nataliaa873

Blog firmowy - warto?

Recommended Posts

Firmowego bloga chyba najlepiej stworzyć w oparciu o wordpressa (tu pl.wordpress.org jest opisane co i jak), na własnej domenie i własnym hostingu - taki blog ma większe możliwości, niż np. blog na darmowej platformie, lepiej też działa. Jeśli martwisz się o koszty, to niepotrzebnie - domena i hosting to tylko kilka/kilkanaście zł miesięcznie (na https://www.cal.pl widziałem dobrą ofertę), oraz jednorazowo co najmniej kilkadziesiąt zł za motyw, choć w sieci widziałem też sporo darmowych.

Bloga możesz podpiąć do swojej strony firmowej, najlepszy byłby w tej sytuacji WordPress. Nie płacisz za koszty utrzymania bo masz to razem z hostingiem i domeną:) samego bloga warto założyć bo to fajnie kreuje markę - możemy popisać się że jesteśmy specjalistami w jakiejś konkretnej dziedzinie:)

Blog firmowy to super sprawa. A wiesz, jak zarabiać na blogu? Zerknij sobie na platformę MyLead. Tam otrzymasz instrukcję jak zarobić pieniądze. Ja mam od kilku miesięcy konto w MyLead. Przede wszystkim ogromnym plusem jest całodobowe wsparcie techniczne oraz bardzo atrakcyjny system wypłat (do 24h) na Paypal lub konto bankowe. Ponadto, jako jedyna sieć afiliacyjna oferuje płatności CPL - poprzez SMS. Zerknij na to - możesz połączyć przyjemne prowadzenie bloga z dodatkowym zarobkiem. 

Taki blog rzeczywiście może pomóc w wypromowaniu firmy, także warto - musi być jednak ciekawy i profesjonalny. Podobnie jak inni polecam do tego WordPressa - to chyba najlepsze oprogramowanie do bloga, znajdziesz je na pl.wordpress.org. Taki blog oczywiście stawia się na własnym hostingu, dość dobry mają tu https://www.cal.pl/hosting-serwery-shared - działa bez problemów, ma dobre parametry, pod firmowego bloga będzie w sam raz.

No dobra trochę informacji na ten temat już mam dzięki Was, ale nadal mam kilka dylematów bo nie do końca wiem czym kierować się przy wyborze dobrej agencji marketingowej co prawda jesli chodzi o projektowanie stron www wrocław jest pelen tego typu agencji i zastanawiam sie co taka agencja powinna miec by moj blog firmowy wyszedl naprawde ladnie i profesjonalnie?

Blog firmowy jest aktualnie bardzo popularny. Czytałam ostatnio jeden z artykułów znajdujących się na stronie i wynika z niego również, że jeżeli chcesz osiągnąć sukces to musisz wiedzieć wszystko o mediach społecznościowych. Dla wielu firm działania marketingowe w social media stanowią podstawę do tego, aby wypromować swój biznes, zdobyć sympatię klientów i utrwalić w ich świadomości swój wizerunek. Wielość serwisów społecznościowych spowodowała, że nawet niszowe branże mogą podejmować działania w sieci i angażować swoich odbiorców. Szczegóły znajdziesz pod adresem http://bezpieczny-pc.pl/

Blog , jesli dobrze zrobiony potrafi dawać solidne dochody.  Tu przedstawię inny, nie firmowy,  - przedstawia dobre sprawdzone oferty pracy i zarabiania.  Dzięki niemu możemy mieć dochody jakie chcemy, zależnie od potrzeb. Jak ktos chce zarabiać , mieć taki blog to zapraszam.  [ dochody może nie wielkie ale w granicach 5 do 20 tys zł można osiągnąć ]   http://zarabianieodzaraz.pl.tl/

Również uważam, że firmowy blog (i fb) to świetny pomysł na promocje. Po pierwsze możesz w ten sposób poprawić pozycjonowanie swojej marki w Internecie (wpisy powinny być jednak dodawane regularnie i zawierać odpowiednie słowa kluczowe), a po drugie dodawanie odpowiedniego contentu będzie budowało Twój pozytywny wizerunek wśród ewentualnych Klientów. Kiedy ktoś będzie poszukiwał informacji na temat Twojej firmy i trafi na stronę zawierającą profesjonalne teksty branżowe na pewno pomyśli o Tobie jako o profesjonaliście. Wrzucone na bloga artykuły można od razu podlinkować na fb - masz gotowy pomysł na post.

