Zaloguj się, aby obserwować  
Rafis

Internet dla przedsiębiorcy-jaki najlepszy?

Recommended Posts

Witam,

mam zamiar kopic sobie na firmę laptopa i będę potrzebował także zdalnego internetu. Pierwsze na myśl przychodzą mi sieci GSM, które oferują takie usługi np. Blue Connect.

Jednak taki zakup to spore ryzyko, bo umowę podpisuje sie na 2-3 lata, a często sie okazuje, że jest brak zasięgu itp. Podobno firmy wprowadzają jakieś tygodniowe okresy próbne ale myślę, że lepiej zdać sie na doświadczenia innych. Co polecacie?

Ja korzystałem przez rok z iPlusa, ale tylko dlatego, że w mieszkaniu, które wynajmowałem nie było innej możliwości na podpięcie neta.

Ogólnie nie narzekałem, bo trafiłem w miejsce o zasięgu najszybszej sieci, jednak jak czasem się gdzieś ruszałem to już było o wiele gorzej.

Co do konkretnych liczb to przy dobrym zasięgu możesz mieć transfer np. 100kB na sekundę, ale jak tylko łapiesz słabszą sieć to jest tak 10kB, max. 15. Jeżeli Ci to nie przeszkadza i stawiasz na mobilność to możesz się skusić.

Jeżeli jest 14 dniowy okres testowy to najlepiej objedź wtedy różne miejsca :)

Trzeba też pamiętać o miesięcznych limitach transferu, bywają one uciążliwe...

proponuje sprawdzic oferte play, obeznie najlepsza mobilna, iplus, orange free czy blueconnect gina przy play ktory daje umowe na 1 rok tani modem i limit 5GB cena 49zl miesiecznie...

zwróć uwagę, że Play proponuje internet tylko w wybranych miastach. lepiej sprawdź w jakich zanim kupisz, cenowo faktycznie interesująca oferta i umowa tylko na 12 miesięcy.

ja używam oferty Orange, ostatnio w centrum Warszawy miałem 1,8 Mb/s :) Ogólnie jak to z internetem mobilnym, czasem lepiej, czasem gorzej. Jednak jest to bardzo wygodne rozwiązanie.

Jeżeli masz możliwość to pożycz od kogoś modem i kup kartę startową (taka karta w Orange ma 65 MB, koszt około 20 zł). Sprawdzisz jak działa tam gdzie bywasz najczęściej. Proponuje obserwować połączenie o różnej porze dnia. Np. u mnie od rana, kiedy wszyscy w pracy (mniejsze obciążenie sieci) działa lepiej niż wieczorem ;)

pozdrawiam

zwróć uwagę, że Play proponuje internet tylko w wybranych miastach. lepiej sprawdź w jakich zanim kupisz, cenowo faktycznie interesująca oferta i umowa tylko na 12 miesięcy.

ja używam oferty Orange, ostatnio w centrum Warszawy miałem 1,8 Mb/s :) Ogólnie jak to z internetem mobilnym, czasem lepiej, czasem gorzej. Jednak jest to bardzo wygodne rozwiązanie.

Jeżeli masz możliwość to pożycz od kogoś modem i kup kartę startową (taka karta w Orange ma 65 MB, koszt około 20 zł). Sprawdzisz jak działa tam gdzie bywasz najczęściej. Proponuje obserwować połączenie o różnej porze dnia. Np. u mnie od rana, kiedy wszyscy w pracy (mniejsze obciążenie sieci) działa lepiej niż wieczorem ;)

pozdrawiam

Z tego co pamiętam to play ma zasięg sieci plus, także z zasięgiem nie będzie aż tak źle. Przestrzegam przed kupowaniem na chybił trafił. Mój kuzyn kupił net za 80 zł z orange i nie mógł korzystać z niego u siebie w domu. Pomimo walki z orange - niestety musiał płacić przez 24 miesiące (na szczęście umowa już mu się skończyła).

Zgadzam się z poprzednikami, najlepiej wypróbować dostępne opcje, wyjdzie kilka złotych drożej, ale zaprocentuje to w przyszłości.