Jarosława od Papieża, władz Kościoła Toruńskokatolickiego i B-16.

Niespotykanie znaczącym osiągnięciem Jarosława Kaczyńskiego oraz oczywiście oczywistym dowodem jego geniuszu i nadprzyrodzonych zdolności, jest umiejętność istnienia i funkcjonowania w stanie niebytu: jak się okazało w dniu 02.11.2007, Jarosław Kaczyński urodzi się dopiero 18.06.2047!

2047.jpg

Informację tę był uprzejmy przekazać sam Ojciec Narodu, w oświadczeniu majątkowym, opublikowanym na stronach sejmowych.

Choć więc fizycznie Wielki Brat jeszcze nie istnieje, to dzięki sile jego wybitnego umysłu i charakteru oraz niespotykanej nośności głoszonych przezeń idei, cały świat ma okazję podziwiać niesłychanie realistyczną projekcję jego wybitnej postaci oraz genialnie sformułowanych przez Jarosława tez zbawiennej dla wszechświata ideologii PiSjanizmu.

Ujawnienie prawdziwej daty urodzenia Jarosława pozwoliło też w sposób ostateczny obnażyć cyniczne kłamstwa i podłe intrygi liberałów i innych wrogów narodu, którzy uporczywie twierdzą, że bracia Kaczyńscy Zjawisko biologiczne urodzili się 18.06.1949.

Na szczególną uwagę zasługuje również niesłychanie znaczący udział Jarosława w wielkim cudzie lizbońskim Ojca Rydzyka z marca 2008 r., który w całej pełni potwierdził stałość jedynie słusznych poglądów Geniusza Mazowsza oraz jego niespotykaną konsekwencję i legendarną już wiarygodność.

1) Pierwszy cudowny przypadek w życiu Jarosława to zawrotna kariera jego ojca Rajmunda. Tuż po wojnie żołnierzy AK, rozstrzeliwano, osadzano w więzieniach, sadzano na nogach od stołka, torturowano, w najlepszym razie wykluczano z życia społecznego. Tymczasem Rajmund Kaczyński, żołnierz AK, tuż po wojnie, dostaje od stalinowskiej władzy wypasiony apartament na Żoliborzu, jak na tamte czasy rzecz poza zasięgiem zwykłego obywatela, nawet szarego członka PZPR.

2) Cud drugi, żołnierz AK, mąż sanitariuszki AK, dostaje posadę wykładowcy na Politechnice Warszawskiej i oboje żyją sobie z jednej pensji jak pączki w maśle.

W tym czasie gdy w Polsce rządzi Bierut, a właściwie Stalin rządzi Bierutem, posada dla Akowca na uczelni brzmi jak ponury żart, jednak rzecz miała miejsce.

3) Cud trzeci, rodzą się bliźniaki i jako dzieci akowskiego małżeństwa, na początku lat 60, kiedy większość dzieci akowców opłakuje swoich rodziców, albo czeka na ich powrót z więzienia, nasze orły zabawiają się w reżimowej TV.

4) Cud czwarty. Jarosław Kaczyński jako jedyny działacz opozycji, kręgu doradców Lecha Wałęsy nie zostaje internowany.

5) Cud piąty, Jarosław Kaczyński odmawia (tak twierdzi) podpisania lojalki, jako jedyny opozycjonista odmawiający władzy PRL zostaje zwolniony do domu, co więcej nikt go nie nęka, w okresie 1982-1989.

6) Cud szósty, Jarosław Kaczyński jako jedyny opozycjonista ma sfałszowaną teczkę i jako jedyny opozycjonista domagający się powszechnej lustracji, ujawnia swoja teczkę dopiero po naciskach prasy.

7) Cud siódmy to cud zagadka. Jaki jest związek między ofiarowanym Rajmundowi Kaczyńskiemu przez PRL apartamentem na Żoliborzu, pracą w czasach stalinowskich na Politechnice Warszawskiej, karierą filmową bliźniaków i brakiem internowania Jarosława Kaczyńskiego w stanie wojennym?

www.spieprzajdziadu.com

- znakomite wyniki sportowców - ze szczególnym uwzględnieniem sukcesu

kopaczy nożnych we Wschodnim Rajchu

Tja i może jeszcze powiesz, że jego winą było to, że w Chinach medalu nie zdobyła Otylia Jędrzejczak? Śmiać mi się chce z tego typu argumentów ;)

radykalny wzrost płac dla nauczycieli o 3,3% ( znaczy o 20 złotych)

Z tym się zgadzam - powinien obniżyć o 33% 'najciężej' pracującym ludziom w Polsce...

Politykę lubię śledzić, nie doprowadza mnie ona do białej gorączki... Jeśli chodzi o naszą politykę, to z pracy Rządu jestem umiarkowanie zadowolony i jak większość Polaków znieść nie mogę najbardziej znanej pary bliźniaków w Polsce :) oglądanie ich i słuchanie przemówień to dla mnie prawdziwa katorga, do tego nie przepadam za polityką 'najpierw rozprawimy się z przeciwnikami, potem pomyślimy o kraju i Polakach'.

A mnie zbulwersowały dziś kolejne strajki. Nie wiem, czy ludzie faktycznie są na tyle niemądrzy, że myślą, że rząd weźmie im pieniądze z kapelusza? Przecież nauczyciele to grupa wykształcona, a zachowuje się jak plebs. Nie dość, że nie starcza im podwyżka 20% to jeszcze nie wpuszczają uczniów do szkół. A pracują tylko 8 miesięcy w roku i do tego koło 20h tygodniowo - żenada...

Cóż, mnie też to trochę denerwuje, a najbardziej mi się podobają tłumaczenia typu 'może i pracujemy tylko tyle godzin w tygodniu, ale proszę zauważyć jak ciężka ta praca, zarówno fizycznie jak i przede wszystkim psychicznie'. Co mają powiedzieć w takim razie budowlańcy, który pracują na kilkunastometrowych rusztowaniach, które w każdej chwili mogą runąć. Polska...