Zaloguj się, aby obserwować  
krzychoo

uzależnienie od alkoholu

Recommended Posts

Cześć. Moja koleżanka ma problem z alkoholem. Rozmawiałam już z nią na ten temat i faktycznie przyznała, że nie potrafi sobie odmówić kilku kieliszków wina dziennie i że tylko to jest w stanie ją uspokoić. Chciałabym jej jakoś pomóc. Przeszukałam cały internet i po przeczytaniu artykułu na temat  http://www.esperal.net/ doszłam do wniosku że implantacja wszywki to jedyny najlepszy sposób. Co sądzicie na temat jej skuteczności? Pomoże? Czy esperal nie będzie miał żadnego wpływu na jej zdrowie? Nie znam się za bardzo na leczeniu alkoholizmu i nie mam z kim o tym pogadać. Mam nadzieję, że zrozumienie nas problem i pomożecie. Pozdrawiam. 

Wszystko zależy od  konkretnej osoby. Moim zdaniem, jeśli jest to początkowa faza, to warto zastanowić się nad wizytami u psychologa. Jeśli alkoholizm jest zaawansowany, to tylko wchodzi w grę ośrodek odwykowy. Zazwyczaj trudno wybrać jakiś konkretny, dlatego też warto zerknąć sobie tutaj http://patromed.pl/osrodek-leczenia-uzaleznien-lodz i poczytać. W ten sposób można podjąć dobrą i mądrą decyzję.

współczuje, to trudny problem i ciężko z niego wyjść. mój dobry kumpel wpadł w to bagno i jako młody chłopak już miał tak zniszczoną wątrobę przez regularne chlanie że szok.  pomóc trzeba bo taka osoba często sama nie widzi nawet że ma  problem wydaje się jej że pije okazjonalnie a że okazja jest codziennie to juz inna sprawa. Trzymam kciuki żeby się udało ;)

Mój znajomy był w 2016 roku w ośrodku pod Warszawą, twierdzi że było dobrze, poukładał sobie świat dzięki ludziom tam i od tego czasu nie pije. Ośrodek pomogłam mu znalesc tutaj:  [link usunięty]

Terapia jest najlepszym rozwiązaniem, to naprawdę może pomóc. Mam w rodzinie osobę która korzystała z terapii w ośrodku Tratwa w Wiśle i teraz jest w porządku, jasne alkoholikiem się jest do końca życia. Ale da się nie pić, tylko trzeba chcieć to rzucić i dać sobie pomóc

Doskonale wiem, czym jest nałóg alkoholowy. Wyniszcza całe rodziny, nie tylko chorych. Robak po prostu musi zostać zaspokojony, za wszelką cenę. My przy pomocy  Rankingu ośrodków terapii znaleźliśmy miejsce, które może pomóc naszej bliskiej osobie jeśli się zgodzi. Warto tam zajrzeć, a i wpisać swój ośrodek, jeśli posiadacie, wtedy więcej osób odnajdzie pomoc i spokój, a Wy zarobicie. 

Lepiej zapobiegać, aniżeli leczyć.  Właśnie dlatego warto zamieć alkohol na coś, co nie uzależnia. Alternatywą może być kava kava . Od zeszłego rok roku jest legalna w Polsce. Tutaj https://kavasklep.com/kava_kava są konkretny. Odpręża, koi nerwy i pomaga się zrelaksować. Ma wiele dobroczynnych właściwości. Warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem. 

Warto rozejrzeć się za sprawdzonym ośrodkiem terapii uzależnień, w którym wam pomogą. Ja osobiście mogę wam polecić skontaktowanie się z http://www.moje-zycie.eu/ Jest to bardzo dobry ośrodek leczenia uzależnień, który znajduje się pod Poznaniem. Tam bardzo mi pomogli.