kindzior

Sklep internetowy - biznes

Recommended Posts

Planuję w najbliższym czasie ruszyć z nowym projektem - sklepem internetowym z odzieżą damską. Nie mam doświadczenia w prowadzeniu tego rodzaju biznesu. Na co zwrócić największą uwagę ? 

Myślę, że na pewno warto rozejrzeć się za skutecznym pozycjonowaniem takiego sklepu. Nie wspominam już o różnego rodzaju reklamach w internecie, chociażby w mediach społecznościowych - według mnie to tam jest spora szansa na pozyskanie klientów.  Konkurencja na rynku jest spora więc trzeba się porządnie przyłożyć do wypromowania takiego biznesu.

Zgadzam się z cookie. Ja sama rozglądam się za jakąś dobra agencją SEM tym bardziej, że zdaje sobie sprawę z tego. że skuteczne pozycjonowanie a do tego audyty SEO i regularne badanie konkurencji jest w stanie przynieść wiele korzyści dla takiego sklepu a to przełoży się bezpośrednio na większą liczbę klientów. Jakiś czasz temu przeczytałam sporo pozytywnych opinii o agencji Soluma SEM. Znacie tą firmę ?

Tak miałam przyjemność już współpracować z agencją Soluma SEM i moje odczucia są jak najbardziej pozytywne. Bardzo skuteczne pozycjonowanie, audyty SEO i badanie rynku konkurencji. To wszystko sprawiło, że mój kulejący mocno sklep internetowy odżył i z miesiąca na miesiąc ma się coraz lepiej. Myślę, że w tak ważnych kwestiach należy skontaktować się z dobrą agencją bo jej działanie mają bardzo wymierne skutki jeśli chodzi o rozwój firmy :)

Dnia 10.07.2017 o 18:04, kindzior napisał:

Planuję w najbliższym czasie ruszyć z nowym projektem - sklepem internetowym z odzieżą damską. Nie mam doświadczenia w prowadzeniu tego rodzaju biznesu. Na co zwrócić największą uwagę ? 

Po pierwsze to nie na pozycjonowanie :D to później. Fajny layout strony, pod przyszłe seo dobrze zrobiona struktura strony, meta dane, OPISY produktu - maja być unikalne nie od producenta to mają wszyscy, dobry produkt, mała kampania adwords zobaczysz jakie frazy konwertują i pod te frazy dopiero pozycjonowanie, oczywiście jak wszystko na sklepie będziesz miał on zrobione, sygnały z portali społecznościowych, BLOG i dobre teksty, infografiki, filmy, dobry blog robi niezły ruch, dobre linkowanie wewnętrzne. Troszkę pracy jest :D

Najważniejsze jest nawiązanie współpracy z dostawcą - hurtownią odzieżową, firmą która produkuje ubrania, może z krawcowymi. Im więcej różnorodnego towaru, tym lepiej. Z sieciówkami i tak nie da się konkurować na tym etapie, więc różnorodność to duża przewaga. Oprócz reklamy na Facebooku i w lokalnych mediach warto zadbać o profesjonalną stronę internetową, połączoną z platformą sprzedażową. Na rynku jest wiele gotowych rozwiązań, ja uważam jednak że warto zainwestować w stworzenie własnej platformy, dostosowanej do naszych potrzeb, według indywidualnego projektu. Prócz rozpoznawalności zyskujemy również wsparcie techniczne i możliwość rozbudowy - a to rzeczy nie do przecenienia. Mój sklep stworzyła firma Interfeo - platforma działa świetne, klienci są z niej bardzo zadowoleni,  tak jak my ze współpracy z tą firmą. 

