Zaloguj się, aby obserwować  
ivey22

Kto lepszy adwokat czy radca?

Recommended Posts

W pierwszej kolejności lepiej udać się do radcy prawnego. Od siebie mogę wam polecić kancelarię radcy prawnego www.lexprotect.pl ze Stargardu. Kancelaria ta specjalizuje się w kompleksowej obsłudze prawnej przedsiębiorstw.

Wybór pomiędzy adwokatem a radcą zależy od tego jak wygląda sprawa. Jeżeli potrzebujecie porady prawnej i macie pytania związane z prawem to lepszym wyborem jest radca prawny. Od siebie mogę wam polecić www.radcaprawnywalbrzych.pl Jest to profesjonalna kancelaria radcy prawnego, w której możecie otrzymać pomoc i porady prawne.

Skoro potrzebujesz porady prawnej to lepiej udać się do Radcy Prawnego. W końcu radca prawny zajmuje się udzielaniem porad a adwokat reprezentowaniem w sądzie. Od siebie mogę polecić kancelarię radcy prawnego www.kancelaria-pucek.pl z Zielonej Góry. Kancelaria specjalizuje się w pomocy prawnej dla firm.

Najlepszy będzie ten, kto ma doświadczenie i jest w stanie wygrać sprawę karną, czy postępowanie w sądzie cywilnym. Z poziomu wyszukiwarki można znaleźć wiele ofert typu http://krzysztofsupel.pl/ albo pozyskać je z polecenia. Nic nie zastąpi jednak szczerej rozmowy z prawnikiem, który na jej zakończenie zazwyczaj przedstawia kompletne informacje.

Polecam adwokat-kamienowska.pl, to dobra adwokat z Wrocławia, przykłada się do każdej sprawy i traktuje ją indywidualnie co bardzo mi się podoba. A to, czy lepszy adwokat czy kancelaria nie ma moim zdaniem większego znaczenia, ważne, by była to kompetentna osoba, tak jak pani Katarzyna. :)

Profesjonalny i doświadczony adwokat w Toruniu to   www.adwokat-wojciechowski.pl.  Bardzo kompetentna osoba, dbająca o dobro klienta w każdym calu. Rzetelna, kompetentna obsługa w niewygórowanej cenie.

Sprawdź Adwokat Bartoszewicz z Poznania. Kolejny raz udzieliła mi fachowej pomocy tak jak należy. Miałam już sporo doświadczenia z adwokatami i jak do tej pory Pani Patrycja jest moim faworytem.

Zależy to od wielu czynników

Jaka jest to sprawa

Jaka jest jej trudność i ile się ciągnie

Oraz jakich kompetencji oczekujemy   - często działania adwokata i radcy się na siebie nakładają jednak nie jest to jedno i to samo

Na tej stronie jest to opisane

www.mojejaworzno.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=2131:adwokat-czy-radca-prawny-jakie-maja-kompetencje&Itemid=495

Indywidualny klient będzie korzystał z pomocy radcy prawnego wtedy, gdy chce zasięgnąć prostej porady prawnej lub uzyskać opinię prawną. Radca może wystąpić w jego imieniu przed sądem lub urzędem, jako pełnomocnik klienta lub jego obrońca. Radca prawny może też być zatrudniony przez dowolne przedsiębiorstwo na stanowisku prawnika. Będzie wówczas oceniał pod względem prawnym umowy i kontrakty czy konstruował pisma.

Adwokat może także udzielić porady prawnej lub wydać opinię prawną, ale w przeciwieństwie do radcy prawnego, może być obrońcą swoich klientów w sprawach karnych i karnych skarbowych, czego nie można osiągnąć w przypadku radców.

Moim zdaniem to wszystko zależy od tego, czego potrzebujesz. Jeżeli sprawa jest poważna i wymaga np. procesu sądowego, to bez wątpienia adwokat. W przypadku kiedy masz wątpliwości na temat jakichś regulacji czy przepisów prawnych, to wtedy łatwiej jest o załatwienie takiej sprawy u radcy. Osobiście nigdy nie korzystałem z pomocy radców prawnych, ale miałem okazję wspomóc się kancelarią adwokacką SUW - http://suwka.pl/prawo_wspolnot_mieszkaniowych.php ponieważ wprowadziliśmy się na nowo powstałe osiedle i musieliśmy ustalić jednolite prawo wspólnoty oraz zakres jej działania. 

