andrzejkkk

jaka księgowa dla start upu?

Recommended Posts

Najlepiej zdecydować się na księgowośc internetową. Kiedyś sam nie byłem przekonany do tego typu rozwiązania, ale postanowiłem z czystej ciekawosci spróbowac ( za namową mojego znajomego, który bardzo sobie to chwalił).

Piszę tutaj o ksiegowosci ing:

https://www.ingksiegowosc.pl/regulaminy

Od tamtej pory nie zmieniłem wyboru. Jest to wygodniejsze, szybsze i co najważniejsze tańsze od tradycyjnej ksiegowości. Poza tym mam bezpłatny dostęp do doradztwa podatkowego. 

Dnia 10.08.2017 o 13:36, andrzejkkk napisał:

Jaką księgową polecacie dla start- upu?

Księgowość internetowa bez dwóch zdań. Na początku, przy odrobinie wiedzy, można samemu to wszystko rozliczać, bo faktur (przychodzących i wychodzących) jest mało. Dodatkowo niektóre firmy oferują pomoc za pomocą czatu, więc wszystko Ci wytłumaczą w czasie rzeczywistym. Po prostu wykonujesz krok po kroku, co Ci napiszą. 

Jeżeli masz więcej faktur lub nie chcesz się tym zajmować, to wybierz sobie księgowość internetową z księgową. Jest to lepsze niż zwykła księgowa z osiedla. Dlaczego? Bo masz na przykład wgląd to wszystkich papierów i możesz wszystko sprawdzić lub kontrolować na bieżąco.   

Zaczynając swoją działalność kwestie prawne i ogólnie wszystko to, co związane z dokumentacją wymaga przypilnowania, na sam początek można zacząć samemu, ale jeżeli nie czuje się na siłach w kwestiach księgowości, to lepiej zdać się na biuro rachunkowe

Jak to jaką? Dobrą :) Ja bym polecała biuro rachunkowe, do którego można podejść w danej chwili, gdy jest potrzeba zadać jakieś pytanie. My korzystamy z biura rachunkowego Capital Audyt, ich siedziba jest blisko naszej firmy, ale większość rzeczy załatwiamy przez maila lub telefon. Jest jednak ten komfort, że w razie czego można się szybko spotkać. Tutaj namiar na nich, są naprawdę godni rekomendacji http://capitalaudyt.pl/ksiegowosc/

Ja polecałabym wybór księgowej, która ma doświadczenie. Sama zastanawiałam się też nad poszerzeniem mojej wiedzy z księgowości i zrobieniem jakiegoś podstawowego kursu. Dzięki temu nie byłabym  "zielona" w temacie. 

Życzliwej i cierpliwej :) Jeśli firma dopiero się rozwija, pewnie będzie masa problemów i dodatkowych kwestii do ogarnięcia. No i może lepie nie zatrudniać księgowej na pełen etat, a współpracować z nią na zasadzie zlecenia.

Szukając biura rachunkowego, które zajmie się Twoją księgowością, zwróć uwagę na to, przy pomocy jakiego oprogramowania rozlicza klientów z US i ZUS-em. Sama, współpracuję wyłącznie w tymi, pracującymi na oprogramowaniu firmy http://sage.com.pl/rozwiazania-dla-firm/biura-rachunkowe (słyszałam, że jest najlepsze).

Ja nie potrzebuje księgowej, daje spokojnie radę wszystko ogarnąć, dzięki programowi http://www.pracawsieci.net/ksiegowosc-infakt/ służy on również do wystawiania faktur 

Ja bez swojej księgowej nie dałabym rady ogarnąć rachunków i kwestii związanych z prowadzeniem własnej firmy. Osobiście korzystam z usług PRI i naprawdę warto, jak dla mnie najlepsza księgowa w Gliwicach :D Kto jest z Gliwic lub okolic, neich zajrzy na tę stronę: [link usunięty]

Moim skromnym zdaniem tylko biuro księgowe. Samodzielnie przez net niby jest innowacyjne itd. ale pamiętajmy o tym, że samodzielnie wprowadzając mamy pełną odpowiedzialność za to co robimy. Jak US do czegoś się przyczepi, to będzie tylko nasza wina. Jak skorzystamy z zewnętrznego biura (własna księgowa raczej na początku to za drogie rozwiązanie) to mamy większą pewność dobrego i bezbłędnego rozliczenia. Do tego takie biura powinny mieć ubezpieczenie na taki wypadek. 

Osobiście preferuje właśnie takie rozwiązanie i takie też mamy u siebie. Biura ciągle się dokształcają (a prawo się zmienia), inwestują w narzędzia. To dla nich biznes, więc muszą. A dla nas to byłby niepotrzebny nakład pracy.

Kiedyś w naszym biurze księgowym zanosiło się faktury, czekało na wprowadzenie danych, rozmawiało z księgową o różnych problemach. Teraz etap wprowadzania danych wygląda tak, że wkładają faktury w skaner i mają z automatu dane w systemie. Rewelacja. Robi to oprogramowanie InvoiceDigitizer. Etap wprowadzania faktur, paragonów jest właściwie pominięty. Jest szybciej, dokładniej. Po prostu wydajniej. Dla każdego.

Biuro rachunkowe jest znacznie lepszym i tańszym rozwiązaniem. Jeżeli otwieracie biznes na terenie Warszawy to polecam wam skontaktować się z https://akro.waw.pl/ Tam pracują świetni specjaliści, na których można polegać.

Polecam rozwiązania internetowe, takie jak ifirma, wfirma lub po prostu Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości lub Twój Startup, jeżeli zależy wam najpierw na przetestowaniu biznesu.

Dnia 22.09.2017 o 09:13, Alicja77 napisał:

Życzliwej i cierpliwej 🙂 Jeśli firma dopiero się rozwija, pewnie będzie masa problemów i dodatkowych kwestii do ogarnięcia. No i może lepie nie zatrudniać księgowej na pełen etat, a współpracować z nią na zasadzie zlecenia.

100% racji, podpisuję się pod tym.

Ale znowu na cały etat też da się tanio znaleźć, to chyba od ilości faktur zależy.

Na początku swojej firmy kiedy moja wiedza o podatkach i rachunkach byla bardzo mętna, korzystałam z usług znajomej księgowej. Potem jednak firma się rozwijała, zaczynałam coraz więcej rozumiec i dla oszczędności przerzuciłam się na księgowość online. Polecam dla mniejszych firm, gdzie nie ma wielu faktur oraz rachunków, bo w gruncie rzeczy nie jest to takie trudne.

Potem jednak postanowiłam przekształcić firmę w spółkę i zaczęły się schodki.  Prowadzenie pełnej księgowości to już wyższy level,tak więc postronna osoba raczej sobie nie poradzi. 

Księgowość prowadzi mi Polski Instytut Księgowości:

[link usunięty]

Z którego jestem zadowolona.