Dokładnie tak jak napisał/a ingape. W tego typu biznesie liczy się przede wszystkim współpraca z dostawcą i jak najkorzystniejsza oferta. Moja siostra prowadzi podobną działalność i wiem, że ona współpracuje z firmą https://stockhurt.com/pl Firma ta  współpracuje z największymi w Europie graczami działającymi na tym rynku, dzięki czemu ich oferta jest stale i na bieżąco aktualizowana zgodnie z obecnie występującymi trendami. W skład dostępnych modeli wchodzą m.in. płaszcze, kurtki, spodnie, marynarki, sukienki, T-shirty, paski, buty, torebki itp. Oczywiście nie musisz się ograniczać do jednego dostawcy. 

Oprócz takich oczywistości jak współpraca z dostawcą, warto wydać sporo na pozycjonowanie - konkurencja na tym rynku i w takiej formie jest naprawdę ogromna. No i teraz możesz już zadać sobie pytanie - co będzie wyróżniać Twój sklep?

Myślę, że najpierw trzeba zadbać o porządną stronę sklepu, zarówno pod względem funkcjonalności i wyglądu dla Klienta jak i od strony informatycznej - dobrze zoptymalizowana strona ze sprawnym linkowaniem wewnętrznym.

Jak sklep już stanie to wtedy trzeba ściągnąć do niego Klientów - pozycjonowanie, reklama itp.

Kolejna sprawa to asortyment - jak już Klient trafi do sklepu, żeby miał w czym wybierać :)

To wszystko oczywiście tylko hasła - na każdy z tych tematów powstało wiele książek, artykułów, forów, a firm zajmujących się tymi kwestiami jest zatrzęsienie.

Jeżeli masz w swoim otoczeniu kogoś kto zajmuje się prowadzeniem sklepu internetowego, niekoniecznie z odzieżą, poproś o wskazówki i pomoc przynajmniej na samym początku.

Sklep internetowy jest dobrym rozwiązaniem. Wiele zależy tu od branży. Nie warto też tylko na początku skupiać się na samym jego pozycjonowaniu, lecz pomyśleć nad innymi sposobami reklamy online np. Facebook, czy Adwords. Pozycjonowanie trwa czasami długo.

Dnia 10.07.2017 o 18:04, kindzior napisał:

Sprawa priorytetowa w takim przypadku to przede wszystkim dobrze ogarnięta strona internetowa, bo ona w takim biznesie jest najważniejsza. I nie chodzi mi tylko o wygląd layout. Liczą się także takie elementy jak m.in. konkretne opisy sprzedawanych towarów i kategorii, czy opisy wchodzące w skład późniejszego wyszukiwania.  No i nie można zapomnieć o zdjęciach. Towary powinny być zaprezentowane w jakiś nietypowy sposób, dzięki czemu zapadną one Klientowi w pamięć i zachęcą do dalszego przeglądania. Warto także zastanowić się nad czymś ekstra, co dodatkowo przyciągnie Klienta do takiego sklepu. Żeby nie ograniczać się tylko do samej sprzedaży. Innymi słowy, chęć zakupu nie powinna być jedynym bodźcem zachęcającym do wejścia na stronę.

Oczywiście nie można również pominąć social mediów i promocji w sieci, ale to nie jest pierwsza potrzeba. Jak to mówią krok po kroku. Ważne jest jednak, aby te kroki stawiać tak jak należy :D

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt mailowy - kontakt@verdacon.net  - Zapraszam oczywiście na luźną rozmowę i wymianę poglądów :)

P.S
Oczywiście nad tym wszystkim stoi dobrze wyselekcjonowany asortyment. Radzę unikać sytuacji, że w sklepie jest wszystko i zarazem nic. Konkretne rzeczy, dla konkretnych ludzi :) 

Najlepiej postawić sklep na konkretnej platformie e-commerce , która ma dobry hosting - od tego zależy to jak sklep będzie działał.  Dobrym rozwiązaniem dla e-sklepu są również moduły magento z Aurora Creation , które natychmiast po zainstalowaniu dostarczają gotową do użycia ogromną ilość funkcjonalności do prowadzenia swojego biznesu.

