Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
vega195

Transport w firmie

12 postów w tym temacie

Waszym zdaniem do transportu towarów lepiej stworzyć własną flotę pojazdów, czy skorzystać z usług firmy transportowej? Co się bardziej opłaci?

To zależy od wielu czynników, zwłaszcza od skali działalności, oraz możliwości finansowych. W dłuższej perspektywie czasu najbardziej opłacalne będzie stworzenie własnej floty, zwłaszcza przy większej skali działalności - początkowe koszty (zakup odpowiednich pojazdów i wyposażenia) będą jednak wysokie. Co do samochodów, to wybrałbym coś od Iveco, Scanii, albo Volvo - mają jedne z lepszych pojazdów dostawczych i ciężarowych. Odpowiednie zabudowy do nich (nadwozia i naczepy) ma natomiast PLANDEX, zerknij na http://plandex.pl - są wytrzymałe i bardzo funkcjonalne.

Trudne pytanie, ponieważ  wszystko zależy od tego jaki budżet posiadasz, aczkolwiek inwestycja we własną flotę aut daje Ci większą niezależność i szersz epole manewru, co do kosztów to wyjdzie pewnie mniej więcej podobnie.

http://maximus-spedycja.pl/ z nimi warto współpracować. Importuję materiały budowlane, więc korzystanie z pomocy takiej firmy jest dla mnie w zasadzie kluczowe. Tak więc stawiam na terminowość współpracy przede wszystkim, to jest dla mnie najważniejsze, a firma Maximus z tego w 100% się wywiązuje, tak więc dla mnie współpraca jak najbardziej owocna

Dnia 10/3/2017 o 15:13, vega195 napisał:

Waszym zdaniem do transportu towarów lepiej stworzyć własną flotę pojazdów, czy skorzystać z usług firmy transportowej? Co się bardziej opłaci?

Uważam, że bardziej opłaci się stworzenie własnej floty, niż zlecenie transportu innej firmie, choć wiele zależy od skali działalności. Jeśli zdecydujecie się na własną flotę, do odpowiednie nadwozia do pojazdów ciężarowych i dostawczych znajdziecie w PLANDEX http://plandex.pl/pl/oferta - do dystrybucji nadają się idealne, są wytrzymałe, trwałe i bardzo funkcjonalne. 

Nie wiem, co jest bardziej opłacalnym rozwiązaniem, ale z pewnością wygodniejszym jest przekazanie transportu wyspecjalizowanej w tym firmie. Transportem zajmują się m.ni. w SM Logistic, zarówno w kraju, jak i za granicą, ofertę mają dość szeroką - zobaczcie https://www.smlogistic.com.pl/oferta/uslugi-transportowe.html - a jakość usług bez zarzutu.

A nie myśleliście o tym, aby skorzystać w niektórych przypadkach z usług air taxi? Moim zdaniem to bardzo dobre rozwiązanie, zwłaszcza w sytuacji, gdy musimy coś naprawdę szybko dostarczyć do klienta, albo odebrać od swojego klienta. Call&Fly takie usługi świadczy

Muszę przyznać, że taka taksówka powietrzna to bardzo ciekawy pomysł. Oczywiście nie trzeba takiego rozwiązania stosować za każdym razem, ale w przypadku bardzo ważnych klientów jest to godne uwagi. Tu widzę, że ta firma ma ciekawą ofertę. Co można konkretnie przewozić?

Właściwie, to wydaje mi się, że przy długofalowej inwestycji, lepszym pomysłem będzie zakup własnej floty. W tym wypadku, będziesz miał pewność, że dowóz towaru na miejsce, zależy głównie od twoich pracowników, a nie od zewnętrznej firmy. Poza tym, pod kontrolą będzie również pakowanie i rozładowywanie auta, tak by towar w nim przewożony nie uszkodził się. Jeżeli zdecydujesz się na zakup własnych aut, to polecam ci ofertę ubezpieczenia - https://www.gothaer.pl/pl-dla-firm-produkt/1008/transportowe-dla-firm/ubezpieczenie-odpowiedzialnosci-cywilnej-przewoznika-drogowego-w-ruchu-krajowym-miedzynarodowym/ Oferują oni bogate pakiety ochrony, dla firm posiadających własną flotę aut, chcących przewozić towary nie tylko w Polsce, ale także w transporcie międzynarodowym. 

Dnia 14.11.2018 o 22:18, tomekmarzec napisał:

Muszę przyznać, że taka taksówka powietrzna to bardzo ciekawy pomysł. Oczywiście nie trzeba takiego rozwiązania stosować za każdym razem, ale w przypadku bardzo ważnych klientów jest to godne uwagi. Tu widzę, że ta firma ma ciekawą ofertę. Co można konkretnie przewozić?

Ja transportuję np. części samochodowe i do zabytkowych i custom’owych motocykli. Samolot oczywiście ma ograniczoną ładowność, o tym trzeba pamiętać, ale za to czas dostarczenia przesyłki nawet na drugi koniec Europy to kilka godzin

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0