Niestety nikt nie zna naszej firmy tak dobrze jak my sami. Są tematy, na które ktoś może napisać artykuł za nas, ale zdecydowanie lepiej jeśli  zabierzemy się za to własnoręcznie (tekst zawsze można podesłać jakiejś agencji do korekty). Z góry zaznaczam, że nie jestem z zawodu żadnym marketingowcem :) Po prostu zaczęłam się ostatnio interesować tym tematem.

no pewnie że warto, najlepiej na takim blogu dzielić się wiedzą ekspercką, żeby ludzie mieli z czytania jakąś korzyść. Ja zaczęłam pisać o e-commerce i usługach online http://klientonline.pl/ , gorąco zapraszam. Nie jest to blog firmowy a bardziej hobbystyczny ale kto wie może się kiedyś przerodzi w coś bardziej specjalistycznego.

Na spokojnie można działać w hekko - wystarczy ci najmniejsze u nich konto.

Masz na ich blogu kod rabatowy na 50 proc.

Zapłacisz za konto kilka dyszek za cały rok. Chyba sensownie, co nie? 

Warto prowadzić bloga, tylko musi to być systematycznie. Nie jest to specjalnie skomplikowane. Wystarczy dobry hosting np. netbomb.pl, WordPress i ktoś piszący ciekawe artykuły. To powinno na początek wystarczyć. 

Oczywiście warto, ale niestety w dalszym ciągu wiele firm pomija ten ważny element. Nie wiedzą jaki potencjał może generować content marketing, ile ruchu dodatkowego ruchu może on wygenerować, a co za tym idzie np. leadów. Oczywiście żeby prowadzić dobrze stronę warto zadbać o wsparcie IT jeżeli sami nie jesteśmy w stanie sobie poradzić bądź jeżeli komputery w firmie potrzebują wsparcia informatycznego. Na stronie https://www.ebrodnica.pl/praca-i-biznes/9035-opieka-informatyczna-firm-czy-warto-zatrudniac-outsourcing-informatyczny.html

w ciekawy sposób opisują na czym polega takie wsparcie i czy warto postawić na tego typu rozwiązanie.

Hekko testuje się całkowicie za darmo.

Odpalasz jakąś stronkę, wysyłasz wiadomość do supportu i masz wszystko jasne.

Ogólnie - hosting wymaga podstawowych kwestii. Po teście już widać, jak to działa.

Blog firmowy najlepiej dodać do swojej strony. Czyli trzeba mieć hosting np. w netbomb.pl, domenę (adres, nazwę strony) i na tej domenie można z powodzeniem zamieścić bloga.  Jeśli blog będzie prowadzony systematycznie, wpisy będą interesujące to przyciągnie potencjalnych klientów. 

Temat przerabialiśmy. Start z Hekko kosztuje grosze. Pierwszym rok za kilkanaście złotych - łącznie z domeną.

Wystarczy skorzystać z pojawiających się promocji. 

A te wrzucają bardzo często na serwisy społecznościowe - warto  z tego korzystać. 

Blog zawsze jest dobrym pomysłem, jeżeli firma oczywiście ma odpowiednią osobę, która będzie wrzucała artykuły (związane z branżą firmy) i promowała bloga.
Linkowanie wewnętrzne i zewnętrzne(np w social media) mogą dużo pomóc w promocji danego artykułu i samej firmy.
Nie wiem czym zajmuje się Twoja firma, dlatego nie mogę dokładnie stwierdzić, czy akurat w Twoim przypadku blog jest w rzeczywistości potrzebny, bo istnieją branże, które mimo wszystko, ale polegają na innych metodach niż blogowanie.

Najważniejsze jest racjonalne podejście do tematu.

Test hostingu jest po to, żeby sprawdzić jakość działania usługi.

Zrobicie to, to wtedy możecie realnie spodziewać się fajnych efektów.

A najważniejsze, żeby korzystać po prostu z pewniaków. 

Zdecydowanie warto! Można wtedy przybliżać potencjalnym klientom działalność naszej firmy, przekazywać nowinki (a dzięki temu pokazać, że jesteśmy na bieżąco z tym, co dzieje się na rynku). Dzięki temu, że systematycznie aktualizujemy stronę, może ona także wyżej wyświetlać się w wynikach wyszukiwania użytkowników i zwiększać ruch na stronie. Trzeba tylko pamiętać, żeby coś się na nim działo, a nie najpierw dodawać wpisy raz na kilka dni, a później- raz na miesiąc.   

Blog firmowy warto jest prowadzić z wielu powodów. Może on służyć nawet jako pozycjonerskie zaplecze internetowe dla strony firmowej.

Potwierdzam jakość Hekko.

Przecież z usługą nie ma żadnych problemów. Serwer wystarczy nawet pod wiele blogów, nawet małe konto.

No chyba, że wasz WP będzie przeładowany wtyczkami. Wtedy z obsługą strony możecie mieć spory problem...