forumiak

Jakie są najlepsze strategie inwestowania na forex?

Recommended Posts

Jak w temacie. Czy inwestując bazujecie na pewnych schematach? Liczycie na szczęście? Doświadczenie?

Na czym dokładnie opierają się wasze decyzje? Chętnie wymienię się doświadczeniami.

Inwestuję od kilku miesięcy, trochę już za mną, ale wiem, że jeszcze mam duże braki.

Ktoś zainteresowany dyskusją?

Czy schematach? Bazuje się na doświadczeniach, więc w pewnym sensie na schematach. Sam z czasem widzisz jak się zachowuje rynek w poszczególnych przypadkach i nie ma w tym niczego zaskakującego. Trzeba działać logicznie, bazować na poprzednich decyzjach, uczyć się na błędach. Na forexie nigdy nie będzie tak, że 100 proc. twoich decyzji będzie trafionych. Ale im bagaż doświadczeń będzie większy, tym łatwiej będzie wam z tymi decyzjami trafiać.

Tzn. rozumiem o co ci chodzi, ale bardziej miałem na myśli taką sytuację, że podejmujesz decyzję, nie obserwujesz zmian rynkowych, tylko po prostu czekasz tyle co zawsze na wynik i rzeczywiście - zarabiasz.

A ktoś pytał o coś takiego?

Rozmawiamy o strategiach inwestowania. Nie chodzi o nauczanie podstaw. Zresztą - na szkoleniach nie nauczą cię jak zarabiać, bo takich szkoleń nie da się zorganizować. Mogą tylko przekazać ogólne info o forexie i platformie forexowej.

Moim zdaniem takie inwestowanie jest średnio odpowiedzialne z wielu powodów. Jednak sytuacje rynkowe wyglądają bardzo różnie. Na pewno nie można powiedzieć, że każda zmiana jest identyczna. Bo nawet jeśli zmieniają się jakieś stopy procentowe, to przy okazji może dojść do innych wydarzeń, które będą miały istotny wpływ na rynek walutowy. Zatem schematom opisanym na takiej zasadzie mówię NIE. Zresztą - porozmawiaj sobie z ludźmi od easyMarkets, wszystko ci wyjaśnią. 

No właśnie... kilka razy udało mi się zrobić według schematu i weszło, ale kolejnym razem już nie. Doświadczenie pokazuje, że rynek walutowy trzeba cały czas obserwować, bo nawet jeśli przy danym zdarzeniu reakcja była podobna, jak kiedyś, to właśnie tak, jak piszesz - może przy okazji dojść do innych wydarzeń i nagle sytuacja odmieni się całkowicie. Staram się obserwować na easyMarkets trendy, zmiany sytuacji i ogólnie nastawiam się na obserwowanie rynku. Zakładam, że w przypadku forexa to jedyna sluszna droga.

Obserwacja zmian na rynku to jedyne wyjście, jeśli chce się w miarę rozsądnie inwestować. No i trzeba mieć pewną żyłkę, zacięcie - jedni mają coś takiego, inni nie. Niektórzy analizują coś miesiącami i przegrywają, inni mniej starannie przejrzą dane ale jakoś systematycznie podejmują dobre decyzje...

Forex nie jest od schematów. Gdyby ktoś potrafił przewidywać w 100 proc. rynek, to byłby bardzo bogatym człowiekiem.
A takiej osoby nie ma. Każdy notuje jakieś wtopy, najważniejsze, żeby w ogólnym rozrachunku wyjść na plus.
Zresztą - easyMarkets daje ci wszystkie narzędzia, które faktycznie powinny pomóc w inwestowaniu, w sensie - powinni zapewnić bezpieczne inwestowanie.

Już wszystko wiem, ale mimo wszystko chcę kilka opisać. Dla mnie easyMarkets trochę stało się codziennością. Każdego dnia działam.

Obserwuję rynek, widzę co się na nim zmienia. Podejrzewam, że jednak kilka wyraźnych schematów można wypracować.

Oczywiście zakładając, że w danym okresie nie dzieje się wiele na raz, tylko dochodzi do jednej, poważnej zmiany.

W przypadku forexa trzeba być cały czas na bieząco z informacjami ze świata. Trzeba analizować wszystko co się dzieje, wydaje mi się, że jakieś strategie czy też korzystanie ze schematów nie jest wpisane w ten rynek. Polecam skorzystac również ze szkoleń oferowanych przez https://www.tms.pl/rynek/kursy-walut/kurs-gbppln dostępne są tam również bardzo ciekawe darmowe e-booki na ten temat

A je jednak od 2 miesięcy z XTB.

Gwarantowany stop loss, ochrona przed ujemnym saldem, dobre warunki pod względem prowizji.

Ogólnie - jesteśmy zadowoleni. Jeszcze więcej możliwości systemu.

Bardzo mi się podoba xstation. Moim zdaniem jest lepszy, ma większe możliwości analiz niż MT4.

I wygodniej mi się na nim działa, ale to każdy pewnie ma inne odczucia.