Zaloguj się, aby obserwować  
Koleczka

Salon kosmetyczny- od czego zacząć?

Recommended Posts

Chcę założyć salon kosmetyczny. Zaczynam zupełnie od zera. Póki co mam jedynie chęci. Od czego zacząć? Czy zapisać się na studia kosmetyczne? Czy lepszym rozwiązaniem będą kursy?

Wiedza na temat branży w której chce się działać to moim zdaniem absolutna podstawa.  Trudno robić coś, na czym się nie zna lub ma się blade pojęcie. Studia dadzą Ci chyba pełniejszą wiedzę, chociaż pod względem praktyki - kursy mogą sprawdzić się tutaj lepiej.

Beauty lux + ciągła praca nad rozwojem.

Kosmetyczka musi być doskonała w tym co robi - w przeciwnym wypadku nie znajdziecie na swoje usługi klientów.

Ona na pewno nie może stać w miejscu. O ile tak będzie, to z klientkami problemów mieć nie będzie, ale musi stale nad sobą pracować. 

Na pewno będziesz potrzebowała środków, żeby zrealizować swoje pomysły.
Jeśli to będzie kredyt, warto dobrze przeanalizować, gdzie go zaciągnąć.
Zerknij tu: https://www.kredytomaniak.pl/ na porównywarkę, bo to spora oszczędność czasu.
Na stronie jest ranking kredytów, wraz z opisem najważniejszych parametrów.
Wszystko zebrane w jednym miejscu, bez potrzeby wychodzenia z domu.
Wygodnie, prawda?

Kursy czy studia? Hmm... dla Klientki/Klienta nie ma to większego znaczenia. Musisz mieć po prostu umiejętności, a więc musisz zadać sobie pytanie, która opcja da Ci więcej :)

A chęci to podstawa  - bez tego ani rusz :D  

lokal i odpowiednie wyposażenie obiektu to podstawa! sama prowadzę gabinet kosmetyczny w grudziadzu juz  lat i zdazylam sie przekonać, że dla klientów najważniejsze jest wyposażenie salonu. To jest wizytówka miejsca i to wlasnie budzi zaufanie. salon juz na wejsciu musi zapraszac - naprawde radze na poczatek odlozyc kase na odpowiedni sprzet i produkty - tutaj kerpro.pl mozna zamowic wszystko kompleksowo łącznie z lampami i fotelami

W pierwszej kolejności, to radziłabym się dowiedzieć co to jest Akademia Versum. Na jej stronie znajduje się bowiem praktyczny kurs dla managerów salonów fryzjerskich. Kolejne lekcje biznesu pokazują jak zarządzać salonem, kontrolować wydatki czy też organizować pracę. Taka wiedza naprawdę się przyda.

Dobrze jest do salonu kosmetycznego kupić tez odciąg do oparów i pyłów szkodliwych dla zdrowia które są produkowane podczas zabiegów. Ja u siebie kupiłam filtr Bofa, sprawdza się naprawdę fajnie.

Przede wszystkim zacznij od szkoleń. Zaleznie od tego co chcesz robić-idź na kurs przedłuzania rzęs, zakładania hybryd itp. Potem będzie ci łatwiej bo nie będziesz juz zielona w temacie i będziesz mogła postarać się o dotację ze środków UE zeby łatwiej było otworzyć biznes. No i na koniec meblowanie- sporo mebli oraz akcesoria do salonu kosmetycznego znajdziesz na przykład na finefactory.pl

Do gabinetu kosmetycznego przydadzą się takie akcesoria jak odzież robocza, materiały higieniczne  takie jak preparaty do dezynfekcji, odzież,  jednorazową można kupić w tym sklepie Palmedica - na . Marsa 30 w Gdańsku. Ja od nich zamawiam i jestem bardzo zadowolona. 

Na pewno warto współpracować z tym portalem https://www.moment.pl . Można bowiem dzięki temu zyskać naprawdę wielu zadowolonych klientów. Są tam bowiem najlepsze salony kosmetyczne i fryzjerskie w konkretnych miejscowościach. Klienci nie tylko zapoznają się z naszą ofertą, ale również dokonują rezerwacji wizyty. 

