Zaloguj się, aby obserwować  
krzychoo

Firma oferująca wsparcie informatyczne

Recommended Posts

Witam Wszystkich! Myślę o założeniu własnej firmy, która oferowałaby wsparcie informatyczne dla innych przedsiębiorstw. Chcę stworzyć ofertę podobnej do tej http://aitik.pl/, ponieważ miałem okazję korzystać z ich usług, które są kompletne i naprawdę stanowią wsparcie. To będzie mój pierwszy własny biznes i bardzo zależy mi na tym, by się udał. Nie wiem jednak o jakie rzeczy powinienem zadbać w pierwszej kolejności, dlatego liczę na Wasze podpowiedzi i dobre rady. Pozdrawiam! 

Przede wszystkim zacznij od sprawdzenia rynku, czy jest zapotrzebowanie na takie usługi w Twoim rejonie i jak przedstawia się konkurencja. Jeśli chodzi o  [link usunięty]  to tu konkurencja jest duża, bardzo dobrymi opiniami cieszy się firma itbce , która zapewnia kompleksowe usługi i myślę, że tu się nie przebijesz. Lepiej poszukać jakichś mniejszych miejscowości, gdzieś gdzie brakuje tego typu usług i jest duży popyt

Wydaje mi się, że tego typu firm dostępnych na rynku jest już całkiem dużo. Zresztą świetnym projektem jest iMe:  [link usunięty] . Uważam, że takie rozwiązanie powinno być już standardem w każdej korporacji. Taka karta iMe to naprawdę ciekawy i niecodzienny benefit dla pracownika. 

Warto mieć kontakt do osoby, która zajmie się na już sprawami infirmatycznymi czyli tzw pogotowie informatyczne. Ja w swojej firmie mam na biurku kontakt do firmy www.drpc.lublin.pl która zajmuję się profesjonalnie pomoca informatyczną. 

Zrób analizę rynku i sprawdź, czy jest zapotrzebowanie na tego rodzaju usługi. Ponadto zgromadź odpowiedni kapitał. Pomocna może okazać się dotacją z PUP. Pomagałem już pozyskać dotację z urzędu pracy na taki biznes. Firma działa już kilka lat i dobrze sobie radzi.