Zaloguj się, aby obserwować  
w1w

Dofinansowanie na e-biznes. Czy są jakieś opcje?

Recommended Posts

Wraz z znajomym mamy pomysł na biznes. Na stronę / aplikację internetowej ściśle związaną z e-sportem. Takiego czegoś jeszcze w Polsce nie ma. A będzie na to popyt (mamy nadzieję). 

On studiuje, ja pracuję. Większość jesteśmy w stanie ogarnąć sami (serwery, domeny, layout strony. promocję). Jedynie czego nam brakuje - kodu strony. Znajomy, pracujący w firmie zajmującą się tworzeniem stron, któremu możemy zaufać, wycenił taką "zabawę" na około 4-5 tyś zł. Niestety nie możemy sobie pozwolić na taką inwestycję. 

Szukamy więc zatem sposobu na finansowanie. Na razie chcemy aby to było jak najbardziej wszystko zależne od nas. Mamy listę potencjalnych sponsorów którzy prawdopodobnie inwestowaliby w ten pomysł. Lecz chcemy najpierw zrobić rozeznanie czy mamy szanse na jakieś dofinansowanie? Szczerze... na początek chcielibyśmy robić to bez zakładania firmy, bo to koszta, a na początek chcemy zrobić w miarę tanią platformę dla ludzi, najlepiej darmową. Mamy pomysły na dochód, lecz otworzenie czegoś płatnego byłoby strzałem w stopę (IMO). Koszty niby nie wielkie, ale jednak... Nawet jakbyśmy musieli brać trochę więcej (np 10 tysięcy) to OK, to się da rozłożyć na promocję. 

Chętnie wysłucham każdej możliwej opcji.

W sumie cięzko mi powiedziec jak to wygląda z e-biznesem... Proponuje skontaktowac się z firmą INNPULS, która najlepiej wyjaśni Ci warunki otrzymywania dofinansowań. Pewna i sprawdzona firma.

Jeśli chodzi o dofinansowanie to polecam zajrzeć na http://www.szkolenia-biznes.com.pl/ gdzie jest ciekawy artykuł, który porusza tę kwestię.  Mówi on kiedy można starać się o dotacje i komu je przydzielają. Oczywiście na blogu znajdzie się też wiele innych równie ciekawych artykułów, które serdecznie polecam przeczytać. Cechują one się tym, że są dość zwięzłe i napisane na temat.  Bardzo podobały mi się artykuły o  kredycie czy inwestowaniu. ogólnie finanse są tam bardzo dobrze ujęte. Artykuły reż dają trochę do myślenia. Polecam

Na pewno są jakieś dofinansowania np. z urzędu pracy. Są one niewielkie, ale myślę że jak na taką inwestycje powinny wystarczyć. Są też środki z uni europejskiej, które pomagają rozwinąć firmę w wielu różnych dziedzinach.  Jest dużo różnych programów z których mógłbyś skorzystać.

Z tego co wiem to w obecnej perspektywie finansowej UE 2014-2020 przedsiębiorcy mogą pozyskać dotacje unijne na innowacje, które mogą zostać opracowane w toku projektów badawczo-rozwojowych realizowanych samodzielnie lub we współpracy z sektorem nauki czy też dotacje na innowacje, które podlegają wdrożeniu w ramach projektów inwestycyjnych. Główne rodzaje projektów, na które można uzyskać dotacje unijne to: projekty B+R, w zakres których wchodzą badania przemysłowe i prace rozwojowe, budowa lub rozbudowa nowoczesnych centrów/działów badawczo-rozwojowych oraz projekty inwestycyjne związane z wdrożeniem w działalności gospodarczej wyników przeprowadzonych/zakupionych prac B+R. Więcej informacji znajdziesz na stronie  https://dotacjenainnowacje.taxand.pl/dotacje-unijne/

Warto zacząć od dotacji z PUP. To kilkanaście tysięcy złotych, co powinno na start wystarczyć. Procedura jest stosunkowo prosta, środki można otrzymać dość szybko. Mniejsza jest również konkurencja. Ważne, że jest to bezzwrotna pomoc, więc tym bardziej warto z niej skorzystać.