Zaloguj się, aby obserwować  
netman

Księgowość internetowa,czy korzystacie?

Recommended Posts

Jakie są Wasze doświadczenia przy prowadzeniu firmy i korzystani z księgowości internetowej? 

Czy rzeczywiście jest to oszczędność i czy można zaufać takiej formie biura rachunkowego?

Wydaje się że księgowa online,jest to przede wszystkim wygoda!

Liczę na odpowiedzi i wskazówki...

Na pewno warto rozważyć samodzielne prowadzenie księgowości. Tym bardziej, że istnieją takie programy, jak te udostępniane przez https://wfirma.pl/ które dodatkowo ją upraszczają (istnieje możliwość przetestowania ich zupełnie za darmo).

Ja współpracuję z biurem rachunkowym Smart Tax https://smarttax.pl/biuro-rachunkowe-warszawa-ursus . Samodzielnie nie byłbym w stanie prowadzić księgowości. Po pierwsze się na tym nie znam  (w zasadzie to główny powód) a po drugie jest to czasochłonne.  Raz w miesiącu wysyłam wszystkie papiery do biura a księgowy nalicza opłaty. To wygodne i nie zajmuje dużo czasu. 

Ja wolę korzystać z fizycznego biura. Uważam, iż księgowość powinna być prowadzona przez znane i sprawdzone biuro. Dla przykładu, ja korzystam z usług warszawskiego Abacus https://www.adamus.net.pl/ które zostało mi polecone jakiś czas temu. Rzetelnie i sprawnie wykonują sprawy związane z księgowością księgami przychodów czy prowadzeniem ryczałtu ewidencjonowanego .

W tematach księgowych wolę wszystko załatwić online, ale w razie czego mogę spotkać się z księgową. Jednak kontakt z drugim człowiekiem, który zajmuje się ważną dla mnie kwestią daje komfort i możliwość zmian czy dobór najlepszych rozwiązań. Działam w systemie online, wystawiam z niego faktury, więc i księgowa, która zajmuje się dokumentami firmy ma je na bieżąco. Dla mnie to oszczędność czasu, pieniędzy i pewność, że w razie pytań i wątpliwości mogę w oddziale tax care uzyskać odpowiedzi i informacje od osoby kompetentnej.

u mnie bardzo na plus a w porownaniu z tradycyjna ksiegowoscia, z ktorej korzystalam wczesniej to jak niebo a ziemia. ja korzystam z firmy macaccounting i dla mnie porywajacy jest zapal tych ludzi - mloda ekipa z powerem (pomimo ze wciaz mowa o ksiegowosci i podatkach). korzystaja z nowoczesnych narzedzi - zreszta cala dokuemntacje mam dostepna online 24h/24h. zawsze sa mili i dyspozycyjni. bardzo pozytywny oddźwiek i jaka oszczednosc czasu!

Nie znam. Korzystam z tax care i dla mnie ok. Niby online i wygodnie, ale zawsze ta opcja spotkania sie z ksiegową face to face istnieje i w razie potrzeby można podjechać do oddziału i pogadać.

Miedzy innymi to właśnie przez tą możliwość spotkania w realnym świecie mój wybór padł na tax care, poza tym opinie znajomych, ceny księgowości, spore ubezpieczenie od błędów i ich pakiety dodatkowe. Jednak wiem, że w razie czego mam gdzie się zgłosić i do kogo.

A które pakiety dodatkowe polecasz? Jak to się w praktyce sprawdza? Ja też się zastanawiam czy czegoś nie wykupić u nich, bo cenowo to naprawdę okazja.

Sama mam pakiety ze "starej" oferty usługi kurierskie i medyczny. Sprawdzają się dobrze przesyłki na czas docierają do miejsca przeznaczenia, a placówek Lux Medu jest wszędzie pełno, bo to u nich możesz się umawiać do lekarzy w ramach abonamentu medycznego, zazwyczaj z dnia na dzień, czasem tego samego dnia, nie mam problemów z umówieniem się na wizyty, do specjalistów zazwyczaj w góra tydzień da się dostać.

Za mną najbardziej chodzi właśnie ten medyczny dla całej rodziny, bo z tego, co widzę to taniej wychodzi niż gdybym sama takie abonamenty miała wykupić bezpośrednio w lux medzie. Jest gdzieś lista placówek, które je honorują czy to wszystkie bez wyjątku? Wizyty u specjalistów też?

Ten abonament medyczny od Tax Care ma w ofercie Lux Med, czyli wszystkie ich placówki i wszystkie przychodnie, które z nimi współpracują. Co do lekarzy to wszyscy z podstawowej, co do specjalistów, to do części umawiają bez żadnych skierowań, a do niektórych jak neurochirurg musisz mieć skierowanie od lekarza podstawowej opieki medycznej.

Chyba żadne biuro rachunkowe internetowe nie wymaga samodzielnego księgowania. Mylisz księgowość online z samodzielną księgowością. Ja korzystam od dawna z tax care, polecam, bo dobrze się sprawdzają. To nie jest na zasadzie takiej, że udostępniają mi program, w którym wszystko robię sama. Normalne biuro rachunkowe, tylko kontaktuję się online, zamiast tam co chwilę latać.

ja jakoś nie jestem przekonany do księgowości internetowej. Co prawda nie widzę sensu, aby regularnie spotykać się z firmą która się obsługuje księgowo. Jednak warto wiedzieć gdzie księgowa ma lokalizację i spotkać się w biurze chociaż raz by tak "naocznie" zobaczyć co i jak. Ja dlatego korzystam z Ask Finanse z Katowic - są terminowi, mają przystępne ceny i zawsze wszystko się zgadza w papierach i rachunkach. Nie widzę się z nimi regularnie, ale jak jest potrzeba to zawsze mogę się z nimi umówić na spotkanie :)

Według mnie jednak najbardziej bezpiecznym sposobem jest jednak korzystanie z usług sprawdzonego bura rachunkowego. Jak ktoś jest z Warszawy, polecam z ul. Lanciego biuro Abacus. Ich strona adamus.net.pl można się ze wszystkim zapoznać.

Cześć 🙂

Ja dotychczas prowadziłam swoją księgowość sama, tak polecił mi mój znajomy księgowy. Myślałam, że bez problemu ogarnę te kilka faktur  w miesiącu. W końcu po pół roku miałam taki bałagan w papierach, że postanowiłam poszukać praktycznego rozwiązania, które przy okazji mnie nie zrujnuje ;).  Natrafiłam przy tym na artykuł, który fajnie wyjaśnia sposób i zakres działania biur rachunkowych online.  http://iminno.com/biura-rachunkowe-online-infakt-wfirma/  Tu możecie go przeczytać i porównać dwie z popularnych platform.  Ja zdecydowałam się na Infakt i jestem bardzo zadowolona ze współpracy 🙂