W sklepie internetowym ważne jest gdzie będziemy trzymać towar . Jeśli mamy miejsce w swoim domu to super , ale jeśli nie to trzeba poszukać magazynu . A do magazynu fajnym rozwiązaniem są regały wysięgnikowe , w sam raz na odzież wiszącą . Wtedy mamy pewność ,że  ubrania będą dobrze przechowywane  . Polecam wam bo na prawdę warto .

Miałam okazję współpracować ze wspomnianą już wyżej agencją Soluma SEM i jestem baaardzo zadowolona z tej współpracy. Wyniki sprzedażowe poszybowały w górę - super opcją okazało się zbadanie konkurencji. Zmodyfikowałam trochę swoją ofertę i liczba klientów wzrosła. Także też polecam skuteczność ich działań :)

Istotną rzeczą o jakiej można nie pomyśleć na początku jest sposób dostawy paczek do klientów. Ważne, żeby to był tani kurier, ale przede wszystkim solidny i rzetelny (https://www.szybkikurier.eu/tani-kurier-do-norwegii) Dzięki temu jeśli klienci będą zadowoleni ze sposobu dostarczenia paczki to wystawią również pozytywną opinię dla sklepu. 

http://homeandfood.net/

Witam serdecznie, chciałbym zaprosić Państwa do darmowego uczestnictwa w konferencji szkoleniowej e-commerce dla branży spożywczej i AGD. Uczestnictwo jest darmowe.

Tematy wykładów/szkoleń m.in.:

1. Gotujemy dobry sklep internetowy- Jak robić e-commerce ze smakiem, głową i nie skazywać się na porażkę już na starcie?

2. Omnichannel w 5 smakach. 5 sposobów na wszechobecność Twojej marki.

3. Nowa metoda płatności, która zwiększy atrakcyjność sklepu  Płacę później to metoda płatności, która gwarantuje zapłatę za zamówienie w ciągu 30 dni bez dodatkowych kosztów.

4. Przez e-commerce do klienta - Chcesz wiedzieć, jak kanał e-commerce może wpływać na wewnętrzne procesy związane ze sprzedażą oraz jak wykorzystać ten potencjał?

5. Płatności online od kuchni- Bogate menu w rozwiązaniach płatniczych wpływające na budowę pozytywnego UX

6. Treści, które sprzedają- Co zamieścić na stronie sklepu, żeby zwiększyć ruch i konwersję?

7. Facebook, bon apetit! Czyli jak znajdować klientów i prowadzić skuteczne działania sprzedażowe na Facebooku dla branży H&F?

8. Receptura i składniki niezbędne dla sukcesu wdrożenia e-commerce- Potężna, skoncentrowana dawka wiedzy na bazie case studies.

9. Pomysł na... smaczny email marketing w branży food - Opowiem Ci, jak wykorzystać maila w branży food i sprawić, by Twój odbiorca miał apetyt na więcej.

Dla wszystkich uczestników zapewniamy lunch.

Link do rejestracji: http://homeandfood.net/rejestracja#content

No i zachęcona pozytywnymi opiniami w końcu skontaktowałam się z tą agencją soluma sem :) Najpierw obgadaliśmy kilka kwestii telefonicznie a po spotkaniu już mamy opracowany plan działania. Szczerze to już nie mogę doczekać się pierwszych wyników tych działań chociaż wiem, że muszę uzbroić się też w cierpliwość :)

a co sądzicie o aplikacji Google Shopping ? Czytałam trochę na jej temat i wychodzi na to, że to rzecz niezbędna jeśli prowadzi się sklep w sieci. Czy ktoś z Was już ją stosował i podzieli się wrażeniami ?

To zależy jaka wielkość sklepu. pracowałam kiedyś w duzym smyku i tak np towar przyjeżdzał na paletach i trzeba to wszystko było rozpakowac lub przwieźć na regał paletowy. W takich wielkich sklepach jest naprawdę duzo pracy i niestety jest to ciężka praca. Później sama prowadziłam esklep z artykułami dla dzieci i robiłam sobie codziennie zakupy w hurtowni i nie miałam już problemu z takimi pakami i paletami :)