paquito88

biznes + rekreacja

20 postów w tym temacie

Szanowne Panie, Szanowni Panowie,

Mam pewien pomysł na biznes, lecz chciałbym się dowiedzieć, co inni o tym myślą.

W dzisiejszych czasach ludzie coraz częściej przesiadują przed TV oraz komputerami w domach. Wraca człowiek z pracy, szkoły i najczęściej włącza komputer, TV. Takie zachowanie niedługo spowoduje, że mieszkańcy miast (bloków) niedługo nie będą nawet znali sąsiada, który mieszka w mieszkaniu naprzeciw.

Postanowiłem, że można spróbować rozruszać to zasiedziałe społeczeństwo.

Moja działalność miałaby organizować czas wolny, zapewniać fajne przeżycia.

Firma oferowałaby takie rozrywki jak:

- paintball,

- quady,

- zorbing,

- buggy,

- możliwość strzelania z broni palnej na strzelnicy.

Różne atrakcje, zawody, możliwość wyporzyczania pojazdów.

Nie wiem jak sprawa wygląda, jeśli chciałbym otworzyć strzelnicę. Może ktoś coś podpowie?

KOSZTY

Z tego co się zorientowałem to koszty sprzętu (nabywając rzecz jasna po kilka sztuk buggy, quadów, kul do zorby oraz kilkanaście zestawów do paintballa) mogłyby przekroczyć 100 tyś zł (wszystko jest zależne od tego na jaką skalę ma być realizowana na działalność). Do tego trzeba mieć grunt.

Co myślicie o takij działalności? Czy nie są to zbyt duże koszty początkowe? Czy społeczeństwo zechciałoby ruszyć swoje szanowne zasiedziałe tyłki by zarzyć powietrza, poznać ludzi, spędzić fajnie czas czy może już się tak przyzwyczaili ludzie do komputera i TV, że ciężko będzie ich z domów/mieszkań wyciągnąć?

Czkam na Wasze opinie na ten temat.

Przy takim biznesie postawiłbym przede wszystkim na grup firmowe, które chcą zorganizować imprezy firmowe. W drugiej kolejności na grupy prywatne szczególnie jezeli chodzi o paintball. Proponuję zacząć od jednej względnie dwóch atrakcji i z czasem rozwijać firmę o dodatkowe atrakcje. Jeżeli posiada Pan własny teren przy dużej aglomeracji, to jak najbardziej można to robić.

Mam koleżankę która z dotacji z urzędu pracy założyła firmę organizującą gry paintballowe. Pomysł fajny, 2 razy skorzystałem. Koleżanka nie miała swojego terenu tylko wynajmowała kawał lasu, albo jechaliśmy gdzieś w dzicz i tam na ogrodzonym terenie odbywały się rozgrywki. Albo w jakimś opuszczonym budynku. Raz byłem na paintballu w starym szpitalu psychiatrycznym gdzieś w okolicach Otwocka. Super sprawa.

Ale....

To nie jest zabawa dla zmęczonych ludzi wracających z roboty. Dla takich ludzi urządź kawiarnię albo klub osiedlowy gdzie będą się spotykać i omawiać lokalne problemy przy piwie.

Koleżanka zwinęła interes bo żeby się przebić na rynku trzeba mieć pomysł jak organizować takie gry paintballowe.

Samo posiadanie sprzętu nie wystarczy. Trzeba umieć przyciągnąć klienta, zachęcić go żeby wrócił i namówił kolegów. Zatrudnij się w podobnej firmie, zobacz jak to działa, jakie sa problemy, naucz się jakich błędów nie popełniać.

Inwestycja spora i raczej patrząc na zapotrzebowanie,trudno będzie się utrzymać na rynku -może lepiej iść w kierunku zdrowego stylu życia,jakiś klub fitness,siłownia,dietetyka

fajny pomysł na wyjazdy integracyjne lub biznesowo-szkoleniowe.

Nie ma co ukrywać, że nawet poważni dyrektorzy czy prezesi lubią się bawić, tylko nie zawsze mają sposobność.

