vega195

Jaki hosting wybrać?

Recommended Posts

Najważniejsze, aby hosting był niezawodny, ważne też, aby był odpowiednio wydajny - po parametrach ciężko to jednak sprawdzić, dlatego najlepiej przetestować hosting przed zakupem. Sprawdź najpierw te od https://www.cal.pl/hosting-serwery-shared - są stabilne i dość szybkie, a przy tym tanie.

To prawda, hosting musi być wydajny. Wszystko zależy od tego, jak duży będzie ruch na witrynie. Jeśli spory, to wg mnie można zastanowić się nad serwerem dedykowanym  [link usunięty] .

Na spokojnie możecie działać z Firehost. Raczej usługa solidna i niezawodna. Mała kasa, wybór panelu zarządzania, niezawodność.
Moje doświadczenia pozytywne, ale to musicie sobie sami jakoś dopasować parametry.

To prawda, że wiele zależy od ruchu na stronie, ale na takiej firmowej stronie jest on raczej niewielki, także myślę, że powinien wystarczyć najtańszy hosting, taki za kilkadziesiąt zł. Sprawdźcie ten  [link usunięty] - jest niezawodny, dość wydajny, ma też sporą pojemność, nawet  w podstawowym pakiecie.

W cenie Hekko naprawdę nie ma lepszych serwerów - przerobiłem już ich dziesiątki i wiem czego się można spodziewać.

Jedynym racjonalnym rozwiązaniem jest po prostu okres testowy - robicie sobie te testy i wszystko macie podane na tacy.

Ale to już sami decydujcie. 

Dnia 12.06.2017 o 11:02, vega195 napisał:

Jaki hosting wybrać dla firmowej strony internetowej? Na co w szczególności zwrócić uwagę przy wyborze?

Pod taką stronę powinien wystarczyć prosty, tani hosting dzielony, ten https://www.cal.pl będzie w sam raz - w razie czego zawsze można zmienić hosting, czy po prostu przejść na wyższy pakiet. Zwróć uwagę na pojemność (min. to kilka GB) i miesięczny transfer (kilkadziesiąt GB powinno wystarczyć). Sprawdź też hosting przed zakupem, czy wszystko działa bez problemów - w wielu firmach hostingowych nie ma z tym problemu.

Wielokrotnie przerabialiśmy temat. Przecież hosting testuje się całkowicie za darmo, zatem jaki problem?

W Hekko te usługi działają, pierwsza klasa, sami możecie sprawdzić. Mają dobre parametry, są niezawodne.

Czego zatem chcieć więcej? Jaki problem odpalić test i ocenić samodzielnie, jak to działa? 

W przypadku hostingu, prócz pojemności i transferu liczy się również niezawodność. Po różnych perypetiach w przeszłości, zdecydowałam się zaufać firmie która stworzyła mi również stronę internetową - [link usunięty] . Wszystko działa bez zarzutu. 

Jak najbardziej zgadzam się z tym, że w przypadku hostingu najważniejsza jest niezawodność - hosting do celów biznesowych musi być stabilny i wydajny. Sprawdź sobie ten https://www.cal.pl - działa bez problemów, ma dobre parametry, nie kosztuje też wiele. Przetestuj i sam sprawdź.

W tej cenie nie dostaniesz niczego lepszego niż w Hekko.

Jak chcesz to testujcie sobie inne serwery, ale cudów się nie spodziewajcie.

Wiele zależy od tego, na co traficie, ale raczej szkoda czasu.

To w Hekko macie niezawodny serwer.

Możecie porównać sobie również ofertę dostępną w https://www.arubacloud.pl/ . Moim zdaniem jest ona naprawdę godna polecenia, a dodatkowo można przez 6 miesięcy testować ją za darmo. 

Ja polecę netbomb.pl bo jestem zadowolona ze współpracy z nimi. Na początku warto zobaczyć ich pakiety hostingowe  [link usunięty]  by wybrać coś dla siebie. Admin jest bardzo pomocny, panel intuicyjny i zawsze można zwiększyć swój pakiet jeśli zajdzie taka potrzeba. No i serwery są w Polsce. Co też nie jest bez znaczenia. 

Spokojnie możecie sobie działać na Hekko, nawet z większymi stronami.

Mają solidny support i ogólnie te usługi działają u nich niezawodnie. Jestem tam od dawna, wiem czego można się spodziewać.

Ogólnie nawet przez myśl mi nie przeszły jakiekolwiek przenosiny. 

Ale Firehost jest jeszcze tańsze, a działa niezawodnie. Jedynie kwestia dopasowania odpowiednich parametrów.
Z naszego doświadczenia - serwer jest niezawodny, a jednak tani. Po co się ładować w byle jakie usługi?
To bzdura....

Ale po co korzystać z anonimowego hostingu, skoro ten działa jak należy?
Hekko po kodach rabatowych wyjdzie ci nawet dużo taniej.  Czemu na siłę siedzicie na usługach, które są gwarancją problemów? Nie kumam tego...

Zdecydowanie polecam Firehost - nazwa przewijała się już nie raz. Hosting niezawodny, za małą kasę i z solidnymi parametrami.
Przynajmniej z naszego doświadczenia - nie ma się czego czepiać. Największe plusy - niezawodność i szybkość działania.
Plus za support. Testujcie.

Pytanie - w czym on wyprzedza konkretnie Hekko?

Jakimi parametrami, jakimi kwestiami?

Co ma znaczenie dla ciebie? Support, niezawodność? Napisz konkretnie ;-)