Zaloguj się, aby obserwować  
iwonaa92

Co aktualnie czytacie?

Recommended Posts

Przeważnie czytam książki biznesowe, finansowe itp. czasami też publicystyczne lub literaturę faktu. Obecnie czytam książkę "Uśmiech losu" - autor opisuje w niej swoje przeżycia z więzienia, w którym spędził kilkanaście lat. Historia dość ciekawa i mocna, także polecam, zwłaszcza ciekawskim świata zza krat.

Jak nie macie co aktualnie czytać to podrzucam Wam tę stronkę - https://www.digitalo.pl/wiadomosc/ksiazka-o-wloszech-jaka-najlepsza-ranking-polecanych/5768/ . Fajny ranking książek. Nie wiem jaka tematyka konkretnie Was interesuje, ale u nich rankingi z każdego działu literatury się znajdzie, zerknijcie sobie :)

W ostatnim czasie czytałem kilak ciekawych książek, w tym dość niecodzienną, połączenie przewodnika z poezją, pt. "Spacerownik po świecie. Impresje, eseje". Moim zdaniem świetna pozycja dla osób, które pragną przeżywać, to co widzą.

Na ogół czytam książki polskich autorów. Z nowości mogę polecić "Witaj, laleczko" - to książka o winie i karze, po części autobiografia, po części kryminał, połączenie niecodzienne, ale udane. Warto choćby ze względu na złośliwy humor i ciekawego rozwiązania stylistyczne. 

Czytam sporo poezji, a ostatnio także literaturę piękną i książki religijne. Z tych ostatnich warto przeczytać "Słyszę pani szanowny but? O miłości poza czasem i przestrzenią..." - po części książka religijna, a po części romans fantasy.

Aktualnie czytam Księgi Jakubowe Tokarczuk i ksiązka nawet wciagnęła mnie. Spodziewałem się literatury ciężkiej oraz trudnej i wcale taka nie jest. Bogaty opis społeczeństwa polskiego w XVIII wieku, widać że autorka bardzo się napracowała z ksiązką oraz dużo poświęciła aby ją napisać.  Tak więc  jestem pozytywnie zaskoczony bo zabierałem się za ksiązkę z dużym ociąganiem...

W następnej kolejności jest ksiązka Bieguni:

https://www.ravelo.pl/bieguni-olga-tokarczuk,p100342162.html

Szukam rownież dobrych książek w tematyce fantasy. Przeczytałem Wiedźmina i chętnie przeczytałbym coś innego. Co byście polecili ? 

Autobiografia  Raya Allena, byłego koszykarza NBA - generalnie lubię czytać hisotrie o sportowcach.

Z niecierpliwością czekam, aż ukaże się coś o Michaelu Schmidzie, ski-crossowcu. Bardzo go podziwiam, nawet noszę taki sam zegarek jak on - bodaj na  [link usunięty]  ma swoją serię. I mam nadzieję, że kiedyś poznam jego biografię ze wszystkimi szczegółami, najlepiej szczerą do bólu!

Aktualnie czytam Księgi Jakubowe Tokarczuk i powiem Wam, że czyta mi się książkę całkiem dobrze. Wciąga oraz nie jest trudna oraz męcząca jak mi się wczesniej wydawało. Jest to gruba cegła, tak wiec faktyznie przeczytanie jej na pewno trochę mi zajmie ale postaram się doczytać do końca.

Zastanawiałam sie nad kupieniem sobie czytnika ebook, nie do czytania w domu ale do czytania w podróży. Czy ktos ma moze takie urzadzenie?Doradzicie na jaki model postawić? Kindle czy jednak te tańsze czytniki również są ok? 

Jeśli natomiast macie książki, po które już wiecie, ze nie sięgniecie, mozecie je sprzedać:

https://skupszop.pl/

Ze swojej strony polecam skup szop. Mozna tam sprzedać książki i troche na tym zarobić. 

Ja teraz czytam mojego ulubionego Harlana Cobena "Odnaleziony" ale kurcze, nie wiedziałam, że jest to trzecia część trylogii i trochę się w tym gubię.