Zaloguj się, aby obserwować  
lilunia

Jakie biuro rachunkowe wybrać ?

Recommended Posts

Z usług jakich biur rachunkowo/podatkowych korzystacie ? Niebawem otwieram biznes i chciałabym podjąć współpracę z kimś, kto zna się na podatkach i wszystkich innych tego typu kwestiach związanych z prowadzeniem firmy. 

I ja przyłączam się do pytania. Szukam sprawdzonego biura najchętniej w okolicach Gliwic . Nie jestem przekonana do biur online, więc szukam czegoś stacjonarnie.  I fajnie by było jakby znali się też na kadrach bo dotychczasowy księgowy niestety nie ogarnia wszystkiego jak należy. 

Też myślę, że lepiej mieć osobisty kontakt ze swoim księgowym :) Mój znajomy współpracował kiedyś z biurem z Gliwic. Z tego co kojarzę to jest prowadzone przez ojca i córkę ale nazwy w tej chwili nie pamiętam. Myślę, że znajdziesz informacje w sieci. 

Cookie mówisz pewnie o biurze podatkowym Kasprzyk i Niziołek.  To firma rodzinna prowadzona przez ojca i córkę. Działają na terenie Gliwic i Sosnowca. Wiem, bo jestem ich klientem od pół roku i jestem mega zadowolony. Rzetelni, bardzo pomocni i cierpliwi. Dodatkowo mogą się poszczycić ogromną wiedzą i doświadczeniem a to cechy moim zdaniem najważniejsze w tym zawodzie. Szczerze polecam. 

W tym temacie to akurat najlepszym wyjściem jest udać się do jakiegoś konkretnego specjalisty który wie wszystko na ten temat... Bo wtedy mamy absolutną pewność że nic nam się nie zepsuje ani nic nie skaszanimy :P. Nie warto wszystkiego robić na własną rękę definitywnie.

czyszczenie szyb kominkowych

to i ja się wypowiem na temat wspomnianego wyżej biura Kasprzyk & Niziołek. Pracuję z nimi od 2 lat i jestem bardzo zadowolona - świetnie ogarniają sprawy podatkowe czy te związane z kadrami a ja nie muszę zatrudniać kilku biur do pomocy - wszystko mam teraz w jednym miejscu. Właściciele bardzo sympatyczni i uczciwi, rzetelnie podchodzą do wykonywanych przez siebie obowiązków. 

Ja miałam okazję tylko raz skorzystać z oferty biura doradztwa podatkowego z Gliwic o którym piszecie. Przez kilka miesięcy importowałam różne przedmioty z unii europejskiej i zwróciłam się do tej firmy z prośbą o pomoc w odzyskaniu podatku VAT z UE. Udało się więc opinia jak najbardziej pozytywna, w biurze panuje bardzo miła atmosfera a to też udziela się z reguły zestresowanym klientom :)

ostatnio mój znajomy próbował sił w samodzielnym prowadzeniu księgowości. mówiłem, że lepiej iść do specjalisty, który wszystko ogarnie ale nie... no i co ? coś tam namieszał i us na głowie... a słuchać dobrych nie chciał :/

A z jakich serwisów korzystał? Na https://wfirma.pl/ jest kilka pakietów do wyboru, spokojnie można poradzić sobie z rozliczeniami. Jeśli masz wątpliwości to współpracują z nimi prawicy czy księgowi, do których można zwrócić się z pytaniem i uzyskać wyczerpujące odpowiedzi. Trudno popełnić błąd.

Dla osób z Pomorza polecam biuro rachunkowe Pana Macieja Godlewskiego, które mieści się w Gdańsku na ulicy Lęborskiej.

Wiem też, że zajmuje się księgowością online.

Dzięki wszystkim za polecenie :) Jestem już po pierwszym kontakcie telefonicznym z biurem Kasprzyk i Niziołek i jestem już umówiona na spotkanie w biurze. Wszystko wygląda bardzo obiecująco i powiem Wam, że pod względem finansowym też jest fajnie :) Zdam relację jak układa się współpraca za jakiś czas. 

Najrozsądniej postawić na lokalne biuro rachunkowe. Oferty można znaleźć szybko przez wyszukiwarkę. Wystarczy wklepać frazę typu usługi rachunkowe opole, żeby dostać podstawowe informacje. Bez przefiltrowania ofert, weryfikacji opinii, spotkań i późniejszych negocjacji się jednak nie obędzie :)

Tak się składa, że księgowość firmy jest na tyle nieskomplikowana, że warto jest zająć się nią samodzielnie. Tym bardziej, że na rynku nie brak programów, które znacznie ją uproszczają. Są one dostępne w ofercie https://wfirma.pl/ (przedsiębiorstwo, umożliwia ich bezpłatne wypróbowanie).

Należy być czujnym w wyborze odpowiedniego biura, aby być w pełni zadowolony z ich usług. Ważne, żeby byli uczciwi i rzetelnie podchodzili od danej sprawy. Ja korzystam z usług firmy ASSET https://www.asset.rzeszow.pl/swiadczone-uslugi/rachunkowosc/. Nigdy mnie nie zawiedli. Na wielki plus zasługuje obsługa, zawsze skora do pomocy, miła i uśmiechnięta.

U mnie sprawdziło się biuro Tax Care, było to biuro z polecenia. Co nie zmienia faktu, że i tak konkretnie ich przepytałam na rozmowie przed podpisaniem umowy. O różne rzeczy. Ubezpieczenie, czy robią rozliczenia zagraniczne, czy jest opcja on line, taki rzeczy jak terminowość i rzetelność są obowiązkowe, czy jest opcja on line. Do tego wszystkiego dołożyli jeszcze pomoc informatyka :P Cena była OK, wiec współpracujemy do dziś.

Ja już od dawna współpracuję z jednym, zaufanym biurem rachunkowym. Jeżeli mieszkacie w okolicach Wodzisławia Śląskiego to polecam wam skontaktować się z www.biuro-kuhn.pl Na nich można w pełni polegać.