Zaloguj się, aby obserwować  
Plamka

Wynajem Bezpieczny

Recommended Posts

Niedawno odziedziczyłam mieszkanie po babci we Wrocławiu. Z racji posiadania już swego lokum zamierzam je wynająć. Ponieważ mieszkam w innym mieście i we Wrocławiu bywam rzadko chciałabym skorzystać z oferty Wynajmu Bezpiecznego, który za mnie zarządzałby mieszkaniem. Uważacie, że jest to dobre rozwiązanie i fajny pomysł na biznes czy lepiej mieszkanie sprzedać?

No trochę ciężko zarządzać mieszkaniem na odległość. To spore ryzyko i nigdy nie wiesz komu wynajmiesz. Większość zarządców nieruchomości ma odpowiednio napisane umowy, które gwarantują bezpieczny wynajem. Podpytaj się tej firmy, czy np. wymagają od najemcy ubezpieczenia OC. To nie jest duży koszt a zawsze spokojniejszy sen :)

Wynajem Bezpieczny? Szukając tego w necie wyskakuje mi firma DJN, to chyba to samo. Widzę, że w ofercie mają całkiem sporo mieszkań. Skoro tylu właścicieli im zaufało to raczej znają rynek i jego możliwości. Musisz z nimi pogadać i zobaczyć co oferują. Ciekawostką dla mnie jest informacja, że płacą niezależnie od tego, czy mają najemców. Ciekawe to. 

Pomysł na inwestycję w formie wynajmu mieszkania uważam za bardzo trafioną. Najlepiej mieć takie mieszkania blisko ośrodków akademickich, bo to większa szansa na znalezienie chętnych. Takie firmy o których piszecie na pewno ułatwiają prowadzenie takiej inwestycji, bo można mieć mieszkanie w zupełnie innym mieście niż się aktualnie przebywa. W bardziej atrakcyjnym pod względem inwestycji.

Właśnie poczytałam sobie o takim wynajmie i ciekawie to wygląda.Zlecasz wszystkie sprawy związane z wynajmem firmie i w zasadzie nic Cię nie interesuje.Zajmują się nawet remontami i naprawami.jWynajmowałam kiedyś mieszkanie i wiem ile z tym problemów.Szkoda,że wtedy nie trafiłam na taką firmę

Dnia 26.10.2017 o 19:10, Dana napisał:

Właśnie poczytałam sobie o takim wynajmie i ciekawie to wygląda.Zlecasz wszystkie sprawy związane z wynajmem firmie i w zasadzie nic Cię nie interesuje.Zajmują się nawet remontami i naprawami.jWynajmowałam kiedyś mieszkanie i wiem ile z tym problemów.Szkoda,że wtedy nie trafiłam na taką firmę

Też poczytałam sobie u nich na stronie jakie mają warunki i bardzo fajnie to wygląda. Takie oddanie lokalu w zarząd coraz bardziej mi się podoba. Bezpieczniej, spokojniej. Nie myśli się o ewentualnych problemach z najemcami. 

Musiałabym policzyc koszt takiego mieszkania i możliwości jego wynajęcia. Ciekawe jaki zwrot z inwestycji jest możliwy. Gdzieś czytałam, że to nawet 6-8%, więc całkiem sporo. Jakieś 15 lat na pełny zwrot z inwestycji w mieszkanie tylko z zysków. Kolejne lata to już czysty zysk. No i wartość mieszkania to też kapitał (trochę zamrożony ale jednak). Oddając mieszkanie w zarząd zysk pewnie trochę mniejszy ale bardziej bezpieczny i mniej problematyczny. Ryzyko przerzucone na zarządce. Coraz bardziej mi się to podoba :)

Pomysł na pewno jest wart rozważenia. Jeżeli masz jakieś wolne środki i dobrą lokalizację nieruchomości to możesz na tym sporo zyskać. Lokalizacja jest istotna, bo to stanowi atut dla przyszłych najemców. Im bardziej atrakcyjne miejsce tym cena może być wyższa. Przerzucenie ryzyka na zarządcę to dodatkowy plus. Poproś DJN o wzór umowy. Poznasz docelowe zapis i będzie łatwiej podjąć decyzję.

Po spotkaniu z firmą i omówieniu szczegółów powierzenia im mieszkania pod wynajem postanowiłam je jednak wynająć. Bardzo mi się spodobało, ze firma doposaż mieszkanie przed wynajmem i w umowie z wynajmującym mają zapis o obowiązkowym OC. Daje mi to większe poczucie komfortu, że lokal nie zostanie zdewastowany i odzyskam go w równie dobrym stanie w jaki jest obecnie.

Dobrą decyzję podjęłaś. Mieszkanie zawsze zdążysz sprzedać, a na wynajmie powinnaś troszkę zarobić. Dzięki umowie chyba masz gwarancję wpływów z tytułu najmy nawet w chwili gdy mieszkanie nie jest wynajmowane prawda?

Tak,  zgodnie z umową wpływy za wynajem mam otrzymywać nawet wówczas gdy mieszkanie stoi puste.  Podoba mi się taka gwarancja wynajmu :)

Dnia 22.03.2018 o 19:58, Plamka napisał:

Tak,  zgodnie z umową wpływy za wynajem mam otrzymywać nawet wówczas gdy mieszkanie stoi puste.  Podoba mi się taka gwarancja wynajmu :)

Takie rozwiązanie doskonale się sprawdza. A do tego mając mieszkanie we Wrocławiu zyskujemy na ciągłym wzroście koniunktury tu na miejscu. Chyba rynek nieruchomości ciągle rośnie tu najszybciej. W tym tygodniu czytałam raport (chyba bankier) o zwrocie z inwestycji na poziomie 6% właśnie we Wrocławiu. To 3x tyle, ile dają najlepsze banki.