annameri

księgowość dla firmy

Recommended Posts

Witajcie. Niedługo otwieram firmę i szukam sprawdzonego księgowego. Może to być zarówno oferta biura online jak i stacjonarnego ( ze Śląska ).

Z góry dzięki :)

podbijam temat.  ja do tej pory rozliczałem się samodzielnie ale obowiązków i papierów przybywa i już średnio to ogarniam ;/ btw też jestem ze Śląska ( Gliwice ). 

no dokładnie nie przesadzajmy koszta księgowej nie są aż tak duże by ta różnica była tak kolosalna :) W Gliwicach znam tylko jedno biuro Kasprzyk i Niziołek. To firma rodzinna - prowadzi ją ojciec i córką. Specjalizują się w podatkach, kadrach i tych wszystkich wyliczeniach VAT-u. 

Najlepiej jest mieć kogoś na miejscu, kto będzie się tym zajmował w strukturach firmy. Oczywiście, powierzenie komuś tak ważnych kwestii jak finanse nie jest łatwe, jednak według mnie lepiej jest zatrudnić kogoś i objąć go obowiązkiem tajemnicy zawodowej, mając możliwość kontroli tego, co robi, niż zlecać wszystkie sprawy komuś z zewnątrz. Akurat w tej kwestii jestem tradycjonalistą, bo już kilka razy się przejechałem na tych nowoczesnych sposobach prowadzenia księgowości i co prawda nie należy mierzyć wszystkich tą samą miarą i gdzieś są firmy czy biura rachunkowe rzetelnie działające online, ale mnie będzie się trudno przekonać po tym, czego doświadczyłem. Dlatego jak już z jakiegoś powodu musicie brać biuro rachunkowe albo księgowość online, sprawdzajcie kilkanaście razy tzw. specjalistów. Zatrudnianie osoby też wiąże się z ryzykiem, nie twierdzę, że nie, ale wolę się przekonać na własne oczy, czy pracownik ma umiejętności związane z księgowością, niż być oszukiwanym i żyć w nieświadomości o jakichś fuszerkach robionych moim kosztem.

a kojarzycie kogoś kto sprawnie rozlicza podatki Vat z UE ? Szukam kogoś na przyszłość bo moje dotychczasowe doświadczenia są delikatnie mówiąc takie sobie a sama nie ogarniam tego tematu w ogóle.

mallvina_1 ja skontaktowałam się z polecanym tu biurem Kasprzyk i Niziołek i oni też rozliczają podatki VAT z UE :) Ogólnie po pierwszym miesiącu współpracy jestem bardzo zadowolona :)

tak potwierdzam mi też rozliczali ten podatek i wszystko poszło gładko i sprawnie. Fajnie, że się zdecydowałaś annameri :) Ja jestem już u nich już 3 rok i nie myślę nawet o zmianie na inne biuro a tym bardziej na księgowość internetową :)

Grunt to znaleźć zadbać o to, by osoby zajmujące się księgowością w firmie bazowały na najbardziej aktualnej wiedzy. To pozwoli Wam maksymalnie wykorzystać potencjał Waszego biznesu. Najlepiej wybierzcie się na Ogólnopolski Kongres Prawa Pracy, by móc zdobyć wiedzę od specjalistów w tej branży. Ostatnie wydarzenia w Warszawie były bardzo owocne, więc na pewno kolejne też będą dla Was dużym przyspieszeniem jeśli chodzi o biznes. 

Jeżeli jesteście z Warszawy lub okolic to mogę wam polecić biuro biegłego rewidenta www.zkco.pl Świadczą profesjonalne usługi księgowe i doradztwo podatkowe dla firm.  Biegły rewident ma o wiele większe doświadczenie i uprawnienia, więc polecam wam ten wybór.

Ja od siebie polecam TaX Care. Bardzo rzetelna firma, wszystkie sprawy są świetnie dopilnowane. Kontakt z nimin rewelacyjny, wysyłam skany dokumentów na bierząco a oryginały raz na jakiś czas kurierem. Cenowo wychodzi całkiem nieźle.

Jeżeli zależy wam na profesjonalnej księgowości to polecam wam skontaktować się z biurem rachunkowym https://ademi.pl/ z Krakowa. Korzystam z ich usług od dawna i wiem że można na nich w pełni polegać.