Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
klarowna

Wizażystka to dobry zawód?

13 postów w tym temacie

Myślicie, że wizażystka to dobry zawód?

Zastanawiam się czy warto iść na taki kurs czy wręcz do rocznej szkoły. Co radzicie?

Jeżeli ktoś ma takie zacięcie do robienia makijażu, zna się na tym i to lubi, to pewnie prędzej czy później znajdzie sobie pracę w tym zawodzie. 

Wykształcenie w tym kierunku na pewno coś pomoże. Tutaj  http://fam-makeup.pl/kierunki/wizazysta___stylista_kierunek_dzienny_roczny sprawdź sobie coś więcej na ten temat. 

Masz tam opisane jak wygląda nauka wizażu w takiej rocznej szkole. 

Warto zrobić sobie dokładniejsze rozeznanie w tym temacie. 

Myślę, że tak - tylko musiałabyś być naprawdę dobra. Kobiety korzystają z usług make up coraz częściej niż kiedyś. Owszem - na co dzień malują się same, ale na większe okazje wolą oddać się w ręce profesjonalisty. Miej na uwadze, że bardzo popularne w ostatnim czasie stały się salony mobilne - mogłabyś zacząć w ten sposób - dojeżdżając do klientek :)

generalnie branża beauty jest opłacalna. Chociaż zastanawiam się czy fryzjerka nie jest lepszym wyjściem. Moja bratowa nieźle wyszła na otworzeniu własnego salonu fryzjerskiego. Klientki chwalą sobie jej podejście, ceny, umiejętności i to jakie kosmetyczki stosuje u siebie w salonie (profesjonalne kosmetyki Inoar). A takie coś procentuje

Wizażystka może być świetnym pomysłem na biznes, ale trzeba mieć do tego talent. Bez tego - ani rusz. Konieczny jest ciągły rozwój i kształtowanie swoich umiejętności. Ważne jest również żeby posiadać mieć zestaw dobrych kosmetyków. Ja jeszcze zanim zaczęłam pracować uczyłam się na kosmetykach z https://www.miyomakeup.com/pl/ Są tanie, a do tego bardzo fajnej jakości - świetnie wyglądają na zdjęciach, więc jeżeli się współpracuje z koleżankami fotografkami - sprawdzi się idealnie. 

Też uważam, że to bardzo dobry zawód, szczególnie jak jest się w tym naprawdę dobrym. A by to osiągnąć, trzeba znaleźć dobrą szkołę. Mogę polecić Międzynarodowe Studium Dziewulskich, moja znajoma uczyła się tam na Wydziale Charakteryzacji Wizażu i Stylizacji (http://www.dziewulscy.pl/wydzial-charakteryzacji-wizazu-stylizacji/). Bardzo chwali tę szkołę, dzięki nauce tam znalazła dobrze płatną pracę.

Myślę, że tak. Teraz kobiety wolą oddać się w ręce profesjonalistki jeżeli chodzi o makijaż na ważne wyjścia. Jest na to popyt.

Beauty Lux ma szkolenia zawodowe, które przygotowują do pracy.

Nie ma co ukrywać , że pod tym względem zmieniło się naprawdę wiele. 

Teraz nie ma sensu robienie studiów czy jakiejś szczególnej szkoły.

Największe znaczenie ma konkretne nauka podczas kilku tygodni szkolenia i to powinno przynieść umiejętności. 

Jest to dobry zawód, moja żona obecnie pracuje jako wizażystka oraz zarabia dobre pieniądze. Nie jest to jednak takie proste jak sie wielu osobom wydaje oraz aby pracowąc w ten sposob trzeba mieć duże doświadczenie oraz wiele kursow. Poza tym dość długo buduje się swoja klientelę. Moja żona na początku miała niewiele klientek, dopiero potem zyskiwała nowe panie, obecnie terminy do niej trzeba rezerwować ze sporym wyprzedzeniem.... 

Liczy się również talent. Jedynie osoba z talentem sprawdzi się w tym zawodzie :) 

Zgadzam sie  w calej rozciaglosci. Jakos tak dziwinie sie utarlo, ze w tej branzy nie mozna dobrze zarabiac .. co jest oczywiscie totalna bzdura. Wlasnie to jest jedna z najbardziej dynamicznie rozwijajacych sie galezi przemyslu, a to za sprawa ogromnej liczby innowacji i klientek gotowych spelnic swoje marzenia odnosnie tego jak chcialby wygladac. Moja dobra znajoma nawet w pozniejszym wieku przebranzowila sie, nie wyobraza sobie powrotu do swojej poprzedniej pracy. Mowa tutaj o techniku odpowiedzialnym za manicure. Teraz jest kilka metod na rynku .. najbardziej popularna to metoda żelowa uv - https://www.indigo-nails.com/pl,metoda-zelowa-uv.html z wykorzystaniem tego typu sprawdzonych produktow. Oczywiscie trzeba miec do tego odpowiednie predyspozycje oraz duzo cierpliwosci .. klientki potrafia byc rozne ;)

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0