Zaloguj się, aby obserwować  
biza

Szkoła wizażu co polecacie?

Recommended Posts

Witajcie Dziewczyny ! zastanawiam sie nad wyborem jakiejś szkoły dodatkowej  , chciałabym rozwijać swoje pasje i zdobyć większą wiedzę z zakresu wizazu . Pracuję już w zawodzie ale wiecie jak to jest im więcej wiedzy i doświadczenia tym lepiej :) Koleżanka poleciła mi Międzynarodowe Studium Dziewulskich czytałam opinie i mają świetne , teraz nawet prowadzą rekrutację na roczne studium wizażu i stylizacji zacznie się od kwietnia. Macie może jakies doświadczenia w tej kwestii, ktoś uczęszczał do tej szkoły ?

Z tego, co widzę, masz zapał od zdobywania wiedzy, zatem to dość pozytywnie, bo to zawód czy pasja, która wymaga pogłębiania wiedzy non stop.
Może w takim razie masz jakieś ulubione miejsca, gdzie kupujesz kosmetyki lub marki, które mogłabyś polecić. Chętnie zaczerpnę odrobinę inspiracji.

To bardzo przyjemne zajęcie swoją drogą, kontakt z kobietami, kreowanie ich wizerunku, dobieranie kosmetyków.
Jeśli zaś chodzi o kosmetyki, szczególnie naturalne, zerknij tu: https://iwos.pl/serum-pielegnacyjne/2214-serum-resibo.htmlhttps://iwos.pl/serum-pielegnacyjne/2214-serum-resibo.html ,bo mają naprawdę rewelacyjne warunki zakupu i dostawy, już od 69 zł dostawa jest za darmo, zatem warto porozglądać się po tym sklepie.

Ja ostatnio całkowicie przerzucam się właśnie na kosmetyki naturalne, ponieważ czas zadbać o to, żeby skóra była właściwie pielęgnowana.

Beauty lux was nauczy tego zawodu. Jeśli chcecie zostać kosmetyczką to jednak trzeba popracować nad technikami - przede wszystkim musicie być perfekcyjne w tym co robicie. Wejście na zakładany poziom wymaga czasu, a tutaj przede wszystkim to doświadczenie buduje umiejętności.

Ja zapisałam się na Wizaż w Centrum Nova, jestem bardzo zadowolona, początkowo miałam opór, ale policealna szkola we Wrocłwiu super się sprawdziła. Zaczełam pól roku temu w czerwcu kończe szkołe. fajny kurs, materiałów pełno i do tego nareszcie szkola, która pracuje na popularnych firmach, które klientki uwielbiają - taka wiedza jest teraz niezbędna. Zajecia praktyczne to podstawa, a pieniążki po każdym ukończonym kursie, czy szkole są nieporównywalne. 

Szkolenie zrobisz w Beauty lux i tam się nauczycie zawodu. To nie jest tak, że nagle osiągniecie wielki sukces - nad wszystkim trzeba pracować. Jeśli tylko zdrowo podejdziecie do tematu, to na pewno wszystko zrealizujecie, przy czym nie jest tak, że nagle z niczego staniecie się wielkimi fachowcami. To wszystko wymaga czasu i zdrowego podejścia, ale też nie przesadzajmy. Z wizażem większość sobie poradzi. 

A mi się wydaje że mozna się na prawdę super sztuki makijażu nauczyć w domu, na you tubie są super filmiki, do tego jakieś poradniki. :) Ja teraz jeszcze dowiedziałam się od znajomej że jest taka stronka na której można sobie dobrać odpowiedni podkład do cery http://www.lorealparis.pl/dobierzpodklad.aspx Ciekawe nie? :) 

Samodzielnie raczej nikt się nie nauczy. Ale są na rynku świetne szkoły wizażu, które wypuszczają spod swoich skrzydeł dobrze wyszkolone absolwentki. Jedną z najlepszych szkół tego typu jest z pewnością Europejska Szkoła Stylizacji Select. Tutaj http://select.edu.pl/kurs/wizazu/  są szczegóły tego kursu. Mogą pochwalić się doskonałą kadrą i wieloma referencjami.

Moja siostra chodziła na szkolenia kosmetyczne do http://www.mmpasja.edu.pl w Szczecinie. Mają szeroką ofertę kursów kosmetycznych, w tym te dotyczące wizażu. Moja siostra była z nich zadowolona, więc polecam ich wam.

W Beauty lux zrobicie szkolenie zawodowe z wizażu. 120 godzin nauki i genialna prowadząca Magda.

Jeśli chodzi o zakres samego szkolenia, to tak naprawdę przerabiacie dokładnie wszystko, co powinno mieć dla was znaczenie.

Makijaż ślubny, koktajlowy, osoby starszej i inne.

Szkolenie albo w trybie weekendowym, albo codziennym. Na koniec egzamin - po jego zaliczeniu dostajecie dokumenty zgodne z MEN.

Po prostu - macie potwierdzenie uprawnień do wykonywania tego zawodu. 

Ale przecież właśnie wskazuję taką szkołę. W Beauty lux faktycznie przygotowują do zawodu, są to szkolenia mocno wymagające, ale konkretne.

Tam nie traci się czasu, raczej przeciwnie - przerabiacie konkretnie każdy temat od A do Z, żeby docelowo faktycznie przerobić to tak, byście byli w stanie to wykonywać.

Praca w małej grupie i na solidnych kosmetykach jest sprzyjająca, tym bardziej że prowadzące tam naprawdę się angażują, podpowiadają.

Nie ma odwalania czegokolwiek na siłę. 

