Zaloguj się, aby obserwować  
Lechu66

chyba ciekawy pomysł !?

Recommended Posts

Wpadłem dziś na pomysł otworzenia spożywczego sklepu internetowego w mieście z liczbą mieszkańców około 33 tyś. Towar na terenie tego miasta i ewentualnie do pobliskich wiosek (do 10km) dostarczał bym samochodem. Zakupy w takim przypadku musiały by być na przynajmniej 50 zł. Wchodzi też wysyłka towaru z długim terminem ważności w odleglejsze miejsca. Można by też było zamawiać towar telefonicznie (mam tu na uwadze osoby starsze). Zdaje sobie sprawę, że trzeba by było dobrze rozreklamować ten biznes i dodam, że nikt nie prowadzi tego typu działalności w tym mieście. Co o tym myślicie ???

i dodam, że nikt nie prowadzi tego typu działalności w tym mieście. Co o tym myślicie ???

Może po prostu się nie opłaca ? Moim zdaniem taki spożywczy sklep internetowy sprawdza się tylko w dużych miastach, gdzie młodzi ludzie długo pracują i nie mają czasu na zakupy.

Zastanawia mnie jedno, jak taka babcia zadzwoni do Ciebie i powie że potrzebuje 10 jajke, majonez, makaron i coś tam jeszcze. Jak wybierzesz jej towar ? Będzie wymieniał wszystkie majonezy jakie masz aż powie stop ? Ja np. nie widzę mojej babci siedzącej przy komputerze i zamawiającej jajka.

Ja już o takim czymś myślałem. Stworzyć w internecie katalog posiadanych produktów w magazynie, i kilku kierowców dowożących towar na terenie miasta w ciągu 1 dnia.

Wszystko ok, ale żeby to było rentowne musisz zacząć w większym mieście. 33 tys to za mało. Min 60 tys + mocny marketing, bardzo nowoczesny zwłaszcza gratyfikujący pierwsze zamówienia (zwróci się poprzez produkty back-end)

U mnie w mieście 20 tys po badaniach wśród mieszkańców uznałem, że za mało osób jest zainteresowanych

W takim małym mieście to już lepiej dogadać się z jakimś sklepem i wspólnie z nim stworzyć taki sklep. Ty nie zamrażasz gotówki - mały nakład finansowy, on dociera do większej liczby odbiorców. Jeżeli coś takiego by złapało, możesz myśleć dalej o własnym magazynie (sklepie), ale jak pisali poprzednicy 30 tyś. miasto jest trochę za małe na tego typu usługi.

W pewnym stopniu sprawa może być opłacalna w mieście do 30 tyś.

- samochód zastąpiony skuterami,

- zatrudnienie na staże,

- etc.

Pomyśl gdzie możesz oszczędzić i przelicz to :)

Aktualnie mieszkam w dużym mieście powyżej 500 tys mieszkańców, ale mój pomysł dotyczy miasta z którego pochodzę.

Miasto ok 80 tys mieszkańców w którym brakuje oryginalnego jedzonka na dowóz. Owszem można zamówić pizze, pierogi, makarony itd, ale nie ma sushi w asortymencie. W ogóle nie ma kuchni azjatyckiej.

Zastanawiam się ile mogło by mnie kosztować rozchulanie takiego miejsca gdzie można by zamówić sushi, które w dużych miastach jest niesamowicie popularne i często trzeba dzwonić dzień wcześniej żeby było swieżutkie.

Na początku dowóz do firm i urzędów w porze około obiadowej a później ewentualnie prywatni odbiorcy.

Pokrewne tematy, które polecam:

[link usunięty]

Pozdrawiam forumowiczów :)

Wpadłem dziś na pomysł otworzenia spożywczego sklepu internetowego w mieście z liczbą mieszkańców około 33 tyś. Towar na terenie tego miasta i ewentualnie do pobliskich wiosek (do 10km) dostarczał bym samochodem. Zakupy w takim przypadku musiały by być na przynajmniej 50 zł. Wchodzi też wysyłka towaru z długim terminem ważności w odleglejsze miejsca. Można by też było zamawiać towar telefonicznie (mam tu na uwadze osoby starsze). Zdaje sobie sprawę, że trzeba by było dobrze rozreklamować ten biznes i dodam, że nikt nie prowadzi tego typu działalności w tym mieście. Co o tym myślicie ???

Moja propozycja jest taka.

Wejdz w Gogle i wpisz coś takiego

POMYSŁ NA BIZNES WEDŁUG SOPLA

a zapewniam cię że nie pożałujesz.

Pomysł na internetowy biznes spożywczy jest według mnie bardzo ryzykowny. Wbrew pozorom często dla ludzi starszych jedynym pretekstem wyjścia z domu jest wyjście do sklepu właśnie. A ci którzy nie mają już siły wychodzić - z pewnością nie korzystają z internetu... Jest już kilka sklepów spożywczych na terenie kraju. Osobiście polecałabym Ci usługę zakupy na telefon. To znaczy klient ma na stronie listę wszystkich produktów. Wypełnia formularz lub dzwoni do sklepu a kierowca mu dowozi. Myślę, że to jest super opcja. O wiele bardziej opłacalna.

[link usunięty]

Witam...jestem pracownikiem tej strony do oceniania stron i pracuje juz tam jakis czas. wyplacalem pieniadze 4-krotnie i bez problemow. polecam to jako dodatkaowa prace. tutaj macie link i to nie sciema.... oto link: [link usunięty] naprawde polecam wystarczy kliknac wcreate free account i zrobic konto. wszystko jest w jezyku angielskim ale bardzo latwe w obslucze w oceni mozna wpisywa tylko 1solwo np. good, bad albo cos takiego zarejestruj sie to cie nic nie kosztuje. Naprawde polecam, bo placa naprawde duzo za 2 oceny placa 4-6$! a dziennie mozna zarobic nawet 30$.