Zaloguj się, aby obserwować  
firmowiec

Skąd i jakiej szybkości macie internet?

Recommended Posts

Ja posiadam internet z Netii o prędkości 1,2 mb/s. Zmienne IP i dobra szybkość połączona z w miarę niskimi kosztami (ok. 50 zł za miesiąc). Ogólnie jestem bardzo usatysfakcjonowany, Netia to porządna firma i nie mogę powiedzieć w tej chwili złego słowa.

Jedyny mankament to taki, że aby mieć internet z Netii należy także być podłączonym do ich sieci telefonicznej. Ale to akurat dla mnie mały problem, bo TP SA to śmiech na sali (bynajmniej wtedy kiedy miałem u nich podłączony telefon).

Neostrada 1mb/s. Dość szybka, sprawna i bezproblemowa. Nie narzekam póki co, choć wiele osób zarzuca tp wiele niedobrego, to ja nie zdążyłem się o tym jeszcze przekonać i liczę, że się nie przekonam. mam zamiar zwiększyc prędkość w najbliższym czasie.

Ja mam także Neostrade 1 mb. W ogóle chyba najpopularniejsza sieć teraz, tanio i zmienne IP... To wszystko kusi klientów...

Cóż, różnica między 1 mb, a 6 z pewnością nieporównywalna. Ja osobiście przesiadłem się swojego czasu z 256 na 2 mb i byłem w szoku. Taką prędkość mam zresztą do dziś (radiówka).

Gość rgp

Różnica między radiówką a kablem jest podobna do telefonu komórkowego i stacjonarnego :). Z tą jednak różnicą, że na radiówce masz zawsze słaby sygnał. No chyba, że router wi-fi dostawcy Internetu jest baaardzo blisko. Ale wtedy nie ma sensu mieć połączenia wi-fi (radiowego), ale połączyć się stabilnie przekazującym sygnał (tzw. pakiety) kablem.

Internet typu radiowego to katorga dla graczy on-line, ale również osób, które poświęcają dużo czasu na surfowanie po necie oraz ściąganie plików. Przy telefonie komórkowym po prostu tracimy zasięg i nie słyszymy drugiego rozmówcy. W przypadku internetowych gier zostajemy rozłaczeni z gry, albo właśnie zginęliśmy/straciliśmy punkty/itp... Tak naprawdę jesteśmy też w plecy 30% naszego czasu na ładowanie każdej ze stron i podstron, bo przecież programiści ubarwiają wszystko superobrazkami i animacjami - i to w coraz bardziej złożonych skryptach stron WWW. Ściągając zaś duże pliki możemy zostać odłączeni od serwera (trudności z połączeniem) lub stać w kolejce (P2P, torrenty). Poza tym, zawsze może się przeciążyć modem/router i się po prostu zrestartować doprowadzając nas do szewskiej pasji ;P

Dobry Internet to lepsze okno na świat :)

oj nie nagaduj tak na radiówkę!! Ja co prawda mam netię 1,3 Mb/s i się cieszę z szybkości działania, jednak ja nie o tym chciałem pisać. Mianowicie mój znajomy ma radiówkę (mieszka na wsi, gdzie nie ma możliwości posiadania innego internetu) 512 kb/s i powiem Wam, że w szybkości ładowania stron internetowych nie ma różnicy między jego, a moim.

Różnica jest dopiero przy ściąganiu plików, jednak jeżeli kupiłby radiówkę 1 Mb/s (bo jest taka możliwość), to zapewne działałoby mu to identycznie co mi. Awaryjność ? Bliska zeru.

No, ale cena 512 kb/s radiówki jest taka sama co netia 1 Mb/s.

Gość rgp

Cóż, osobiście mam przykre doświadczenia związane z radiówka. Oczywiście nie potepiam, bo powstała właśnie po to, by było wygodniej np dla laptopów z wi-fi oraz dla miejsc, gdzie kablowy Internet nie sięga. Tak czy siak wszystkim zawsze doradzam brać kabel - jeśli jest taka możliwość :)

Ściąganie plików i gry on-line poprzez radiówkę to według mnie abstrakcja. Przynajmniej narazie.

Cóż, ja jestem dzieckiem Neostrady i to nieco opóźnionym w rozwoju ;) 1mb nie satysfakcjonuje mnie coraz bardziej, ale póki co dzielnie się trzymam, więc z pewnością należą mi się brawa za wytrzymałość ;)

Ja posiadam Neostrade 1mb. Jak narazie wszystko w porządku i jestem zadowolona. Cenna też nie jest kolosalna więc nie zamierzam w najbliszej przyszłości coś zmieniać i zostaje przy neo.

Ja też jestem dzieckiem neostrady 1MB ale innej możliwości nie miałem. Mieszkam na wsi i neostrada jest jedynym najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o internet. Cenna jest przystepna i jak dotąd rzadnych problemów z łączem nie miałem.

Sieć generacja.pl - 48,80 - 2MBit. Do tego hub DC++, gdzie ściągam filmy czasami nawet 10MB/s czyli w około 70 sekund mam film. Radiówki też nie polecam.

A ja mam astra. Chyba.... ale to z jaką prędkością działa mój internet często uzależnione jest o wielu czynników. Czasem niestety nie wiedzieć czemu internet bardzo muli. Chociaż nie powinno tak się dziać. Ale najbardziej mnie denerwuje jeśli są przerwy w dostawie internetu;/ ale ogólnie nie nie narzekam na szybkość mojego internetu;)

A ja mam internet radiowy 3 MB, z lokalnej firmy, za 40 zł. Mam możliwość przyspieszenia do 5 MB/50 zł, ale po co?. Działa doskonale. Żadnych awarii, szybkość wystarczająca. jedyny problem powstaje jak w miasteczku, w którym sa nadajniki wyłączą prąd. Niestety to się zdarza...