szypkiwonsz

Handel na odpustach, festynach

Recommended Posts

Witam,

Mam pomysł na swój mały dodatkowy biznes, chodzi mi o handel zabawkami na odpustach i festynach. Jak zacząć? Mam 21 lat i spore chęci. Postarałem się i znalazłem hurtownie zabawek prosto z Chin, ma to jakiś sens? ktoś kupi zabawki z chińską instrukcją? Czy lepiej kupować PL?

Proszę o informacji odnośnie działalności, jeśli nigdy nie zakładałem i założyć chciałbym na SEZON to potem mogę normalnie zawiesić tą działalnosć bez płacenia składek?

pozdrawiam

Tak, jasne, że możesz zawiesić działalność. Jak odwieszasz to też nie musi być na cały miesiąc, wtedy mniejszy zus zapłacisz. wiele niewielkich firm tak robi. ja też zaczynałam od drobiazgów - najpierw na bazarze, potem też jeździłam na hel i sprzedawałam przewodniki. teraz już mam trochę inny biznes, mamy rozkładaną na sezon halę i sprzedajemy właśnie towar z chin, typu wszystko za 5 zł ;) nie powiem, żeby biznes był łatwy, bo wiele trzeba inwestować. Nasze inwestycje na sezon (czerwiec-wrzesień):

- co najmniej dwie hale namiotowe - jedna na magazyn druga jako sklep - tu radzę dobrze przemyśleć zakup, bo hala musi być trwała, znosić pogodę nad morzem i nie ma mowy o ścianach z plandeki, mogę polecić polskiego producenta Protan Elmark.

- opłata za miejsce na rozstawienie hali - przykładowo w Jastarnii system jest taki, że raz na miesiąc dokonuje się wpłaty, a np. w Jarosławcu musielismy codziennie oko 200 zła płacić za namiot, po kase przychodzi osoba z urzędu

- pracownicy - jak chcesz się rozwijać to nie dasz rady bez pracowników - potrzebne ci osoby do pracy w magazynie i około 3-4 osoby do pracy w namiocie handlowym - z mojego doświadczenia wynika, że 2 obsługują klientów, a 2 odpowiadają za porządek, a uwierz, że turyści jak przejdą to w 10 minut wszystko jest nie na swoim miejscu

- towar - kontener z chin + transport do magazynu

Wierz w siebie, a dojdziesz tam gdzie ja :) trzymam kciuki, uważam, że spokojnie 500 zł dziennie minum możesz wyciągnąć na chińskich produktach nad morzem

Tylko Chiny, w PL i tak większość bierze towar z Chin. Tylko w miarę dobra jakość by się przydała, tzn. nie taka totalna tandeta.

Nie chodzi mi o handel nad morzem a w mojej okolicy, mniejsze miejscowości, wiadomo zabawki w lato pójdą tym bardziej, że 500 plus jest itd. 

Jestem młodym człowiekiem i jak to mowią 'zielony' . na zakup całego kontenera mnie nie stać i wyszukałem hurtownie w Polsce gdzie nie trzeba kupować zabawek w kartonowych ilościach a w takich jakich się chce a więc ten sposób mi odpowiada.

Faktycznie, to świetny pomysł na dochodowy biznes, ale przez wielu niestety niedoceniany. A przecież infrastrukturę można zorganizować sobie w bardzo prosty sposób. Dobrym przykładem jest dascompany, skąd możecie wypożyczać namioty. W https://dascompany.com/namioty-ekspresowe macie prostą rozpiskę na ten temat. Jeśli macie swój pomysł, to trzymajcie się go. Na pewno przyniesie Wam to świetne rezultaty. 

Faktycznie, zastosowanie hal namiotowych w tego typu wydarzeniach może być bardzo dobrym rozwiązaniem. Wystarczy przejrzeć ofertę firmy http://www.trans-hall.com.pl/ wynajmującej takie hale, by zauważyć w tym korzyści dla siebie. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji się o tym przekonać, to najwyższa pora. 

A może jakaś mobilna gastronomia? To teraz chyba bardziej popularne, niż zabawki, czy inne gadżety odpustowe.
Możesz w zasadzie cały rok jeździć po okolicy takim food truckiem, wybierać dogodną lokalizację, żeby sprzedawać swoje dania i przekąski, w zależności od sytuacji.
Nakłady to przede wszystkim zakup samochodu przystosowanego do takiej działalności, wyposażenie możesz w rozsądnych cena kupić tu: https://mmgastro.pl/promocje na wyprzedażach lub promocjach. Nie musisz przecież od razu kupować wszystkiego, ale spokojnie doposażać takie auto w kolejny asortyment, w zależności od tego, co będziesz serwować.
No i to chyba dużo przyjemniejsza praca, niż takie stanie całymi dniami z zabawkami. Przynajmniej coś się dzieje, jest aktywnie, ludzie są dużo bardziej wdzięczni za dobre jedzenie, niż za wydane na niepotrzebne gadżety pieniądze. Przemyśl sprawę!

Handel na odpustach kojarzy mi się przede wszystkim z sezonowością i podróżowaniem (od festynu do festynu). Nie wiem czy jest to taki dobry pomysł.

Z jednej strony jest. Bo mamy kontakt z wieloma różnymi ludźmi którym możemy zaoferowac konkretny i dobry biznes, mowa tu o Polskim a opisanym tu www.expassetbiznes.com   Biznes dla każdej osoby , z tak  chudym jak i grubszym portfelem. Wystarczy potraktować go poważniej a zarobi się tu wielokrotność tego co na festynach itp. 

Jeżeli chcesz jeździć samochodem po festynach i handlować towarami to będziesz potrzebował odpowiednio przystosowanej ciężarówki do tego. Zabudową ciężarówek i foodtrucków zajmuje się firma www.ntbrokers.pl Oni są w Staniew przygotować ciężarówkę do handlu obwoźnego.

W takim wypadku warto zaopatrzyć się namiot handlowy. Na pewno się przyda. Tutaj https://royal-poland.pl/namiot-handlowy-ekspresowy-3m-x-3m-3-sciany są dostępne tego typu rozwiązania. Myślę, że warto zdecydować się na takie rozwiązania, ponieważ dzięki temu można ochronić swoje towary przed deszczem czy wiatrem. 

Zamiast handlować zabawkami itp ja na Twoim miejscu poszedłbym w obwarzanki, lody itp. Wiele osób handluje tylko w weekendy obwarzankami na odpustach lub dniach np. papryki, podgrzybka itp i z tego co mi wiadomo to nie narzekają na brak klientów.

Jeżeli zdecydujecie się na prowadzenie handlu na festynach i innych wydarzeniach tego typu to powinniście wyposażyć się w namiot handlowy. Osobiście polecam wam skontaktować się z firmą www.konke.pl Jest to sprawdzony producent namiotów handlowych.