Taki długi dwustopniowy kurs który moge polecic bo sama przeszłam, tez 120 godzinny robią w Akademii Wizażu Good Look w Warszawie.  Bardzo przydatne jak ktos nie ma wiedzy ani umiejetnosci a chce pracować w zawoedzie wizazytki . Ja poszłam na kurs jako total laik, wyszłam z fajna wiedza i umięjetnosciami. Oczywiscie wiem że nie umiem wszystkiego, praktyka czyni mistrza, ale to co tam dostałam  to wieelka baza z którą teraz moge pracować i ja wykorzystywac. Świetne doświadczone prowadzace które nie wymadrzały sie ale przekazywały, patrzyły i kazdej pomagały sie wyszkolić i wszystkiego nauczyć, całkowicie indywidualne podejście. Grupa tylko 8 osób wieć dało się wszystkiego spróbować  pod fachowym okiem. Bardzo dużo mi to dało więc spokojnie polece kazdemu kto jst na pozatku drogi i szuka szkoły co naprawde uczy a nie bierze tylko pieniądze za wydanie zaswiadczenia. Bo zaświadczeniem makijazu sie nie zrobi. Dla mnie najwazniejsze jest to co wyniosłam z kursu a wyniosłam bardzo duzo nawet wiecej niz sie spodziewałam

Beauty Lux - na spokojnie możecie z nimi współpracować. 

Prowadzą zaawansowane szkolenia, które przygotowują do pracy.

Działamy z nimi już długo. Doskonale wiemy, co ma największe znaczenie.

I to z ich pomocą udało się przygotować do pracy.

Czy było łatwo? Nie. To były wymagające szkolenia. 

Moim zdaniem to bardzo dobry pomysł, że cały czas chcesz się rozwijać i robić dodatkowe kursy wizażu. Według mnie warto nie tylko pytać na forach, ale również przeszukać internet, gdzie na pewno znajdują się strony czy reklamy różnego rodzaju kursów. Część z nich zapewne będzie odbywała się blisko twojego miejsca zamieszkania. Oczywiście nie tylko samymi kursami zdobędziesz odpowiednią praktykę i doświadczenie. To przede wszystkim codzienny trening i udoskonalanie swoich umiejętności, pomogą ci w przyszłości stać się profesjonalną wizażystką. Jest jeszcze jedna kwestia o której warto pamiętać, a mianowicie odpowiednie akcesoria, gdyż to w dużej mierze dzięki nim, będziesz mogła wykonywać profesjonalne makijaże. Na stronie - https://toolsforbeauty.eu/pl/3-pedzle

Znajdziesz ofertę firmy Tools For Beauty, która stworzyła kilka własnych marek akcesoriów do make upu czy włosów.  Moim zdaniem ich produkty są solidne i trwałe, gdyż zostały zaprojektowane z troską o najmniejszy szczegół i wyprodukowane z wykorzystaniem nowoczesnej technologii. Pielęgnacja paznokci i włosów oraz wykonywanie makijażu są skuteczniejsze i przyjemniejsze przy wykorzystaniu akcesoriów wyprodukowanych z optymalnie dobranych, szlachetnych surowców. 

Osobiście polecam Akademię Good Look z Warszawy, byłam już na kilku kursach i dużo się nauczyłam. Teraz w listopadzie mają kursy makijażu okazjonalnego, 50 godzinne, też się wybieram. No i zawsze dostajemy kawę z ekspresu i przekąski, jest miła atmosfera.

Nikt wam nie da lepszego przygotowania zawodowego niż właśnie Beauty Lux. Tam wszystko przebiega szybko i na wysokim poziomie.

Przede wszystkim na nic nie tracicie czasu, całość opiera się na solidnym planie i właśnie dlatego te docelowe efekty są aż tak zadowalające.

Ale generalnie dobry plan to w tym wszystkim absolutna podstawa. 

Kochana przed wyborem odpowiedniej szkoły polecam zorientować się kto będzie prowadził szkolenie. Jest to bardzo ważne i powinna być to zdecydowanie osoba pracująca w zawodzie. Dobrze również będzie jesli dostaniesz certyfikat Men, który potem będziesz mogła sobie na przykład powiesić na ścianie i chwalić się klientkom, ze skończyłaś dobrą szkołe.

Ze swojej strony polecam szkolenia kosmetyczne  w Lukomades

[link usunięty]

Jest to certyfikowany ośrodek. Dodatkowo są uprawnieni do przeprowadzania egzaminów zewnętrznych. Można tam otrzymać dofinansowanie ze środków unii europejskiej na szkolenia, z tego co wiem to niedawno była taka opcja ( polecam zorientować się w ośrodku czy jeszcze prowadza taki program). 

Ja ostatecznie zapisałam się na kurs wizazu master pro wlasnie do warszawskiej good look. Przeglądając ich strone, zdjęcia, facebooka i instagram, a także opinie w internecie, tak właśnie zdecydowałam:) No i jestem już szczęśliwą absolwentką:) Cóż, moge powiedzieć - dla mnie super - cudowne instruktorki, Alicja, Marzenka,  cudowna właścicielka, która dba o każdy szczegół, o zaopatrzenie w kosmetyki, cokolwiek. Byłam w szoku jaki postęp zrobiłam! Uczą genialnie, przykładajac wagę do szczegółów pracy, precyzji.  Na koniec kursu jest sesja zdjęciowa - ja jestem z siebie mega dumna, ale to głównie zasługa właśnie tego że wybrałam to miejsce. Chcę się dalej rozwijać, szukam kolejnych warsztatów - a akademię good look mogę polecić z czystym sumieniem, jesli ktos jest neizdecydowany.