Zaloguj się, aby obserwować  
ladymyself

Jak się robi biznes w internecie?

Recommended Posts

Wszystkim, którzy kiedykolwiek postawili sobie powyższe pytanie, polecam nowy program Agnieszczaka, założyciela Fotki.pl. Jak donoszą plotki jest on żywym przykładem, jak rozmnożyć 200zł :)

Jego nowy program "Jak to się k... robi" ma doradzać młodym przedsiębiorcom jak się za zabrać za rozkręcanie biznesu. Agnieszczak do udzialu w programie zaprasza inne biznesu w internecie i w luznej rozmowie, wyciąga od nich sekrety udanego biznesu :)

Wedlug mnie program oglada sie calkiem dobrze, nie jest przeladowany informacjami i w przystepny sposob i bez owijania w bawelne zdradza jak krok po kroczku najwieksi dorabiali sie swoich majatkow :)

pierwsza czesc programu:

[link usunięty] część 1

[link usunięty] część 2

Podobają mi się projekty Rafała Agnieszczaka, co prawda z fotka.pl nie korzystam ale imponuje mi ona od strony e-biznesu :) Startup school to super pomysł, szkoda że jak na razie tylko jeden projekt jako tako wypalił.

Dobry biznes może kosztować jedynie 1 zł + wat, czyli całe 1,22 zł i udostępnione miejsce na serwerze szwagra który i tak nie wykorzystuje miejsca i transferu - kiedyś to przeczytałem o jakimś młodym biznesmenie z IT

Ja jednak uważam że czasy w których biznes robiło się za 200 zł już minęły. Internet już nie jest taki w Polsce anonimowy. Teraz trzeba znaleźć coś niszowego (chodź trudno już znaleźć takie coś) i wydać na promocję swoje aby zaistnieć.

Teraz trzeba znaleźć coś niszowego

Niszowego i zarazem chwytającego miliony osób - to obecnie KLUCZ do sukcesu. Może kilka takich jeszcze jest....

Kiedyś widziałem całkiem ciekawe pomysły na biznes na : [link usunięty]

M

Niszowego i zarazem chwytającego miliony osób - to obecnie KLUCZ do sukcesu. Może kilka takich jeszcze jest....

M

Nie zgdze sie ze jset tylko kilka takich nisz, bo co chwile slyszy sie o nowym biznesie, ktory przyciaga masy. Chociazby facebook, czy nasza klasa, ktore powstaly mniej wiecej w podobnym czasie (2004,2006). Jestem pewien, ze niedlugo wybuchnie kolejna wielka bomba, ktora przyciagnie podobne ilosci ludzi.

--

[link usunięty]

Z tą niszowym pomysłem to się nie zgodzę można powielić czyjś pomysł ale trzeba to naprawdę zrobić dobrze, tak jak w normalnym życiu, np. przy sklepach spożywczych nie powstają kina samochodowe itp. ale otwiera się nowy sklep i też spożywczy - ma bogatszą ofertę produktów, promocyjne ceny miłą obsługę i co się dzieje ludzie tam kupują sklep przynosi zyski. Z kinem samochodowym też może i byłby zarobek ale to już większe ryzyko niepowodzenia. Czy NK to był nowy pomysł nie? Doskonały przykładem jest fotka.pl tutaj właściciele zatrudniają kilka osób tylko po to aby zdobywali reklamodawców - aplikacja przynosi duże zyski, pomysł nie był niszowy ale dobrze zrobiony i to przyciągnęło użytkowników.

Praktyka zweryfikowała moje podejście do biznesu. Dziś uważam że biznes można zrobić z czegoś co już (byle by nie było takich samych projektów zbyt wiele). Jednak trzeba opracować strategię dla poszerzenia projektu i dodania czegoś nowego. Warto pomyśleć również o kooperacji...

Ciężko coś nowego, chwytającego wymyślić w obecnych czasach - co nie znaczy, że jest to niemożliwe. Ale często dobry pomysł już nie wystarczy, bo internet jest w dużym stopniu już nasycony różnego rodzaju (mniej lub bardziej udanymi) pomysłami. Sztuka polega na tym by umieć się przebić, bez promocji na szerszą skalę jest o to dość ciężko, nawet ze świetnym pomysłem - bo gdy zbyt mało ludzi będzie wiedzieć o danym przedsięwzięciu to niestety zginie on w gąszczu tysięcy innych, nawet o wiele słabszych pomysłów. Tak więc poza pomysłem trzeba już na wstępie mieć pomysł na skuteczną promocję, bo bez tego trudno o konkretny sukces.

Polecam kilka praktycznych przykładów - http://www.biznes-firma.pl/tagi.e-biznes.html

W internecie biznes robi się znacznie trudniej niż w tradycyjnym wydaniu.