Zaloguj się, aby obserwować  
Juper

Jaki macie sposób na zwiększenie prywatności na działce?

Recommended Posts

Tak się zastanawiam... Czy mając ogrodzenie panelowe da się coś wymyślić co by tak zwiększyć prywatność na działce...

Niby mam posadzone drzewka i tuje ale efekt jest powiem szczerze że śedni... Coś jeszcze da się zrobić w moim przypadku? Jak sobie z tym poradziliście?

Myślałeś może o tym żeby zastosować na ogrodzeniu panelowym [link usunięty]  Thermoplast? Hałas w moim domu, który niósł się od ulicy był naprawdę uciążliwy i przez wiele lat myślałem że nic się z tym nie da zrobić. Przeszkadzali mi też tzw. gapie.  Mimo, ze nie bylem początkowo przekonany to stwierdzam, że było to rozwiązanie które okazało się strzałem w dziesiątkę. Polecam wszystkim zmęczonym hałasem czy brakiem prywatności na działce udanie się do sklepu budowlanego i dopytanie o taśmy thermoplast! Pozdrawiam

Hmm, no nie wiem, nie wiem. U mnie na balkonie myślę, że sprawdzą się http://kamaflower.com/donice-duze.html Kama Flower, mają ponad 120 cm wysokości, do tego drzewko, więc coś to na pewno da :) Ale wiadomo, że aby się całkiem wysłonić, to trzeba by więcej zaangażować środków :)

Bardzo dobrym sposobem na odgrodzenie się od sąsiadów i zyskanie prywatności to postawienie sobie zielonego ekranu w ogrodzie:  [link usunięty]  Jest to po prostu duża ściana z roślinnością, która nie tylko zapewni Wam prywatność, ale także będzie się pięknie prezentowała i sprawi, że ogród będzie przykuwał uwagę. Coś podobnego można nawet sobie założyć w pomieszczeniach i również tam cieszyć sie naturą i czyściejszym powietrzem.

Choćby nie wiem co to żadna roślinność nie będzie równie skuteczna jak taśmy ogrodzeniowe, przez które nie ma najmniejszego problemu z przeziernością czy też przenikaniem wiatru, po prostu wszystko blokują.

Całkiem dobrze rolę płotu spełniają tuje, jedyny minus jest taki, że trzeba trochę poczekać aż urosną, a potem przycinać, ale prezentują się na prawdę ładnie, a do tego stanowią skuteczną osłonę przed ciekawym wzrokiem sąsiadów ;)

Nic nie stoi na przeszkodzie żeby na ogrodzeniu był taśmy a dodatkowo na działce drzewka, która uprzyjemnią nam przebywanie na niej.

Moim zdaniem tuje beda tutaj najlepszym rozwiazaniem. Mam znajoma, ktora kupila sobie jakis czas temu dzialke na poboczu. Wszystko bylo pieknie dopoki obok nie wprowadzili sie  dosc wscipscy lokatorzy ktorych doslownie wszystko interesowalo. Problemem troche byla jedynie ziemia przez to, ze byla zbyt uboga w mineraly i nie chcialo na niej nic rosnac. Uratowal ja dopiero niedaleko mieszkajacy rolnik przywazac odpowiednia do tego celu ziemie. Przy takiej nazwijmy to hodowli trzeba dbac nie tylko o podcinanie krzewow ale trzeba stosowac preparaty ochronne aby nie wdala sie zadna zaraza. Wiecej na ten temat mozna poczytac dla przykladu w tym wpisie blogowym [link usunięty]

Faktycznie, odpowiednie ogrodzenie to z całą pewnością podstawa prywatności na działce. Najlepiej wybierajcie sprawdzone rozwiązania, takie jak od  http://www.foresta.pl/ Dzięki temu będziecie w stanie odpowiednio zabezpieczyć teren nie tylko przed niepożądanym wzrokiem, ale też przed innymi niebezpieczeństwami.