Zaloguj się, aby obserwować  
cvrw

O skuteczności e-mail marketingu.

Recommended Posts

Zastanawiasz się jak wykorzystać potencjał e-mail marketingu i nie zostać sklasyfikowany jako SPAM? Najczęstszym błędem popełnianym w e-mail marketingu to wysyłka do wszystkich adresów z bazy tego samego komunikatu.  Jeśli treść naszej wiadomości ma zaciekawić i skłonić do pożądanej akcji, powinna być spersonalizowana pod konkretną grupę docelową. W przeciwnym razie, nasza wiadomość może zostać potraktowana jako niechciana i oznaczona przez odbiorców jako SPAM. Ja korzystam z bazy e-mailingowej oferowanej przez firmę https://www.infobrokering.com.pl/baza-firm Dzięki ich sumiennej pracy mam pewność, że moja oferta wysłana drogą e-mailową trafi do realnych odbiorców. To inwestycja w przyszłość.

Moim skromnym zdaniem bardziej skuteczny jest marketing rekomendacji,zwanym potocznie marketingiem szeptanym!
Chodzi mi o taką usługe
[link usunięty]

Żeby pokazać się w internecie, ale nie uzyskać tytułu spamera wystarczy po prostu rejestrować się na stronach, które służą do tego żeby umieszczać na nich usługi konkretnych firm. Na przykład tutaj:  [link usunięty]  jest specjalna baza firm oferujących się w różnych specjalnościach. Rejestracja jest całkiem darmowa, a stronka ma zasięg międzynarodowy. W ten sposób ułatwicie sobie nawiązanie kontaktów biznesowych i znalezienie klientów.

Codziennie mam zasypaną skrzynkę pocztową różnymi reklamami, które od razu usuwam, ponieważ mnie one nie interesują.  Znacznie skuteczniejsza jest  [link usunięty]  . Widzę reklamę konkretnego produktu, ze zdjęciem i ceną i ją klikam, gdy jestem zainteresowany. Taka reklama trafia bezpośrednio do potencjalnego klienta. 

Kampanie maillingowe wymagają odpwiednich narzędzi, w Polsce dostępny jest też system Mautic Open Source. Tutaj poradnik z obsługi: [link usunięty]

Bazę może budować w modelu double optin. Do instalacji na własnym serwerze.

to ja wole takie bardziej klasyczne formy reklamy, na przykład takie gadżety - http://www.izisport.pl/produkty.html wydaje mi się że klienci lepiej na nie reagują i taka kampania daje większe korzyści

Email marketing może być skuteczny, musi spełniać jednak kilka zasad:

- dobrze stargtowana baza,

- brak spamu,

- personalizacja,

- wartościowa treść wcześniej podana użytkownikom,

- zachęcający tytuł,

- dobrze dobrana grafiki,

- działające linki i brak błędów,

- optymalna waga maila,

- wcześniejsze testy.

e-mail marketing to przestarzała metoda, której nie ufają ludzie, proponuję zainwestować w nowoczesny marketing internetowy, w jego skład wchodzą social media, czy też pozycjonowanie, a przeprowadzi go dla Ciebie https://solv.pl/uslugi/

10 godzin temu, hansol napisał:

e-mail marketing to przestarzała metoda, której nie ufają ludzie, proponuję zainwestować w nowoczesny marketing internetowy, w jego skład wchodzą social media, czy też pozycjonowanie, a przeprowadzi go dla Ciebie 

Niekoniecznie przestarzała i niekoniecznie jej nie ufają. Wszystko zależy od bazy mailowej, którą dysponujesz i relacji, jakie nawiązałeś z potencjalnymi użytkownikami. Jeśli co tydzień spamujesz z nową ofertą, to skuteczność mailingu będzie żadna. Natomiast jeśli przesyłasz swoim odbiorcom wartościowe informację i co jakiś czas poprosisz o sprzedaż, to wyniki będą z pewnością zadowalające.