Jeśli już jakiś ośrodek coś oferuje to jakiś basen lub kort ziemny dla seniorów, ale nie quady.

Obawiam się tylko, że nakłady 100 tys. zł są niewystarczające.

Strzelnica w mieście to dobry pomysł, ale lokal musiałby być duży, a to znowu koszty.

Na działalność typu paintball i inne ekstremalne wyzwania trzeba mieć pomysł, wykazać się kreatywnością ( pomysłami ) oraz szerokim strumieniem funduszy na promocje firmy w sieci i nie tylko. To moim zdaniem podstawa. Poza tym konsekwencja i cierpliwość. Kryzys z jednej strony wyrzuci słabsze firmy poza burtę, a z drugiej strony inne zmusi firmy do poszukiwania innowacji.

na wysokim poziomie paintball w Poznaniu

Ja przyznam, że nie raz jak widzę stare opuszczone budynki prlowskich magazynów w miejscowości rodzinnej to wyobrażam sobie je jako świetne miejsce na paintballa. Mój brat nawet myśli o takiej inwestycji, ale teraz nie ma czasu, bo wyjeżdża do Londynu, do centrali swojej firmy.

Chyba właśnie największa trudność polega na zachęceniu ludzi na wyjściu z domów, tylko jest jeszcze jedna pułapka - ludzie zasiedzieli się przed tv, bo na to nie wydają dodatkowych pieniędzy. Często problemem jest właśnie to, że ludzie owszem, chętnie gdzieś by wychodzili, oddawali się rozrywkom, tylko że ich na to najzwyczajniej w świecie nie stać.

czasem jest wręcz odwrotnie. wiem to np. po sytuacji w swoim mieście. ludzie owszem zasiedzieli się przed tv jednak jest to spowodowane właśnie tym, że nikt nie oferuje ciekawej formy rozrywki. jednak powoli się to zmienia i widzę nawet po gronie swoich znajomych, że już nie proponują sobotniego wyjścia na piwo - tylko sobotnie wyjscie na gokarty czy paintball. ludzie lubią się bawić więc myślę, że to jak najbardziej dobry pomysł :]

Warto wybierać tereny, gdzie jest woda. Jak jest woda, będą goście, letnicy, osoby aktywne fizycznie, będzie zainteresowanie. Tu bym polecał np. zajrzeć na stronę system2wakeparks.pl oni budują tory do nart wodnych. Super sprawa. Kiedyś miałęm przyjemność korzystać z tego rodzaju aktywności i bardzo mi się podobało!

Ja otworzyłam biuro rachunkowe. To było dobry pomysł, bo naprawdę nam dobrze idzie. Niedawno aż musieliśmy dokupować szafy na dokumenty w Met-Lak, bo brakowało nam miejsca na te wszystkie papiery:) Naprawdę to fajny pomysl na oplacalny biznes.

Pomysł jak najbardziej ok, zadbaj jedynie o dobra reklamę w social mediach, udzielaj się publicznie, wyjeżdżaj na targi. To wszystko jest do ogarnięcia, naprawdę. :) w przypadku tego ostatniego, to polecam sklep Iteco Service, który oferuje stoiska targowe. Jak zaczynać, to tylko profesjonalnie. Zyskasz w oczach przyszłych klientów. :)

Warto zainteresować się sportami wodnymi. To przyciąga klientów, którzy w wakacje chcą się zrelaksować i zabawić nad wodą. Ja ostatnio nawiązałem współpracę z firmą http://www.system2wakeparks.pl/ która zajmuje się budowaniem wyciągów do wakeboardingu i nart wodnych.

O tak, wszystko co kojarzy sie z woda jest super :) Fajnym pomysłem też by było otwarcie jakiejs agroturystyki tuż przy jeziorze i oferowanie możliwości łowienia ryb! Jestem ogromnym pasjonatem tego sportu, już sprzeglądam ofertę https://www.baitshop.pl/ , zeby mieć uzupełnione i kompletne wyposażenie wędkarza na moment kiedy zrobi się cieplej!

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się