Anjiug

Jak reklamować biznes?

18 postów w tym temacie

Zależy od grupy docelowej, czy lokalnie stacjonarnie czy internetowo wysyłkowo. Można zacząć od ulotek, jakiś ogłoszeń na portalach internetowych. W dobie internetu to chyba dobrze pozycjonowana strona internetowa zda egzamin. Jeśli się nie znasz to mogę polecić Ci firmę mojego kolegi. klik możesz sie na mnie powołać, napewno przygotuje super ofertę :)

Z pewnością powinieneś zainwestować w papier firmowy. Na wizerunek firmy składa się bardzo wiele różnorodnych elementów. W codziennej komunikacji biznesowej bardzo ważną rolę odgrywa korespondencja pisana. Można ja sporządzać na zwykłym papierze listowym. Nie jest to jednak w pełni profesjonalne. Stąd też firmy, które chcą cieszyć się dużą renomą wśród swoich klientów i kontrahentów do korespondencji biznesowej wybierają papier firmowy. Polecam także do przeczytania artykuł http://www.alicjadobry.pl/dlaczego-firma-powinna-miec-papier-firmowy/

Dużo zależy od tego, czym zajmuje się dana firma. papier firmowy to fajny pomysł, ale wydaje mi się, że większe znaczenie ma obecność w internecie - także w social mediach. Od tego polecam zacząć.

Zdecydowanie tak. Jednak forma reklamy, jaką są wizytówki, ulotki, katalogi produktowe - to jednak pewnego rodzaju podstawa. My sporo takich materiałów reklamowych wykorzystujemy na co dzień. Wydruki zamawiamy  z drukarni http://drukowanieulotek.pl, którą mamy już od lat sprawdzoną, bo zależy nam na wysokiej jakości. Jak Cię widzą - tak Cię piszą. :)

W sumie to dobór reklamy czy promocji firmy zależy od profilu firmy i zasięgu jej działania. Dla małych lokalnych firm idealnym rozwiązaniem będzie roznoszenie ulotek, zaś dla firm, które działają w internecie innych o wiele lepszą opcją będą działania SEO. Dla niektórych firm czy raczej tylko usług i produktów będzie najlepsza kampania reklamowa przeprowadzana w mediach typu radio czy telewizor, a dla innych lepszą reklamą będzie, kampania w mediach społecznościowych.  Istnieją też takie sposoby promocji jak mailing, który może być bardziej uniwersalne. W wyborze sposobu reklamy ważne jest aby wiedzieć do kogo chce się trafić i tylko w niego celować. I tu wkracza info bloker czyli osoba zajmująco się zabieraniem informacji oraz dobieraniem i filtrowaniem ich pod jakąś wytyczną. Zaczynając współpracę załóżmy z https://www.infobrokering.com.pl/baza-firm-zagranicznych/  dostaje się bazę danych z  kontaktami tylko do tych osób, które są zainteresowane usługami jaka dana firma świadczy. Dzięki ich pomocy można bezpośrednio dotrzeć do klienta, ale nie tylko. Także można dotrzeć do osób, które nawiążą współpracę w daną firmą. Takie informacje mogą pomóc bardzo w szybkim rozwoju firmy. 

Reklama ma dotrzec do potencjalnego klienta. Od tego zależy forma i jej zasięg. Postawiłbym na strategię przygotowaną przez firmę reklamową.

Reklama lokalnie i w internecie to taka podstawa. Trzeba zadbać o identyfikację wizualną i wszelkie gadżety reklamowe. Warto też zadbać o najlepszych kontrahentów. Ofert wspierających promocję firmy typu http://kalendarze.veus.pl na rynku nie brakuje.

A co myślicie o targach i wystawach?  Bierzecie udział w takich wydarzeniach jak Europejskie Forum Gospodarcze- Łódzkie 2014? Udział jest bezpłatny, a program jest bardzo interesujący :)

Na twoim miejscu zajrzałbym na inpos.pl . Mają tam ciekawe promocje czasami na zewnętrzne elementy reklamy, jakieś standy, zawieszki i inne takie. Myślę że na sto procent rozstawienie informacji to twojej firmie na mieście dałby pozytywny efekt :D

Ja niedługo wybieram się na Europejskie Forum Gospodarcze-Łódzkie 2017. Myślę, że tam znajdę odpowiedź na większość swoich pytań i wątpliwości. Według mnie pomysł na organizacje takiego wydarzenia to strzał w dziesiątkę. Nie mogę się doczekać!

Każda forma reklamy jest dobra, akurat jest to aspekt na jakim nigdy nie powinniśmy oszczędzać, pomoże nam przyciągnąć klientów i chyba o to w tym chodzi, prawda?

Powiem, tak trzeba bardzo zwracać uwagę na to do jakich klientów chcemy trafić. Sprzętu medycznego dla emerytów raczej nie reklamujemy w internecie, a strony internetowej raczej nie reklamujemy ulotkami. Tak samo docieramy do danych ludzi przykładowo jako szkoła kitesurfingu próbujemy docierać do grup aktywnych w sporcie. Raczej też takich 20-40 lat

Nadal dobrą praktyką jest mądra strategia kontentowa, śledzenie pozycji w searchu i pisanie zoptymalizowanych treści na blogu. Data Divers może pomóc nie tylko w zbudowaniu strategii, ale także w tworzeniu treści i raportowaniu skuteczności proponowanych działań. 

Moim zdaniem warto poszukać lepszej formy reklamy i rozkręcania biznesu, aniżeli wydrukowane ulotki. Nie wiem czy znasz Marcina Kordowskiego? To spec w dziedzinie SEO i Content Marketingu, także naprawdę zna się na rzeczy. Przeczytałam u niego wiele ciekawych tekstów, wszystkie są warte uwagi. Natomiast dzisiaj zapoznałam się z definicja crm - jak się okazuje, to bardzo ważna kwestia w biznesie.

Myślę, że jedną z najbardziej skutecznych form reklamy zdecydowanie jest reklama online i pozycjonowanie strony - warto w to zainwestować. Dzięki takim działaniom zwiększa się nasza widoczność w wyszukiwarce google i docieramy do większej liczby potencjalnych klientów :)  Bardzo interesujące są też kampanie movement marketingowe - odnoszą się do społecznej odpowiedzialności biznesu i skupiają się na pozyskiwaniu społecznego zaufania. Jeśli ktoś z Was chciałby poczytać o tym więcej, to odsyłam Tutaj :)

najskuteczniejsza jest jednak reklama internetowa i na tym bym się przede wszystkim skupiła. Pozycjonowanie, link building, dobór odpowiednich słów kluczowych. Warto też pamiętać o regularnych audytach SEO. Nie wiem skąd jesteś ale jeśli z Warszawy to polecam skontaktować się z agencją Soluma SEM. Prowadzą działania marketingowe mojej firmy od jakiś 6 miesięcy i powiem tylko tyle - widać efekty :)

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się