Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
franzmauler

Zatrudnienie Pracownika -Umowa o dzieło, zlecenie

11 postów w tym temacie

Witam

Mam pytanie, chciałbym zatrudnić osobę która będzie prowadziła szkolenia.

Myślałem o formie umowy o dzieło, umowa zlecenie.

Jakie koszty w związku z tym muszę ponieść (zus, podatek itd.) - jakie składki

Która opcja jest bardziej korzystna, osoba jest aktualnie bezrobotna.

Symulując osoba ta zarabia 25 zł za godzinę jak to wygląda dalej jeżeli chodzi o koszty.

Zależy, na jaką umowę się zdecydujesz. Co do zasady, w przypadku umowy zlecenia oprócz wynagrodzenia musisz liczyć podatek (18%) i składki ZUS, przy umowie o dzieło odpadają składki. Co ważne, przy umowie u dzieło możliwe jest też wynagrodzenie w formie ryczałtu, ale to tylko przy niewielkich kwotach.

Sugeruję tą stronkę - http://poradnik.wfirma.pl/-zatrudnianie-na...cywilnoprawnych - dobre kompendium na początek :)

Dokładnie. Z przepisami trzeba być na bieżąco. Ostatnio udało mi się znaleźć bardzo ciekawy artykuł na temat zatrudnienia na zasadzie umowy o dzieło na stronie Poradnik Pracownika http://poradnikpracownika.pl/-minimalna-st...umowie-zlecenie . Na pewno dzięki niemu można się dowiedzieć chociażby, jaka powinna być minimalna stawka godzinowa przy tego rodzaju umowie.

Witam. Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą (sklep), planuję zrobić sobie 7 dniowy urlop. Czy mogę dać komuś umowę np. zlecenie aby mnie zastąpiła podczas mojej nieobecności ?

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0