Zaloguj się, aby obserwować  
jedrzej.d

jak zarządzać finansami w firmie?

Recommended Posts

22 godziny temu, jedrzej.d napisał:

Jak zarządzać finansami w firmie? jakich narzędzi używać?

Myślę, ze trzeba analizować swoje wydatki i przychody, dzieląc na kategorie aby wiedzieć na co konkretnie idą pieniądze.

jeśli chodzi o  narzędzia, ja korzystam z excela

Zarządzanie finansami w firmie to bardzo szerokie pojęcie. Ja wspieram się różnymi publikacjami, które w ciekawy sposób pomagają zrozumieć pracę działu finansowego firmy. Przykładowo: „Podstawy finansów przedsiębiorstw” (https://www.profinfo.pl/sklep/podstawy-finansow-przedsiebiorstw-praktyczny-przewodnik-po-najwazniejszych-metodach-i-narzedziach,22084.html)– to przewodnik po najważniejszych metodach i narzędziach zarządzania finansami. Bardzo pomocny na każdym etapie działalności firmy.

Przede wszystkim wydatki warto kontrolować na bieżąco. Jako firma możesz korzystać ze specjalnych zniżek na potrzebne rzeczy oraz zamawiać hurtowo. Warto też skorzystać z porad finansowych i zastanowić się, czy mądrze zarządzasz wydatkami - może coś można zrobić lepiej i na tym zaoszczędzić? W przypadku braku gotówki i nagłych potrzeb zawsze możesz wykorzystać opcję jaką jest [link usunięty] . Warto jednak na bieżąco rozpisywać wydatki i korzystać z dodatkowej pomocy tylko wtedy, kiedy naprawdę tego potrzebujemy.

Wypróbuj któryś z programów do zarządzania firmą reset 2 (http://www.reset2.pl/) Mają w swojej ofercie m.in program do fakturowania, księgowości, zarządzania magazynem

Do obsługi całej działalności firmowej masz Berberis.

System ma różne wersje, zerknijcie - https://bms.krakow.pl/erp-berberis/linie-produktowe/porownanie-produktow/

A chodzi o to, żebyście na tyle je dopasowali, aby robiło to wam znaczną różnicę.

Nie stawiajcie na rozwiązania byle jakie, pilnujcie jakości. Oceniajcie, jakich parametrów potrzebujecie.

Wtedy wszystko będzie w najlepszym porządku. 

Najlepiej w tej kwestii doradzić się biura rachunkowego. Jakbyś szukał dobrego - Gama w Warszawie, ta od Grabowskich to sprawdzona firma. Polecam serdecznie!

Już pisałem. Kwestia dopasowania odpowiedniej wersji systemu do zarządzania i wszystko powinno być do ogarnięcia. Doskonale znam temat i wiem, co jest w nim najważniejsze. Trzeba zwracać uwagę na wiele kwestii. Inaczej po prostu optymalizacji nie będzie. Poza tym - starajcie się tak dopasować wszystkie elementy, żeby realnie wpływało to na optymalizację. To wcale nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. 

Skorzystać z pomocy biura rachunkowego! Ja osobiście wybrałam Biuro Rachunkowe GAMA i jestem bardzo zadowolona. Dawno nie miałam przyjemności współpracować z tak miłą kadrą specjalistów od księgowości, rachunkowości oraz doradztwa finansowego. Polecam Ci zapoznać się z ich ofertą.

Myśle że dobrze wziąć  [link usunięty]   Wtedy jestesmy zabezpieczeni finansowo i mamy większe pole manewru do działania we własnej firmie. dobrze jest jak możemy sie poradzić doradcy finansowego , oni z pewnością znajda dla nas najlepszy rodzaj kredytowania, najbardziej dla nas dogodny.

Możemy albo skorzystać z programów księgowych albo możemy skorzystać z programów typu ERP w zależności czego dokładnie potrzebujesz jest wiele rozwiązań typu oracle, albo chociażby berberis my dostaliśmy lepszą ofertę od icon24 który oferuje dużo więcej niz zwykły erp 

Sprzedaż gotowych spółek Warszawa www.optioffice.pl to efektywny sposób  na zaistnienie na rynku i rozpoczęcie własnej działalności.  Sprzedaż gotowych spółek Warszawa www,optioffice.pl  oferuje spółki już zarejestrowane w wymaganych urzędach w Warszawie, każda z nich posiada numer KRS, REGON, NIP i VAT, kapitał zakłado wy i numer rachunku bankowego. Sprzedaż gotowych spółek Warszawa www.optioffice.pl mają też wszystkie kody PKD umożliwiające aktywność w każdej branży. Spółki są nowe lub kilkumiesięczne, ale każda jest czysta, nie ma długów i nie ścigają ich wierzyciele. Nasze spółki na sprzedaż www.optioffice.pl mają pełen komplet dokumentów i deklaracji, a sprzedaż odbywa się szybko i zgodnie z literą prawa. Sprzedaż gotowych spółek Warszawa www.optioffice.pl możliwa jest też korespondencyjnie i zawsze potwierdzona jest aktem notarialnym.  Już  w dniu zakupu takiej spółki można śmiało działać i realizować swoje plany .Zapraszamy do kontaktu. Optioffice zaprasza.