Anjiug

Jak reklamować biznes?

Recommended Posts

Czasem w biznesie trzeba u zy c starszych i tradycyjnych metod reklamy jak  - plakaty, ulotki a nawet gadżety reklamowe.  Dla tego ja wybrałam  drukarnie offsetową Anex z Wrocławia. Drukarnie robi bardzo fajne i pomysłowe wydruki, mapy, plakaty i tym podobne. Wszystko oczywiście w dobrej cenie. 

Reklamować się można w różny sposób ja osobiści lubię wszelkiego rodzaju gadżety  w ładnym kolorze , świecące na nawet pachnące.  Takie usługi poligraficzne możemy zamówić w drukarni DRS z Krakowa.  W drukarni można zamówić wszelkiego rodzaju podkładki zapachowe, zawieszki,  usługi z zakresu laminowania,  kaszerowania,  lakierowania,  tłoczenia na papierze i innych tworzywach,  sztancowania. Drukarnia znajduję się na ulicy  Brodowicza 11. 

Zależy czym się zajmujesz i do kogo chcesz trafić. Myślę, że internet to podstawa, reklama na mediach społecznościowych trafi do wielu odbiorców.

Własna strona na facebooku

własna strona internetowa i jej promowanie

reklama tradycjna w postaci ulotek

ewentualnie zafundowanie klientom gadżetów reklamowych (szczególnie,że ludzie są zwykle łasi własnie na tego typu prezenty, uwielbiają po prostu dostawać coś za darmo....) https://www.opengift.pl/

Musicie dobrać reklame specjalnie pod firme. 

Aby działalność reklamowa była skuteczna, musi być przede wszystkim prowadzona cyklicznie i dopasowana do grupy docelowej. 

Jeśli będziemy prowadzili wyrywkowe akcje marketingowe, to nie przyniosą one oczekiwanych rezultatów i znacznie zwiększą koszty.
Przykładowe działalności marketingowe to m.in. strona www, pozycjonowanie, social media. Sprawdzić mogą się nawet mailingi. 

Dobrze jest również prowadzić działania content marketingowe, czyli dostarczaj klientom wartościową treść. To zbuduje zasięgi, lojalność, a także wizerunek eksperta. 

Kluczowe znaczenie ma jednak znajomość klientów i kanałów, których używają do komunikacji i poszukiwania określonych usług lub produktów. 

Najlepiej zainwestować w gadżety reklamowe, a najlepiej w kubki z nadrukiem. Chodzi bowiem o to, aby promocja naszej firmy nie kończyła się na wręczeniu upominku.  Kubek z logo będzie promował naszą firmę przez długi czas, ponieważ klient będzie go używał. Jest to naprawdę praktyczne i ciekawe rozwiązanie. Tutaj https://ceramika-reklamowa.com.pl znajdziecie fajną propozycję w tym zakresie. 

Gadżety reklamowe mogą okazać się przydatne. Ważne, żeby były dobrze zrobione i wysokiej jakości. Fajnie, jeśli byłoby to coś innego niż standardowy długopis, kubek lub smycz. Dobrze, jeśli gadżet kojarzyłby się z działalnością danej firmy.

Cytat

A co sądzicie o etykietach robionych metodą 3D? Waśnie zastanawiam sie nad wprowadzeniem takiego ciekawego udogodnienia w naszej firmie. Mamy dość ciekawe logo i wprowadzić takie logo w efekt 3 d to rewelacja. Ostatnio przeglądałem stronę firmy PROFIX 3D  z Krakowa i chyba zdecyduję się na współpracę z nimi w temacie opakować  z logo 3 D. 

A czego już z tych podpowiedzi próbowaliście? Bo ja wiem, że jest przynajmniej jedna opcja reklamy i to darmowej, która nie została tutaj  wzięta pod uwagę. 

Próbowaliście się zarejestrować na tej platformie? https://wykonawca.taelo.pl/

Słyszałam, że można dzięki temu zdobyć pokaźną bazę klientów, którzy będą do was wracać, jeżeli wszystko zostanie wypełnione zgodnie z umową. 

Ja sama myślałam, czy swojemu znajomemu tego sposobu nie podrzucić, ale ma być u mnie za tydzień w biurze to mu coś wspomnę :) 

Sporo jest możliwości w kwestii reklamy. Ja skupiłbym się jednak na marketingu w internecie, ponieważ to on ma moim zdaniem daje najciekawsze efekty i to przy niskich kosztach. Jego wykonaniem zajmują się takie agencje interaktywne jak https://solv.pl

u mnie poszedłem w grafiki wszelkiego rodzaju, wewnątrz sklepu. bannery, grafiki promocyjne, dobre zdjęcia - i się sprawdziło.

Moim zdaniem najlepszą reklamą jest najprostsza i bezpośrednia reklama, zarówno internetowa na forach społecznościowych oraz branżowych, jak i ta tradycyjna w postaci ulotek, ogłoszeń oraz banerów. To wszystko zaprocentuje.

Jeśli mowa o promocji biznesu to zdecydowanie musimy tutaj połączyć świat offline'u ze światem online'u :) Nie można skupić się tylko na jednym. Musimy być wszędzie tam, gdzie nasi odbiorcy! Na start polecam przygotowac ciekawe materiały POS (pomoże w tym http://www.lakman.pl/ ), a także założyc profile firmowe w mediach społecznościowych i zacząć od testów płatnych kampanii np. na Facebooku.

Warto zadbać o to by nasza firma miała opinię solidnej. Wtedy klienci sami zaczną się do nas zgłaszać. W tym celu polecam wam skontaktować się z firmą https://www.solidnafirma.pl/ Oni zajmują się wystawianiem certyfikatów dla dobrze zarządzanych i prowadzonych firm.