Dla mnie zawsze jasne było, że najlepiej jest pójść do adwokata. Wydaje mi się, że on ma największą wiedzę, jak i uprawnienia. Dlatego ja od razu szukałem jedynie adwokatów, kiedy była mi potrzebna pomoc. Wybrałem kancelarię adwokacką Wojas-Pawlak z Gliwic, którzy są naprawdę świetni i bardzo skuteczni.

Jeśli szukacie godnego polecenia radcy prawnego, to polecam kancelarię  www.niklasslodzinka.pl. Specjalizują się w prawie gospodarczym i doradztwie dla firm. Korzystałem i polecam. 

W wielu konkretnych przypadkach wypadałoby mieć u boku naprawdę doświadczonego adwokata, o ile liczy ktoś na zakończenie sprawy z zadowalającym wynikiem dla siebie. Ja sam miałem styczność z kancelarią Umocowana (miasto Wrocław) i pracująca tam pani Olejnik-Hejne w dużym stopniu mi pomogła. Na http://www.umocowana.pl/oferta macie pełną ofertę.

Według mnie na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ze względu na to, że to zależy od tego jaki mamy problem ;) Ja na przykład szukając ostatnio obsługi prawnej nieruchomości nie mógłbym się zdecydować na żadnego z nich, bo za pewnie nie byli by na tyle pomocni. Dlatego to co w tym momencie mogę Wam polecić w tej kwestii to oferta ze strony http://suwka.pl/ . Według mnie jest to kancelaria, w której pracują osoby naprawdę znające się bardzo dobrze na tym temacie i spokojnie można im zaufać ;) 

Kancelaria prawna to dużo lepsza opcja według mnie. Jak uzyskać rozwód - sprawdzone informacje dla zainteresowanych. Zajmuje się rozwodami i sprawami towarzyszącymi rozwodom czyli np. opiek nad dziećmi, podział majątku itp. Przejść przez rozwód i te dodatkowe sprawy to prawdziwe wyzwanie. Dlatego dobrze jest mieć wsparcie u kompetentnego mecenasa, który potrafi rzetelnie ocenić szanse i wszystko wytłumaczy.

Ja w Gliwicach długi czas szukałam dobrego adwokata, do sprawy zniszczenia obrazu przez konserwatora. Sytuacja była trochę beznadziejna z mojej winy, gdyż nie sfotografowałam dobrze obrazu "przed" a konserwator zapierał się, że tak było tylko teraz jest "jaśniej". XIX wieczna replika Rembrandta a wrócił kulfon. Skorzystałam z pomocy tego adwokata: http://www.adwokat-gliwice.pl/ i wszystko poszło bardzo dobrze, choć sprawa ciągnęła się miesiącami. Jednak nie żałuję, bo ostateczny efekt był dla mnie korzystny. Choć obraz zniszczony...

Myślę, że opinia znajomych to dobra rekomendacja. A co do wyboru, radca/adwokat to zależy od sprawy. Osobiście znam i słyszałam o genialnych radców i adwokatów i kontrastowo, takich bardzo złych. To czy ktoś jest adwokatem czy radcą nie oznacza, że będzie lepszy. Warto poznać opinię osób, które korzystały z pomocy konkretnej osoby.

U mnie prywatnie z problemów z byłą żoną wyciągała mnie Kancelaria Adwokacka Dariusza Kotłowskiego, a ciężko było, bo chciała wydusić ze mnie ostatni grosz. Teraz zajmują się kwestiami prawnymi związanymi z moją nową firmą i jestem zadowolony. Możesz się przejść, bo warto. Nie zdzierają pieniędzy, a dobrą robotę wykonują i znają się na rzeczy. 

Moim zdaniem lepiej iść do adwokata.. Zresztą wszystko zależy od sytuacji oraz jak wiadomo - jej skomplikowania. Jeżeli szukasz namiaru na kogoś sprawdzonego i kompetentnego to mogę polecić Ci kancelarię Anny Legieć. Uratowała moją sprawę rozwodową, która wydawała się z miejsca przegrana.