Zaloguj się, aby obserwować  
mosia

Jak dbacie o paznokcie?

Recommended Posts

Jak dbacie o swoje paznokcie (rąk i stóp)? Zabiegi pielęgnacyjne wykonujecie samodzielnie, czy też korzystacie z usług gabinetów kosmetycznych? Ja przez wiele lat wykonywałam je sama, aż nie zdecydowałam się na manicure w krakowskim gabinecie kosmetycznym, SCM estetic. Zrobiono go tak perfekcyjnie, że już nigdy nie będę go wykonywać samodzielnie (nawet gdy bardzo się starałam, nigdy nie wyszedł mi tak dobrze).

Przy dłuższym stosowaniu olejek rycynowy może wysuszać... Polecam wymieszać go z oliwą z oliwek:) ja w każdym razie robię sobie manicure hybrydowy:)

ja zamówiłam sobie takie serum do paznokci w eaptece, fajne miejsce swoją droga mają tańsze leki, mnóstwo suplementów diety, preparatów a nawet dermokosmetyki.  [link usunięty]

U rąk sama sobie radzę, ale z paznokciami u stóp mam straszne problemu :( Ciągle wrastają i kompletnie sobie z nimi nie radzę. Ale korzystam z pomocy  [link usunięty]  i muszę wam powiedzieć, że dobry podolog to skarb! Teraz mogę wreszcie pomalować swoje paznokcie u stóp :) 

Akurat do stóp powinno się przykładać szczególną uwagę. Na pewno warto ze wszelkimi problemami odwiedzać sprawdzone salony, takie jak  https://ekspert-stop.pl/ To pomoże Wam zachować pełną sprawność i atrakcyjny wygląd stóp. Nie warto tego bagatelizować. 

Ja nosiłam hybrydy, od jakiś 2 miesięcy robię sobie od nich przerwę, miałam nadzieję, że uda mi się zapuścić naturalne paznokcie, ale z tego co widzę nie ma szans. Pomimo stosowania odżywek są łamliwe i słabe, pewnie za jakiś czas znowu wrócę do hybryd.

Ja miałam problem ze słabymi paznokciami ale od kiedy zaczęłam sobie robić regularnie manicure hybrydowy to ich kondycja mocno mi się poprawiła. Trzeba jedynie poprawnie zmywać hybrydy tak jak tutaj: http://www.modowostylowo.pl/lifestyle/jak-zmy%C4%87-hybryd%C4%99.html

mnie się jakoś od razu zaczęły psuć, ale to chyba przez niedobór żelaza, potem zaczęłam stosować suplement z żelazem dicofer u wszystko jak ręka odjął, paznokcie zrobiły się ładne, twarde i włosy do tego tez :)

Ja swoje produkty kupuję zawsze w aptece Melissa - mają świetny wybór kosmetyków i suplementów diety( tych sprawdzonych, w końcu to apteka). Polecam poszukać sobie na ich stronie czegoś, co pasowałoby wam idealnie :) [link usunięty]