Każdy gabinet powinien być wyposażony w takie artykuły jak płyny do dezynfekcji,  rękawiczki,  sterylizatory i  tym podobne rzeczy w sklepie Kup DoDogabinetu z  Palmedica z Gdańska. Sklep mieści się na Marsa i moga się u nich zaopatrywać stomatolodzy, lekarze weterynarii .  Ja jestem bardzo zadowolona z ich usług bo mają na prawdę super artykuły. 

Ty wykładasz pieniądze i zatrudniasz profesjonalistki, pewnie  wiedza przyjdzie z czasem ale jakaś podstawa by się przydała, żeby wiedzieć że praca Twoich pracowników wykonywana jest poprawnie. chyba że chcesz sama taką prace wykonywać to konieczne są szkolenia bo to jest potężna branża, która się mega rozwija.

Każdy salon kosmetyczny czy medycyny estetycznej powinien mieć dobre zaopatrzenie a artykuły medyczne -higieniczne a także odpowiedni stoły, krzesła,  narzędzia medyczne, płyny do dezynfekcji i tym podobne. Wszystkie te rzeczy i nie tylko można kupić po bardzo atrakcyjnej cenie w firmie  MEDISQUAD  z Lublina. 

W zasadzie wszystko, czego potrzebujesz by wyposazyć taki salon, znajdziesz też w ofercie hurtowni kosmetycznej Mimari. Ja też działam aktywnie w branży beauty i to właśnie tam się zaopatrujemy :) Szeroka i rozbudowana oferta a w niej zarówno wysokiej klasy urządzenia kosmetyczne jak i profesjonalne kosmetyki. Rozsądne ceny, szybka realizacja i dostawa. 

W Beauty Lux robisz szkolenie zawodowe, tam was nauczą zawodu i do wszystkiego przygotują.

U nich szkolenie obejmuje wszystkie istotne zagadnienia i na tej podstawie rzeczywiście można się przygotować do pracy.

Plus za działanie na jakościowych kosmetykach - New Nails.

A generalnie tam wszystko odbywa się na super poziomie - tak jak powinno być. 

Dnia 8.05.2018 o 20:43, Kacha78 napisał:

Planuję otworzyć salon. Jak z podatkami?

To zależy. Na początek dobrym rozwiązaniem mogą być zasady ogólne, czyli skala podatkowa. 

Spora część moich klientek, którym pomogłem uzyskać dotację z urzędu pracy na salony kosmetyczne, decydowało się właśnie na tę formę opodatkowania.

Natomiast, od czego zacząć swoją przygodę z tym biznesem? Jeżeli chcesz samodzielnie prowadzić salon i świadczyć usługi kosmetyczne, to kluczowe jest doświadczenie i wiedza. Tu przydatne będą studia i kursy. Warto doszkalać się cały czas, bo branża bardzo szybko się rozwija.

Po drugie, znaczenie ma lokal, a także wyposażenie. Nie można zapominać o marketingu, który musi być dopasowany do klientów i prowadzony regularnie. Dopiero wówczas będzie w pełni skuteczny. 

Początki zawsze są trudne. Mnie najbardziej męczyło to zapisywanie wizyt na karteczkach, które później ginęły w tajemniczych okolicznościach i był problem. Poza tym klientki, które umawiały jakieś odległe terminy, a potem zapominały o nich. Nie było to fajne, bo przez to przychód jest niewielki. Dopiero zaczęłam ogarniać temat z aplikacją Gabi.net . Pozwala między innymi na rezerwacje online i ma funkcję przypominania o wizycie przez sms. Nie ma wiec możliwości, żeby coś mi umknęło, a i klientki w razie czego dają znać, że nie przyjdą i mogę umówić kogoś innego. Tutaj https://www.gabi.net.pl z tego co wiedzę, to wersja demo jest cały czas dostępna. Można pobrać i przetestować. 

Sprzęty dobrej jakości to jest podstawą dobrego gabinetu kosmetycznego do którego chętnie będą przychodziły klienci.  Pracuję w dobrym i znanym salonie kosmetycznym także wiem że ludzie bardzo interesują się właśnie jakością urządzeń lasery, lampy i te sprawy muszą być dobre. Szefowa ostatnio kupowała kilka nowych rzeczy z OceanZdrowia także spokojnie mogę polecić sprzęty z tego sklepu, dobra jakość widać, że jest tam na pierwszym miejscu.