Zaloguj się, aby obserwować  
Anna25

Warto kupić elektryczną szczoteczkę do zębów?

Recommended Posts

Zastanawiam się nad zmianą szczoteczki klasycznej na elektryczną, bo namawia mnie do tego dentysta.
Czy faktycznie tak pomaga i ułatwia sprawę, jeśli  chodzi o dbanie o higienę jamy ustnej?

Ja mam same pozytywne doświadczenia ze szczoteczką elektryczną.
Na początku ciut za mocno przyciskałem ją do zębów i uwrażliwiły mi się,
ale zastosowałam odpowiednią pastę, którą polecił mi dentysta tu:

http://www.dentaria.com.pl/profilaktyka/ i minęło, a teraz szczotkuję znacznie delikatniej.
Zatem same plusy i faktycznie ułatwia to bardzo sprawę, szczególnie,
że takie szczoteczki pozwalają pilnować właściwego czasu szczotkowania.

W większości przypadków, jak ktoś zamienia zwykłą szczoteczkę na elektryczną, to już do starej nie wraca :) ja 1,5 roku temu dostałem szczoteczkę soniczną i naprawdę wszystkim polecam. Wydatek jest spory, ale myślę że warto. Uczucie czystości zębów jakiego wcześniej nie znałem :) a sama elektryczna też zapewne zda egzamin i będziesz czuła różnicę...

Bardzo dobrze się sprawdzają szczoteczki soniczne.  Model Oxygen O-Sonic marki SEYSSO jest utraszybki, a przez to bardzo dokładnie czyści zęby. Ma 3 programy pracy: Clean, Soft, Whitening o ilości drgań odpowiednio: 82, 92 i 96 tysięcy. Więcej informacji znajdziecie tutaj https://www.shop-dent.pl/pl/p/SEYSSO-Oxygen-Biala-szczoteczka-soniczna-O-Sonic/2505 . Myślę, że warto zainwestować właśnie w taką szczoteczkę. 

Moja tez tak glosno chodzi hihihi, ale ja w nia nie dociskam tak mocno jak zwykla. Ja mam zwykla z Rossmanna za 10€ (to ta z akumulatorkiem, bo na baterie jest tansza). Mozna ja ustawic na intensywne czyszczenie i na sensitiv. Sensitiv to dla tych co maja delikatne dziasla i ja wlsnie tak mam ja ustawiona. Kiedys z ciekawosci przestawilam na intensiv i myslalam, ze mi zeby powybija heheheh.
Moj chlop ciagle sie smieje, ze sobie zeby depiluje, bo taki sam dzwiek wydaje moj depilator heheheh

Swoją drogą takie mocne szorowanie i przyciskanie nie jest odpowiednie bo jest to jeden z czynników które mogą powodować paradontozę:

https://studiose.med.pl/leczenie-chorob-przyzebia-i-sterowana-regeneracja-kosci/

I potem trzeba to leczyc w gabinecie.